Close
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

21.09.2009

Відбулася зустріч з громадянами

20 вересня в Хмільнику відбулася зустріч членів громадської організації «ПРАВО» та представників громадськості в рамках проекту «Місцеве самоврядування під лупою громадян. Підтримка реформування місцевого самоврядування в Україні шляхом реалізації місцевої діяльності громадського контролю», який реалізує Громадянська мережа ОПОРА та Асоціація лідерів локальних громадських груп (Варшава).

За задумом організаторів, зустріч мала відбутися в невимушеній обстановці, за склянкою чаю чи філіжанкою кави, але розмова мала відбутися цілком серйозна. Темою розмови була відкритість, прозорість та підзвітність міської влади.

Спочатку організатори ознайомили присутніх з самим проектом, розповіли про Школу громадського контролю та власне про сам моніторинг.

Далі учасникам було запропоновано коротко розповісти про свій, негативний чи позитивний, досвід спілкування з місцевою владою. Попри негативні очікування організаторів (побоювання щодо можливих емоційних сплесків) було висловлено й багато позитиву.

Цікава дискусія розгорілася, коли учасникам було запропоновано обговорити питання доступу до інформації про діяльність місцевої влади. Думок та емоцій було занадто багато. Присутні згадали, не злим, «тихим» словом, міськрайонну газету «Життєві обрії», – ще більше дісталося сайту міста.

Не менш емоційним було обговорення діяльності депутатів міської ради. Виявилося, що учасники не знають про прийоми громадян, чи взагалі вони проводяться і т. д. Виявилося, що це чи не найпроблемніше питання зустрічі.

Красномовною була розповідь одного учасника, який поділився з присутніми своїми враженнями від спілкування з владою, а саме – про намагання легалізувати громадську організацію. Так от, спочатку він звернувся до міськрайонного управління юстиції. Йому чемно пояснили, що так як організація міська – потрібно йти у виконком міської ради. В приймальні йому повідомили, що потрібно звернутися в оргвідділ, де його, знову ж таки чемно, направили у сектор з питань внутрішньої політики і тільки там виявилося, що він взагалі не туди прийшов… Тільки з пятої спроби йому вдалося знайти людину, яка надала список документів, необхідних для легалізації громадського обєднання, та пояснила, що адлі потрібно робити. От вам і наявність інформації про муніципальні послуги…

Дещо здивувала організаторів позитивна реакція учасників на звіти міського голови. Виявилося, що майже всі присутні так чи інакше ознайомленні зі звітом, він для них є зрозумілим та доступним. Тут слід наголосити, що в Хмільнику звіт міського голови друкується в місьрайонній газеті, а також в скороченому варіанті, розповсюджується через поштові скриньки. Багато учасників особисто були присутні на останьому звіті. Правда була й маленька ложка дьогтю – окремі учасники зазначили, що інформація в звіті не завжди відповідає дійсності…

Одним з значних негативів учасники визначили неможливість впливати на формування місцевої політики, попри всі можливості, які передбачені чинним законодавством. Не працює на повну жодний дорадчо-консультативний орган, відсутня можливість внести пропозицію через депутата, абсолютно не використовується можливості, які мають органи самоорганізації населення, а про місцеві ініціативи, наприклад, взагалі мало хто знає…

На завершення було обговорено декілька пропозицій, які б на думку учасників покращили ситуацію в місті щодо прозорості, підзвітності та відкритості місцевої влади. Найреальніша та найцікавіша пропозиція була про облаштування в міській раді кімнати депутата, де б народні обранці, з дотриманням графіку, мали б змогу приймати виборців.

Також учасники погодилися на пропозицію організаторів долучитися, по мірі можливостей, до кампанії громадського контролю. Дехто навіть погодився на наступній зустрічі поділитися своїми враженнями від спілкування з місцевою владою. Отож, до нових зустрічей, шановні читачі, дякуємо за увагу…

8 Comments on “Відбулася зустріч з громадянами

Волошка
28.09.2009 at 15:25

Цікаво, коли буде наступна зустріч. Думаю, ви ж повідомите, коли вона буде? Хотілося б послухати і побачити, як це все відбувається. А то я планую прийти. Надіюся, що в мене на цей раз вийде і я відкладу всі свої справи і нарешті зустрінуся з цікавими людьми.

Ester
28.09.2009 at 15:33

добрий день чи вечір. Ми все говоримо про міського голову, про владу і їх структурні відділи,як їх контролювати чи щось заставити робити, але дуже хотілося б почути думки як заставити громаду не бути байдужою і захотіти контролювати владу.
з нетерпінням чекатиму цікавих пропозицій.
Па-па

Віталій
28.09.2009 at 15:59

Мені здається. що громаду заставити контролювати владу просто неможливо. В нас громада занадто пасивна. Тут спрацьовує правило – грім не гряне – мужик не перехреститься. Але ці громи гримлять і давно, а ми все чекаємо на справедливого батюшку царя, який прийде і зі всім розбереться. Причому проявляється найнегативніша. на мою думку, риса українців: “Моя хата скраю…”. Мене душе забавляє позиція окремих громадян, які вважають себе спеціалістами в проблемах вступу України в НАТО, до Євросоюзу, в конституційній реформі… А місцеві проблеми, як ото формування молодіжної політики, чи тарифи ЖКХ – то не їх рівень… Занадто просто… В цьому й проблема…
Мені згадався один вислів, що в Україні для певних (синонім несвідомих) громадян, набагато безпечніше критикувати Президента, Премєра чи депутатів ВР ніж міського/сільського голову. Президент далеко, а до сільського голови завтра прийдеться звернутися з заявою.
Вихід – спочатку необхідно громаду інформувати та стимулювати до участі в громадському житті міста чи села, а вже потім говорити про ефективний громадський контроль.

Ester
30.09.2009 at 12:46

Привіт!
І все таки, мені не віриться, що в кожного з нас хоч раз в рік не гримить грім над головою. Україна є вільною вже 18 років, по-моєму, вже можна було б навчитися жити “по новому”, а не по інерції ще радянських часів. Адже навіть ті люди, які вже один раз добилися справедливого законного вирішення своєї проблеми, не даючи хабара, наступного разу знову задкують і не хочуть використовувати набутий досвід.
До зустрічі на цій сторінці.

Віталій
30.09.2009 at 16:00

Погоджуюся. але все ж спробую заперечити. Так, нашій Україні вже 18, але й всього 18. Якщо порівняти її з молодою панянкою, то хто ж не робив помилок в свої 18? Тай потрібно брати до уваги, що в неї батьки виховувалися за радянських часів…

Волошка
01.10.2009 at 11:48

Цікаве порівняння молодої держави з 18-річною панянкою))) На мою думку, даремно, що наша влада не хоче переймати досвід у інших країн, в яких мало природних ресурсів, але надзвичайно й на диво розвинений економічний стан країни, на високому рівні інфраструктура. Прикро, що багато старших людей тягнуться до Росії і мріють про повернення СССР..((( так ніби їм стане краще жити. Але ж тоді хоч і була ковбаса по 2 рублі з копєйкамі, та ж не було вибору, все доставали з-під прилавків. Але зараз, гадаю, гріх скаржитись, бо в більшості людей все-таки є дах над головою, великий вибір їжі (хоч останнім часом не зовсім якісної – з ГМО), але найголовніше це те, що немає війни і ми спимо спокійно, не трусячи душею, що кожної миті можуть прийти і забрати в тюрму…

Зайка
01.10.2009 at 18:48

Ця зустріч була чудовою !!! Не можу дочекатися наступної , вона ж буде?! І перестаньмо сваритися і сперичатися , адже у всіх нас одна ціль ! Ми повинні прагнути покращення і зробити для цього не мало ! Зокрема довести владі , що думка громади має братися до уваги! Чи не так?

Віталій
27.10.2009 at 11:57

Нагадую усім, хто брав участь в цій зустрічі, про те, що ми домовлялися по можливості зустрітися знову, і не просто зустрітися – а з користю. Ми домовлялися принести на наступну зустріч якісь конкретні факти, які б свідчили про НЕ прозорість. НЕ підзвітність та НЕ відкритість міської ради, або навпаки – звичайно і такі випадки, на мою думку, знайдуться. Отож нагадую, що така зустріч не за горами, і можна вже готуватися. Успіхів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *