Close
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

16.08.2020

ВИБОРЧИЙ КОДЕКС ТА МІСЦЕВІ ВИБОРИ: В ХМІЛЬНИКУ ЗАВЕРШИЛА РОБОТУ ШКОЛА МІСЦЕВОГО ДЕПУТАТА

В Школі місцевого депутата відбувся останній «урок», який був присвячений Виборчому кодексу та місцевим виборам.

В якості лекторів виступили експерти громадської організації «ПРАВО»: Віталій Дорох, Олена Черній та Тарас Коваль.

На початку заняття Віталій Дорох ознайомив присутніх з Виборчим кодексом, розповів про систему виборчих комісій, календарним планом проведення виборів, а також ознайомив з зразком виборчого бюлетеня, який буде застосовуватися на місцевих виборах в жовтні цього року.

В продовження теми Олена Черній, яка є членом міської територіальної виборчої комісії, розповіла, як обраховуватиметься кількість депутатів в новообраній Хмільницькій міській ОТГ, про те, як формуватимуться виборчі округи, про розмір застави для кандидата на посаду міського голови та депутатів міської ради, а також про систему підрахунку голосів та розподілення мандатів між кандидатами в депутати від політичних партій.

В свою чергу Тарас Коваль, який є виборчим омбудсменом у Вінницькій області, розповів про кримінальні правопорушення та злочини в сфері виборчого права, акцентувавши увагу на змінах до законодавства, якими введено більш суворі покарання за окремі правопорушення.

Сьогоднішнє заняття в Школі місцевого депутата стало завершальним. Раніше слухачі мали можливість ознайомитися з такими темами: «Місцеве самоврядування. Реформа місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні», «Місцеве самоврядування в Хмільницькій ОТГ. Регламент роботи міської ради», «Статус депутатів місцевих рад. Повноваження старости», «Форми участі громадськості в процесах прийняття рішень» і, власне, «Виборчий кодекс та місцеві вибори».

Школа місцевого депутата є спільною ініціативою Спілки учасників АТО міста Хмільника та Хмільницького району та громадської організації «ПРАВО». Навчальна програма складалася з 5 блоків, які взаємопов’язаних між собою та давали чітке уявлення про місцеве самоврядування, структуру міської ради, повноваження та обов’язки депутатів місцевих рад тощо. Участь в навчанні було безкоштовне.

Участь в навчанні могли взяти особи, які проживають в Хмільницькій міській ОТГ (Хмільник та Соколова), а також особи, що мешкають в громадах, які потенційно увійдуть до складу Хмільницької міської ОТГ (Березнянська, Великомитницька, Голодьківська, Кривошиївська, Куманівецька, Лелітська, Лозівська, Порицька, Сьомаківська, Широкогребельська, Журавненська (Літинський район), Кожухівська (Літинський район), Тесівська (Літинський район), Шевченківська (Літинський район).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *