Close
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

15.11.2010

Відносини – Дружба

Друга стаття з нашої нової рубрики «Стосунки» присвячена дружбі.

Що цінніше: дружба чи кохання? Питання з розряду, що смачніше: біфштекс з кров’ю або торт «Пташине молоко» …

З одного боку, любов, тому що за її збереження борешся страшно, несамовито і всупереч усьому. До збереженню дружби набагато легше і спокійніше, опускаєш руки і не робиш зовсім нічого, щоб не дати людині піти з твого життя.

З іншого боку, дружба має більш довгі перспективи, тому що немає такого напруження емоцій як у коханні, відповідно, вимог і претензій до партнера менше, мислиш логічніше. Якщо, звичайно, не йде мова про дитячі ультиматуми не дружити з  «тою поганою людиною».

Відповідно до словника: «Дружба – безкорисливі особисті взаємини між людьми, засновані на довірі, щирості, взаємних симпатіях, загальних інтересах і захопленнях. Обов’язковими ознаками дружби є взаємне шанобливе відношення до думки друга, довіри і терпіння. Людей, пов’язаних між собою дружбою, називають друзями ».

Але, як показує життя, розуміння дружби у жінок і чоловіків – абсолютно різне. Жінки вміють більше віртуозно приятелювати, ніж дружити. Давайте згадаємо, які класичні ознаки дружби.

Перше – друзі спілкуються один з одним, тому що у них є спільні інтереси. Чоловіки легко знаходять спільні прості інтереси, починаючи від ремонту старого «Запорожця», дивом знайдений на сусідньому смітнику, до вигідного розміщення інвестицій. Жінки ж легко сходяться на ґрунті дружби проти когось третього, і красивих сумок. Чоловік не буде дружити “проти когось», а якщо він так і зробить, це називається стратегією по досягненні мети.

Ірина та Володя зустрічалися досить довго, обросли спільними знайомими і компаніями, але примудрилися розлучитися. Володя привів у спільну компанію свою нову дівчину Аліну, при загальному здивуванні Ірина та Аліна швидко стали подружками не-розлий-вода. Через деякий час Володя передбачувано виявився колишнім бойфрендом обох, та й дівчата якось роздружились …

Друге – друзі довіряють один одному. Чоловік не буде переказувати іншим те, про що йому розповів один в моменти слабкості. Жінки ж абсолютно випадково примудряються нічого не вартою фразою бовкнути зайвого. Чоловік дружить з іншим чоловіком чесно, без каменя за пазухою, їм не потрібно ловити настрій подруги і, з великими і чесними очима, хвалити нову, але вкрай невдалу спідницю, і потім з іншого подругою обговорювати її неправильний вибір.

До речі питання про довіру: Костя зустрічався зі Світланою два місяці, за цей час він найуспішнішим чином перезнайомив її з усіма своїми друзями, вже давно благополучно одруженими. Світлана сумувала, що вони мало спілкуються з її подругами, і щоб встановити контакт, попросила Костю повчити її подругу Олену кататися на ковзанах. Костя підійшов до процесу більш ніж відповідально, і цілих півтори години вчив Олену не падати, притримував за руку. Мабуть, контакт вийшов більш, ніж тісним, тому що Світлана влаштувала вдома скандал хлопцеві, і обмежила спілкування з Оленою.

Третє – друзі не вважають один одного «зобов’язаними». Чоловік завжди виручить одного грішми, не дай же Бог грошового фактору проявитися в жіночій дружбі. Чоловіки не влаштовують один одному сцени з приводу не появи на організованій вечірці року.

Четверте – друзі не заздрять один одному. Чоловік не буде дріб’язково заздрити одному з приводу більш успішного життя, просто буде похмуро і сумно ненавидіти … А жіночі думки з приводу нових туфель подруги навіть і заздрістю за великим рахунком, не можна назвати, так, просте невдоволення життям.

П’яте – друзі відчувають зв’язок. Чоловіки можуть роками не бачитися, і здзвоняться пару раз на рік, при цьому зустрівшись, спілкуються як ні в чому не бувало. Мабуть, є такий спеціальний список чоловічих тим, на які прийнято спілкуватися всім без винятку – автомобілі, жінки, політика, фінанси, і не обов’язково в такому порядку. У жінок так і взагалі все просто – вони на зв’язку завжди, тому що хто володіє інформацією, той володіє світом, та й звичайна цікавість ще ніхто не відміняв.

Олексій зайвий раз підтверджує тезу про зв’язок між друзями. Він вважає найкращим другом Михайла, він йому допоміг з отриманням прав на автомобіль, підказав з документами на бізнес, консультував з оподаткування. Сам же Олексій допомагав йому влаштувати дружину в пологовий будинок хороший, запрошував у своє тур агентство за путівкою, вони завжди поруч і готові допомогти один одному. А Ігор, друг дитинства, ну що з нього взяти … пиво тільки разом попити, та футбол подивитися.

Шосте – у друзів роздільне життя. При сварці одного зі своєю дівчиною, чоловіки завжди готові дати притулок, напоїти до втрати пульсу і піти здійснювати подвиги, про які потім ще довго будуть складати легенди. У той час як дівчина буде з подругою інтелігентно давитися сльозами за пляшкою вина, слухаючи поради, які повинні бути виконані в суворій відповідності.

Марина була в шоці – її друзі не прийняли її нового хлопця Женю. Женя, у свою чергу, з принципу не захотів шукати контакт і спілкуватися. Кожна зі сторін тиснула на Марину, влаштовувала скандали, ставила ультиматуми, вимагала вирішення питання. Через пару місяців Марина прийшла до висновку, що ні такі друзі, ні такий хлопець їй не потрібен. Зараз у неї нові друзі і вона в пошуку нових відносин.

Сьоме – друзі спілкуються регулярно. І це правда!

А ось дружба між чоловіком і жінкою взагалі цікавий факт буття. Катя та Іван спілкувалися кілька років, довіряли один одному душевні таємниці і будували плани на життя з іншими персонажами. Одного разу Катя, святкуючи прекрасний жіноче свято 8 березня, після корпоратива попросила Івана відвести її до дому. Якось так вийшло, що ліжко її стояла зовсім не по фен-шуй, і прийшла Каті в голову ідея – терміново її вирівняти, спільні пошуки правильного напрямку привели їх до того, що прокинулися вони разом у тому самому ліжку в натуральній формі одягу …

Ганна і Сергій теж «дружать» багато років, але дружить Сергій, а Ганна відчуває зовсім інші почуття, але Сергію простіше їх не помічати, тому що так зручніше.

А хтось здатний дружити тільки зі своїм автомобілем … Або пультом від телевізора …
Дуже хочеться, щоб у житті було багато приємного позитивного спілкування а не чергового «Привіт» – «Як справи?» – «Все ОК.» – «І в мене!» … Щирого і живого, а не багато нічого не значущого мобільного звязку…

Автор : Поліна Удачина

3 Comments on “Відносини – Дружба

Віталій
15.11.2010 at 22:25

Не згоден, що “Чоловік не буде переказувати іншим те, про що йому розповів один в моменти слабкості”… Автору статті, напевно, по життю траплялися тільки справжні чоловіки. Мені ж таких траплялося відсотків 10… Багато моїх знайомих чоловіків ведуть себе гірше базарних баб… інколи таке доводиться чути…
Просто не все, що пісяє стоячи, називається чоловіком…

Волошка
15.11.2010 at 23:28

:))) “Просто не все, що пісяє стоячи, називається чоловіком…”
Згодна, що деякі чоловіки гірше базарних баб – самі плетуть плітки, обсуждають, а за гріхи “Язикатої Хвеськи” кивають на жінок. На жаль, доводилося й мені з такими стикатися…
Ну а щодо дружби… Не всіх можна вважати своїми друзями. Має пройти немало часу, щоб це зрозуміти. Але вони в мене є – і це прекрасно. Своїх друзів треба не лише поважати, а й любити (ну хоча б трішки) – тоді це справжні відносини.

Ester
16.11.2010 at 00:10

Не всіх варто називати друзями, адже є ще приятелі, знайомі, колеги, сусіди, однокласники тощо. А поняття чоловіча дружба чи жіноча дружба взагалі не має існувати є просто дружба чи то чоловіка з чоловіком, чи жінки з жінкою, чи чоловіка з жінкою. І ця дружба залежить не від того чи ти чоловік чи жінка а від багатьох інших ознак таких як: темперамент, бажання і можливість допомогти, сімейні стосунки, робота, вік, відстань один від того тощо.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *