Close
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

18.02.2011

Відбулася презентація проекту «Школа громадської експертизи»

17 лютого 2011 року, в залі засідань Хмільницької районної державної адміністрації відбулася презентація проекту громадської організації «ПРАВО» «Школа громадської експертизи», реалізація якого стала можливою за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

Участі в заході взяли представники громадських організацій та організацій політичних партій, представники органів державної влади та місцевого самоврядування, а також представники засобів масової інформації та активна громадськість.

Вашій увазі пропонуються матеріали презентації проекту «Школа громадської експертизи»:

:

«Українська держава перебуває на етапі переходу від моделі представницької демократії до демократії участі, яка в свою чергу передбачає активну участь громадськості в управлінні державними справами та у процесі прийняття рішень зокрема. Головними умовами такої участі є наявність відповідних правових механізмів та процедур, а також поінформованості широких верств населення щодо можливості такої участі та наявності в членів територіальних громад певних знань та навичок щодо проведення аналізу діяльності органів державної влади та підготовки пропозицій для подальшого їх врахування владою.

Після затвердження постановою КМУ №976 від 5 листопада 2008 р. Порядку сприяння проведенню громадської експертизи діяльності органів виконавчої влади, інститути громадянського суспільства отримали ефективний правовий механізм реалізації конституційного права громадян на участь у управлінні державними справами, що передбачено ст.38 Конституції України. Процедура громадської експертизи фактично дає можливість ІГС стати учасниками вироблення державної політики в різних сферах та громадськими контролерами за її реалізацією, так як передбачає проведення інститутами громадянського суспільства оцінки діяльності органів виконавчої влади, ефективності прийняття і виконання такими органами рішень, підготовку пропозицій щодо розв’язання суспільно значущих проблем для їх врахування органами виконавчої влади у своїй роботі.

Але нажаль, ситуація на місцях, особливо в невеликих містах Вінницької області, попри існуючі можливості для проведення громадської експертизи діяльності органів виконавчої влади, є незадовільною. Представники інститутів громадянського суспільства з невеликих міст Вінниччини не володіють необхідними знаннями та практичними навичками для того, щоб ефективно здійснювати громадську експертизу діяльності органів виконавчої влади. Це стосується знання та розуміння структури державної влади в Україні, повноважень органів виконавчої влади, розробки методології моніторингу, знання механізмів доступу до інформації, а також підготовки пропозицій за результатами громадської експертизи.

Зараз є гостра потреба в наявності на місцях локальних експертних груп, які будуть здатні аналізувати державну політику в своєму регіоні, для того, щоб оцінити ефективність виконання, наприклад, певної державної програми, законність витрачання бюджетних коштів, оцінити якість надання адміністративних послуг чи виконання законодавства тощо.

Саме тому, громадською організацією «ПРАВО» було розроблено проект «Школа громадської експертизи», метою якого є підвищення професійного рівня представників інститутів громадянського суспільства з невеликих міст Вінницької області для підвищення ефективності їх діяльності та впливу на вирішення актуальних проблем місцевого розвитку шляхом проведення Школи громадської експертизи. Проект було представлено на конкурс, оголошений Міжнародним фондом «Відродження».

Під час реалізації проекту буде сформовано групу у складі 12 осіб, які пройдуть навчання за такою тематикою:

1. Що таке громадський контроль та чому він потрібний? Правові основи громадського контролю;

2. Структура органів державної влади в Україні. Органи виконавчої влади;

3. Право на інформацію та участь в управлінні державними справами.

4. Мета, предмет, об’єкт та методи проведення громадського контролю. Визначення індикаторів громадського контролю. Система та методологія здійснення громадського контролю;

5. Громадська експертиза діяльності органів виконавчої влади. Постанова КМУ №976 від 5 листопада 2008 р.;

6. Підготовка пропозицій за результатами громадської експертизи;

7. Підготовка звіту за результатами проведення кампанії громадського контролю.

Після теоретичного блоку проекту, учасники групи зможуть на практиці застосувати отриманні знання, провівши громадські експертизи діяльності органів виконавчої влади в своїх районах. Передбачається, що буде проведено 5 громадських експертиз.

По завершені реалізації проекту, для узагальнення досвіду проведення громадських експертиз та обговорення проблемних питань, які виникали в процесі діяльності, буде проведено конференцію за участю представників організацій громадянського суспільства Вінниччини.

По завершені проекту планується друк збірки з результатами реалізації проекту та методичними рекомендаціями для проведення громадської експертизи.

Очікувані результати від реалізації проекту:

1. Представники місцевих громадських організацій з районів Вінницької області отримають знання, необхідні для проведення громадської експертизи (розробка системи та методології моніторингу, власне проведення громадської експертизи тощо);

2. Проведення громадської експертизи діяльності органів виконавчої влади допоможе учасникам Школи отримати практичні навички проведення громадської експертизи;

3. Аналіз результатів проведення громадської експертизи Учасниками Школи дозволить визначити всі «плюси» та «мінуси» проведених кампаній громадського контролю, а також рівень готовності органів виконавчої влади співпрацювати з інститутами громадянського суспільства та сприяти їм в проведенні громадської експертизи;

4. Ознайомлення з ходом та результатами проведення громадської експертизи діяльності органів виконавчої влади місцевими громадськими організаціями з районів Вінницької області, а також публічне обговорення результатів її проведення, посприяє поширенню досвіду та кращому усвідомленню необхідності опанування та застосування на практиці механізму громадської експертизи місцевими організаціями з інших міст Вінниччини.

Нагадуємо, що реалізація проекту громадської організації «ПРАВО» «Школа громадської експертизи» став можливим за підтримки Міжнародного фонду «Відродження»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *