Відкритий лист щодо заяви Віце-прем’єр-міністра В.Семиноженка про введення нових правил вступу, що не передбачатимуть ЗНО

Вінницька обласна молодіжна громадська організація «Наше Поділля» закликає представників нової влади не чинити дій, що можуть згорнути реформу в галузі освіти. Практика обов’язкового зовнішнього незалежного оцінювання в Україні виправдала очікування суспільства та зменшила рівень корупції під час вступу до ВНЗ. Завдяки першим крокам реформи протягом двох останніх років випускники шкіл змогли без поширеної раніше практики грошової мотивації приймальних комісій стати першокурсниками престижних вищих навчальних закладів України. Вперше за багато років до критичної маси учнів прийшло розуміння того, що виключно від їх знань, а не фінансових можливостей батьків, залежить результат вступу.
Зрозумілою є позиція частини адміністрації ВНЗ, які не задоволені нововведенням. Вища школа за результатами національних соціологічних опитувань, які проводилися КМІС в рамках проекту «Гідна Україна», є однією з найкорумпованіших галузей. Кількість ВНЗ є надлишковою, а якість їх роботи часто-густо не конкурує на світовому ринку праці та освіти. Сьогодні варто замислитися, чому при значних кількісних перевагах ВНЗ в Україні, жоден з них не входить до престижних європейських чи світових рейтингів. Безперечно, немає ідеальних систем оцінювання знань, але ЗНО дає можливість усунути суб’єктивний фактор визначення рівня знань випускників. Анонімність тестів та прозорість системи тестування щороку підвищує довіру первинної цільової аудиторії реформи: випускників та їх батьків.
Всі стереотипи чиновників можуть бути розвіяними, якщо з’явиться політична воля вислухати не тільки ректорів окремо взятих ВНЗ, а й дітей, які протягом останнього року зосередилися на навчанні та громадськості, що останні роки сумлінно працювала над удосконаленням системи ЗНО. Сьогодні батьки замість пошуку «тракторів» (так у ВНЗ поза очі називали викладачів, які допомагали за хабарі під час вступу та навчання), мотивують дітей належним чином підготуватися до тестування.
Реформу освіти потрібно підтримувати, залучати експертів поза політикою та думати про інтереси дітей, а не ректорів, у яких забрали шматок корупційного хліба з маслом.
З повагою,
Голова ВОМГО „Наше Поділля” Юрій Степанець
Джерло Наше Полілля
Володимир Великий
15.03.2010 at 20:10Проблема кожного уряду, придумувати велосипед.
Якщо не помиляюсь ЗНО не відміняють уже, але тепер будуть звертати увагу на Атеста, та буде профільний іспит. В свою чергу тепер прийдеться платити як і в школі так і в ВНЗ.
Віталій
15.03.2010 at 22:32Я свого часу був громадським спорчтерігачем у Вінницьких школах під час проведення ЗНО. Був приємно вражений ефективністю такої системи. Шкода, якщо її зовсям відмінять…
Володимир Великий
15.03.2010 at 22:44Хоча знаю людей, які просто вгадували деякі завдання.
Віталій
15.03.2010 at 22:52Мені здається що проблема (чи перевага) не в тому, що хтиось вгадує, а в тому, що забезпечена цілковита анонімність і, як наслідок – відсутність субєктивізму в оцінюванні… Ось це комусь не подобається… СЧвого часу мені довелося ознайомитися з досвідом Естонії та Чехії щодо реформи освіти. Спочатку і в них були проблеми і певні невдоволення. Але зараз система працює і я не зустрічав думок, мовляв потрібно все відмінити.
Слободянська кішечка
16.03.2010 at 16:35А я вважаю, що ЗНО досить потрібна річ, люди , які цього року вступали до навчальних закладів були задоволені!