Close
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

13.10.2010

В Україні розпочинається Twitter-трансляція місцевих виборів ElectUA

З другої половини жовтня до початку листопада 2010 року в Україні триватиме Twitter-трансляція місцевих виборів.

Українські користувачі Інтернету оперативно, в режимі реального часу отримуватимуть інформацію щодо ходу виборів від безпосередніх очевидців з усіх куточків України.

Слідкувати за ходом виборів можна за хештегами #elect_ua та регіональними (#elect_te – Тернопіль, #elect_od – Одеса та інші регіони).

Проект під неофіційною назвою “Еlect UA: Twitter-трансляція місцевих виборів 2010 в Україні” продовжує традицію відстеження українських виборчих перегонів через соціальну мережу Twitter, започаткованого у січні 2010 р.

Під час президентських виборів-2010 українські користувачі Тwitter’а разом з 65 учасниками, які пройшли навчання в рамках проекту, створили понад 20 000 твітів (повідомлень) впродовж двох турів.

Особливості нинішньої Twitter-трансляції відзначив програмний директор МГО «Інтерньюз-Україна» Андрій Кулаков:

«На відміну від загальнонаціональних виборів, у місцевих – багато невідомого. Коли ми голосуємо, зокрема, за президента, то обираємо з-поміж всім знайомих облич. А на місцевому рівні багато «темних конячок» і конфігурація місцевих коаліцій може бути геть несподівана. Тому тільки місцеві мешканці, в тому числі й наші Твіттер-репортери, можуть вповні донести, що відбувається в їхньому регіоні».

До місцевих виборів буде оновлений сайт www.electua.org, де акумулюватимуться всі повідомлення репортерів.

Окрема увага – до можливих порушень, які відстежуються за хештегом#elect_sos.

З’явиться карта України, яка відображатиме останні повідомлення. Цільові області за проектом: Одеська, Запорізька, Луганська, Тернопільська та Житомирська. Водночас повідомлення будуть й з інших областей. Навчені координатори з числа місцевих журналістів проведуть навчання з Twitter’а у кожному з цільових регіонів у найближчі 10 днів.

В успіху проекту переконаний Віталій Мороз, керівник програм нових медіа МГО «Інтерньюз-Україна»:

«Цього року в Twitter-трансляцію включаться більшість українських областей. Адже Тwitter – це соціальна мережа, де користувачі добровільно діляться тією інформацією, яка їм справді важлива. Переконаний, що активні користувачі не залишаться осторонь виборів, адже це також і можливість донести інформацію про порушення».

Проект реалізує Міжнародна громадська організація «Інтерньюз-Україна» за підтримки Internews-Network. ElectUA дав поштовх для більш широкого застосування Тwitter’а для суспільних процесів на пострадянському просторі. У Білорусі за виборами Президента (19 грудня 2010 р.) можна відстежити за хештегом #electby.

Перші спроби впорядкувати повідомлення щодо виборів спостерігаємо сьогодні й в Росії.

Контакти :

Віталій Мороз

МГО ”Інтерньюз-Україна”
vitaliy.moroz@gmail.com
067 243 63 66
http://internews.ua/

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *