Close
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

05.04.2011

Як борються з бродячими собаками у Хмільнику?

Декілька  місяців тому у санаторії «Поділля»  отруїли собаку в якої було восьмеро маленьких цуценят. Один із працівників здравниці сказав, що за останній рік на території «Поділля» було убито більше десяти собак. Оскільки в санаторії немає охорони, то собаки своїм методом пильнували санаторій вночі, коли на території з’являвся хтось чужий. Така ситуація майже в кожному курортному закладі міста.  В той час як на наркоз для тварин у ветеринарії коштів не виділяють, – на отруйні речовини для бродячих собак грошей вистачає…

У центрі міста ситуація дещо інша. –  Зграя бродячих собак не дає проходу  хмільничанам. Голодні пси здіймають  гавкіт і кидаються на людей. Під  атаку найчастіше потрапляють велосипедисти, люди похилого віку із ціпком, а також галасливі школярі. Ця зграя знаходилась біля районного Будинку культури ще восени, інколи з’являлась взимку, а зараз мало не щодня лякає та несе загрозу перехожим.

Тварини якщо не порвуть одяг, то добряче налякають перехожих, а  в гіршому випадку можуть і покусати. І не виключено, що в цей час не будуть заражені сказом…

Хто має вирішити цю загальноміську проблему? Й при цьому не вдаватися до вбивства тварин?

153 Comments on “Як борються з бродячими собаками у Хмільнику?

Віктор
05.04.2011 at 09:25

Ситуація біля колишнього заводу продтоварів аналогічна. Літні люди, жінки та діти зачасту бояться там проходити. Зграя собак фактично контролюю територію від РЕМу до 2 школи. Скажіть дітям в школу яким чином обходити їх йдучи до школи? Як чи комфортно жінкам чи літнім людям  проходити повз “народних дружинників”?

Віктор
05.04.2011 at 15:54

Хоча з собаками не все так просто. На скільки мені відомо є низка законів, які забороняють “щось” з ними робити. І потім можуть дати по рукам. Памятаю ще будучи депутатом це питання піднімалось, але коштів на усипляння не було закладено – їх вільних просто не було. І кошти потрібні не малі(

Віталій
05.04.2011 at 15:57

То що, нехай кусають людей? Чи може вакцина від сказу просто дешевша?

Віктор
05.04.2011 at 15:58

Я думаю тут варто уважно вивчити ситуацію. В тебе є певні пропозиції?

Віталій
05.04.2011 at 16:00

Я переконаний, що це питання якимось чином врегульовано законодавчо… Хтось за це відповідає та отримує заробітню плату…

Sofia
05.04.2011 at 16:04

Мова йде про людське (дитяче) здоров’я,  життя. Якщо не дай Бог хтось постраждає, хто компенсує шкоду?

Віталій
05.04.2011 at 16:06

Ось яке я знайшов розяснення в неті:
“Відповідно до ст. 24 Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження» створення комунальних служб або підприємств з питань утримання та поводження з тваринами в населених пунктах для забезпечення вилову та тимчасової ізоляції собак, котів та інших домашніх тварин у населених пунктах належать до компетенції органів місцевого самоврядування. Кореспондує цій нормі і ст. 10 Закону України “Про благоустрій населених пунктів”, згідно з якою питання здійснення контролю за станом благоустрою та утриманням територій належать до повноважень сільських, селищних та міських рад”.
Кому цікавий оригінал:
http://www.vobu.com.ua/ukr/news/view/5230

Михайло
06.04.2011 at 20:13

А давайте це спробуємо розкласти “по поличках” ? Скажу відразу я люблю тварин,  але після одного випадку прокоментую .
1. Санаторій закритий об”єкт, якому потрібна охорона ? 2. Як саме “охороняють” санаторій собаки і головне від кого ? 3. Хто знає які хвороби несуть бездомні собаки на собі ? 4. Хто знає скільки коштує вакцина від сказу (коштує в сенсі яку вартість має) ? 5. Який запас такої вакцини в наших медичних закладах  коли привезуть покусаних 5, 10, 15 людей ?  6.  На скільки мені відомо, санаторій лікувально – профілактичний заклад.  Якщо комусь ще відомий термін “деротизація”  той зрозуміє, що при наявності бродячих собак (бездомних) санаторій може перейти в розряд “заразних” (ті самі блохи) . 7. Хто має дбати про санітарну ситуацію на території санаторію ? Як мені здається – керівництво санаторію (чи то іншої установи) . 8 .  Про цуценят згадали, а чому ніхто не повернув мізки на дітей? 9. Законодавчо все не врегульовано нормально.   10. Санаторій не військовий об”єкт, хіба там не наша славна міліція має за порядком слідкувати 😉 ?   11. Стаття побудована на емоціях, я працював в свій час в “Поділлі”  і більш – менш знаю ситуацію.  А тепер ставте Ви все по поличках.   В чому я не правий ?

Михайло
06.04.2011 at 20:18

Шановний авторе статті, ви чули колись таке висказування “Скальпель Окама” ? От вам  і вирішення проблеми

Михайло
06.04.2011 at 20:51

М-дааа…. виявляється вічна проблема Хмільника – туалети і собаки )))))

Макарон
06.04.2011 at 22:50

Хочу приют для животных!)))

Віталій
07.04.2011 at 09:13

В переліку вічних проблем Хмільника Ви забули вказати дороги та дурнів))). Але мені цікаво , чи є в Хмільнику служба, яка відповідає за відлов бродячих тварин?

Автор статті
07.04.2011 at 13:38

По-перше  те, що собаки в певній мірі охороняють санаторій і, що їх крадькома отруюють розповів один із працівників “Поділля”. А ще сказав,  що шкода тварин не лише працівникам закладу, а й відпочивальникам.
По-друге, зграя собак у центрі міста – небезпечно. З цим погоджуються й читачі.
Метою написання статті є підняття проблеми на рівні міста і отримання ваших коментарів, Шановні Читачі, в яких ви можете висловити свою думку, чи версії вирішення проблеми, бо це стосується певною мірою всіх.
Щодо “Скальпеля Оккама” – це  ще не вирішення проблеми.  Цим всеодно хтось має займатися!
Хтось написав, що хоче приют для тварин. – Що зававжає створити?
 
 

Михайло
08.04.2011 at 11:18

Шановний авторе!  Тоді підкажу напрямок в вирішенні проблеми (словами в передвиборчій програмі  тоді ще кандидата, на даний час уже міського голови ) закриті котельні, в яких планувалось створити спортивні секції. Чи не простіше в одній з них створити от такий заклад для бродячих собак. Розумію, що в бюджеті міста не передбачено коштів на утримання, але як думається знайдуться волонтери (мало не сказав піонери 😉 )

Автор статті
08.04.2011 at 11:38

Шановний Пане Михайле! Дякую Вам за коментарі та пропозицію. Можливо до неї прислухається міська влада і безпритульні собаки не нанесуть шкоди хмільничанам.
Хотілось би дізнатись думку активної молоді міста стосовно цієї ситуації.

Волошка
08.04.2011 at 21:04

Недавно почула, що одного чоловіка покусала породиста, домашня, зі всіма прививками собака… Тож ніколи не знаєш, з якого боку чекати біди. Зрозуміло, що бродячі пси, які ще й від голоду агресивні – небезпечні. Але ж ніхто не знає напевне, чи саме бродячих собак варто боятися…

Віталій
09.04.2011 at 12:39

Щоб створити притулок одних волонтерів та бажання замало. На мою думку, потрібні значні кошти (ветлікар, особи, які будуть відловлювати тварин, транспортний засіб, комунальні послуги тощо). Якщо поміркувати, то це ще не кінцевий перелік. А головне – тварини хочуть їсти. Так що не думаю, що в Хмільнику вистачить ресурсів, щоб створити такий притулок. Принаймні не зараз… А проблему бродячих тварин необхідно вирішувати вже тепер…

Ester
09.04.2011 at 15:03

Пане Віталій, а Ви що прямо не можете сказати потруїть їх чи відстреляйте?
А про які комунальні послуги для притулка Ви говорите?
А щодо волонтерів то кормити якраз могли б  і вони. а ще краще обгородити наше Хмільницьке сміттєзвалище виловити і пустити туди собак ))) – наскільки менше ресурсів потрібно буде. Крім того вони там і ласку знайдуть від бомжів. Мені іноді здається що бомжі більш людяніші ніж всі інші… 

Волошка
09.04.2011 at 18:09

Погоджуюся з пані Ester, що бомжі більш людяніші))) Вони не здатні на підлість так, як ті, які зажерлися і сидять в теплоті, думаючи, що вони боги! Думають, що можуть обдурити, розтоптати, а їм за це нічого не буде… До речі, про собак… Якщо деякі люди, а їх більшість, можуть зрадити друзів, підло з ними повестися – де гарантія, що буде догляд за собаками?

Михайло
09.04.2011 at 19:42

Ну от почали “за здравие” продовжуємо за “упокой” .  Добре хоч не згадали, як китайці горобців ловили 😉 … Більш, як впевнений, що в бюджеті міста коштів на таке просто не закладено, а відходити від статей видаткових – злочин.  Та і не в бюджеті міста має це бути закладено .  Бачу поки тільки один вихід – волонтери та добровольці.  Знаєте є тендери. Наприклад на перевезення пасажирів…  Чому б такому “перевізнику” не попіклуватись про благо міста ? Ми ж часто на червоний хрест віддаємо.  От нехай і покаже, що він зможе дати крім ламаних марщрутних таксі та 2 грн з пасажира від “Поділля” до “ЖД” . До уваги Київ дешевше проїхати ніж хмільник. І зупинок там більше, та і навантаження на маршрутки більше  – палива набагато більше іде ніж у наших перевізників. А то тільки аргументують – там пасажиро-потік більше.   Дурня це все! Хто їздив там бачив, які там авто (більш економічні) .  І якщо хтось з перевізників скаже – відповім прямо “А ти проїдь на своїй маршрутці по Києву! СКільки там ти викладеш за пальне на один маршрут  ” .   А жаль – ті, що ідуть на тендер ні копійки лишньої не дадуть на благоустрій міста! (Ну хіба в кишеню комусь – але то уже справи захисників нас від корупції 😉 )

Віталій
10.04.2011 at 10:51

До комунальних послуг я відніс витрати на електроенергію, водопостачання та газ. Останній необхідний для того, щоб варити тваринам їжу. Це так, по максимуму… А щодо просто сказати “потравити” чи “постріляти”, то я не знаю, що краще. Так, мені шкода тварин, але наведу вам перелік можливих дій, які можна вчинити, а ви оберіть, яка більш реальна та економічно обгрунтована:
1. Створити притулок;
2. Постріляти;
3. Потруїти;
4. Вивезти на сміттєзвалище та обгородити його;
5. Вивезти до іншої території;
6. Віддати до шашличної;
Список, за бажанням, можна продовжити. Але як не крути, проблему з бродячими тваринами необхідно вирішувати, щоб не дочекатися якоїсь трагедії…

Ester
10.04.2011 at 16:36

А давайте їх виловимо і продамо компаніям для проведення над ними дослідів, адже ми в усьому бажаємо економічної вигоди та ще й обгрунтованої (обгрунтування: отримаємо кошти). Найбільш економічно вигідно для нас і нашої країни було б позбутися наших верховних депутатів. Без таких утриманців знаєте яка економія  бюджету буде – не на один притулок вистачить.

Ester
10.04.2011 at 16:51

пане Михайло бюджетом нашого міста розпоряджається міська рада в особі депутатів міської ради саме вини і затверджують бюджет, так що можуть дуже багато, в тому числі і розробити прграму по захисту бездомних тварин, і передбачити туди кошти. Але через нерозуміння наших депутатів науки про фінанси або через просування там своїх бізнесових інтересів звичайно цим займатися ніхто не буде.
пане Віталію склалося враження, що ви собак в готель хочете поселити. навіщо їм світло, якщо вони вночі бачать, навіщо їм вода, адже підлогу їм ніхто мити також не буде. а попити для 40 собак можна і відрах принести. щодо їжі то саме її волонтери і вдома можуть готувати і приносити вже готову. Єдине що може влетіти в копійку то це клітки і буди для собак в зимовий період.

Михайло
10.04.2011 at 18:27

Шановна Естер!  Дякую, що підказали , хто і що відповідають за бюджет міста 🙂

Михайло
10.04.2011 at 18:41

Пані Естер!  Я не ковтав глобус, і знаю, що таке бюджет міста  Вам як підказати ? По яким статтям ?  Чи нагадати, як “Профспілковий”  санаторій місто “натягнув” по податкам ?
 

Віталій
11.04.2011 at 07:54

Тут варто вирішити ключове питання: кого економічно вигідніше буде продати – депутатів чи собак?

Віталій
11.04.2011 at 07:59

А до чого тут пані Естер та “Поділля”? Хоча з задоволенням почитав би цю історію…

Мандрівник
11.04.2011 at 09:15

Ознайомився я з більшістю матеріалів на цьому ресурсі та з “дружнім” колективом коментуючих тут осіб, і впевнився, що носити горду назву ГРОМАДСЬКИЙ ФОРУМ ХМІЛЬНИЧЧИНИ ви ще не заслужили.   Більшість людей, які залишають тут свої коментарів, самі схожі та тих, обділених долею безпритульних собак, які збиваються в стаї  та дружньо шукають об’єкт для нападу. Почитайте, що ви пишете зокрема по цій темі, до чого це все –
( 2. Постріляти;
3. Потруїти;
4. Вивезти на сміттєзвалище та обгородити його;
5. Вивезти до іншої території;
6. Віддати до шашличної;).

“вигідніше буде продати – депутатів чи собак”

“А давайте їх виловимо і продамо компаніям для проведення над ними дослідів, адже ми в усьому бажаємо економічної вигоди та ще й обгрунтованої (обгрунтування: отримаємо кошти)”

….а ще краще обгородити наше Хмільницьке сміттєзвалище виловити і пустити туди собак ))) – наскільки менше ресурсів потрібно буде. Крім того вони там і ласку знайдуть від бомжів. Мені іноді здається що бомжі більш людяніші ніж всі інші… 

Де ваш здоровий глузд? Чи ви вважаєте себе дуже дотепними? Цих бідних собачок, яких прикормлюють сердобольні відпочиваючі і так періодично травлять у ВСІХ санаторіях нашого міста (повірте, цю картину назвати просто неприємною не вдасться), але це проблеми окремих господарюючих суб’єктів ( Бог та прокуратура їм суддя) Але якщо говорити про Хмільник в цілому то невже собаки у Хмільнику є найбільшою, чи хоча б взагалі проблемою. Для інформації, кожна друга собака яку всі рахують безпритульною, має власника, який не обмежує її пересування. І це не просто факт, це і є основна проблема . Чи був хоча б один випадок нападу свори бродячих псів на перехожих? НІ НЕ БУВ.  В будь якому випадку не в Хмільнику.
Чому на цьому сайті, я не дізнався жодного автора цих статейок. Чи можливо їм настільки соромно (чи можливо їх залякують),  що вони не підписуються або вважають анонімність правилом. Взагалі складається враження, що це сайт створено для групи “однодумців” за клубним признаком, яким періодично немає чим зайнятись, як тільки потеревенити на якусь “актуальну” тему, чим можливо відволікти увагу певних веств населення від інших питань, або…. . Моя вам добра порада, закінчуйте  теревенити, та займіться дійсно практичними доброчинними та корисними справами для своєї громади.

Віталій
11.04.2011 at 10:34

 
Дякую Вам за настанови, ми обовязково ними скористаємося… Хочу тільки уточнити, що сайт створювався, як проект громадської журналістики+поширення інформації про різновманітні програми фінансування та навчання для активістів громад. Ви маєте рацію, що це в певній мірі клуб за інтересами. І що тут поганого? Хтось сидить в соціальних мережах, маючи свої інтереси, хтось на порно сайтах… «Каждый выбирает для себя…»
Щото того, що окремі дописувачі не підписують своїх статтей, то це має логічне пояснення. Нам відомі випадки, коли на людей здійснювали тиск за основним місцем роботи. До речі, Ви ж самі в своїх коментах не підписуєтєся справднім іменем. Дайте самі собі відповідь «Чому?» і ви зрозумієте наших дописувачів. Вам особисто легше стане, якщо статті будуть підписані на кшталт «Мандрівник» чи «Небайдужий»?
Думаю, що не варто занадто прискіпливо ставитися до матеріалів на сайті. Все ж таки це прояви громадської активності. А в нашому місті з цим завжди були проблеми. А становлення цієї активності – складний та довготривалий процес. Можливо це перші кроки цього процесу?

Волошка
11.04.2011 at 11:15

Ой, пане Віталій, а що то за ієрогліфи?))

Віталій
11.04.2011 at 11:27

Якийсь збій. Не намагайтеся пролчитати ці ієрогліфи. Читайте нижче…)))

Мандрівник
11.04.2011 at 12:01

Шановний Віталію. Я досить  обізнаний в засадах громадської журналістики і не тільки. Я повністю розумію  для чого було ініційовано створення подібних ресурсів (вони існують по всій Україні) І більш того, я  АКТИВНО підтримую діяльність свідомо-активних людей, але те, що я читаю на цьому ресурсі, м’яко кажучи не зовсім сходиться ні з зі цілями  ні з засадами журналістики навіть громадської. Тут на сайті є гарні інформаційно-консультаційні матеріали, роз’яснення певних аспектів, є цікаві нариси, а все інше непотріб.. (аби “погалакати” ) А про коментаторів я взагалі змовчу (вибачте, але потрібно розуміти хоча б тему про яку намагаєшся говорити. А про толерантність та повагу напевно зовсім забули). Адже це і є “громадько-активні” громадяни.
Повірте, пане Віталію,  якщо в мене з’явиться потреба розмістити  власні матеріали на цьому ресурсі, я обов’язково вкажу справжнє своє авторство, це не є секретом. (усі мої матеріали завжди підписані справжнім ім’ям) А як коментатор та блогер, я Мандрівник, і таким мене знають не тільки тут. Я твердо вважаю, якщо відстоюєш свою активну, виважену та об’єктивну громадську позицію, приймаючи участь у громадських заходах, друкуючи статті в пресі та інтернеті, потрібно йти до кінця і голосно заявляти про себе, а не гавкати (вибачте за порівняння) “як собака з будки”. Але якщо цієї активною діяльністю ви займаєтесь на основному місті роботи, та ще й на збиток основній своїй діяльності (а ще не, дай бог, працюючи в органах влади чи її структурах), тоді я дозволю собі сильно засумніватись в щирості такого “громадського волонтера”. Прошу вибачення, що “заліз” в іншу тему. Більше своєю присутністю та  порадами Вам надокучати не буду. Вдачі Вам.

Віталій
11.04.2011 at 15:54

Хочу Вас запевнити, що я не працюю в жодному владному органі. І це аж ніяк не шкодить моїй діяльності… Мені дуже сподобалася ваша позиція, але варто брати до уваги, що порівнювати Вас, досвідченого, як я розумію, блогера, та дописувачів !Громадського форуму Хмільниччини” напевно не варто. Все ж таки варто взяти до уваги рівень та культуру громадської активності (якщо є політична культура, то чому б не бути громадській?) в нашому регіоні. На мою думку, саме через такі спроби, можливо, на перший погляд, схожі на “гавкання”, можна в майбутньому досягти гарних результатів. Я цілком погоджуюся з Вами щодо змістовного наповнення сайту. Тут є справді гарні матеріали… Є і не дуже… Про коменти я взагалі мовчу… Але пропоную Вам згадати вислів Михайла Жванецького: “ПисАть, как и пИсать, нужно тогда, когда уже не можешь…”. То, можливо, для окремих дописувачыв сайту цей момент вже настав? Можливо це перший етап їхнього становлення, як активних громадян, які здатні не тільки махати прапорами, а здатні бачити проблему та, з часом, долучитися до її вирішення, а ще згодом – запропонувати для цього свої шляхи? Щиро сподіваюся, що Ви зрозуміли мене правильно…

R0m@Nuke
11.04.2011 at 16:26

Підтримую Мандрівника на всі 100%!!! Таких влучних коментарів майже ніхто не писав!!! Дякую вам за такі цікаві коментарі їх набагато цікавіше читати чим більшість статей на даному ресурсі!)

Михайло
11.04.2011 at 21:55

Судячи з крментарів (як бувший КВНщик) ми всі записались в “зелені” з девізом “Спаси дерево  – прибий бобра!” .  А хто цікаво поставить на ці шальки ваг  – здоров”я чи собака ?  Всі  жалкують за бездомними собаками…  Але ніхто не застрахований від вакцини проти сказу. Чи деякі мають імунітет ?  Хто має – пишіть поки проблема не віришена. Хто має – поділіться досвідом 😉

Михайло
11.04.2011 at 22:34

В свій час знайомій написав : “Я не могу убить, но  чтоб спасти других…
Наверно, я не буду спорить!  И как бывает трудно допонять ” бить, или не бить? И что могу позволить?”  Я не могу убить, но иногда, нет для меня оценок и заплаток!  Я не смогу убить, но есть цена!  А жизнь бесценна! Вот человек, а вот собака…  Уж извини, я выстрелил! И   извини что в выстреле я был так краток”

Михайло
11.04.2011 at 22:36

Погибла не знакомой дочь, погибла лишь в цене собака …
 

R0m@Nuke
11.04.2011 at 22:41

Бродячі собаки відчувають злих людей! От і кидаються на них показуючи всім людям що ця людина зла!!! Ви колись бачили щоб на бомжа чи на добру людину напала бродяча собака?? От і я не бачив!! Мені бродячі собаки нічого поганого не зробили я навіть час від часу купляю хліб і відаю його бродячим собакам щоб вони від голоду не помирали у зиму!!! От прочитавши коментарі відразу видно у кого є проблеми з безпритульними тваринами!! І як написав пан Михайло “Спаси дерево – прибий бобра!” це не вихід з даної ситуації!!!

Михайло
11.04.2011 at 23:15

Я не могу убить, но  чтоб спасти других…
Наверно, я не буду спорить.
И как бывает трудно допонять:
” бить, или не бить? И что могу себе позволить?” 
Я не могу убить, но иногда,
нет для меня оценок и заплаток! 
Я не смогу убить, но есть цена! 
А жизнь бесценна! Вот человек – а вот собака… 
Уж извини, я выстрелил, и ты прости – пойми
Сопоставлял одно к другим  и в выстреле  был так краток,
Погибла не знакомой дочь, погибла лишь “в цене” собака …”
Сопоставлять “одно-к-другим”
Не мой удел. Не обезсудьте!
Ну а слова предоставляю Им!
Корите! Только лишь по сути!

Віталій
12.04.2011 at 10:09

Дякую пану Михайлу за такі гарні слова. На мою думку, незалежно від способу, але цю проблему рано чи пізно необхідно буде вирішувти…

Автор статті
13.04.2011 at 09:59

Оскільки коментарів багато, а переглядів ще більше, залишається зробити висновок, що проблема із бродячими собаками зачепила Хмільничан. Але, здається, ніхто не писав щось на кшталт: “Ні, нема  такої проблеми…” Едина нормальна пропозиція, яка з’явилась серед коментарів була від пана Михайла. Решта коментарів не по темі, виникає питання – Чому? Навіщо на Громадському Форумі писати різні образи, гадити один одного, якщо натомість можна, справді поговорити про подібні проблеми, внести свої пропозиції стосовно їх вирішення… Звичайно ж простіше написати, що всі погані, а я (той, хто коментує) хороший. У віртуальному світі всі герої, то може цей героїзм направити в потрібне русло. Не було пропозицій від активної молоді, які були б дуже доречними і важливими…
написавши цю невеличку статтю, я вирішила розмістити її на Громадському Форумі, бо немає більше в місті куди подати подібний матеріал, та ще й почути думку громади з цього приводу. Але, нажаль громаді легше писати який поганий сайт, всі хто коментує, хто пише і т.д. Кому цікаві ці образи?
Вам самим? – Не думаю.
Проблема й справді серйозна, і дехто в коментарях це підтвердив. Звісно ж поки сам не зіткнувся лоб в лоб, то й не відчуєш тієї серйозності. Восени, коли по всій Вінницькій обл. була епідемія сказу серед тварин, в Хмільницькому районі були неодноразові випадки, коли свійські тварини заражалися сказом саме від бродячих собак. Тому я підняла цю проблему щоб дізнатися, чи це хвилює  й інших активних Хмільничан. Впевнена, що кожного інколи турбують проблеми міста, шановні є можливість їх обговорити, написати, хіба ж за це притягують до відповідальності?
 

R0m@Nuke
13.04.2011 at 15:12

Якби це було досить актуальною проблемою на даний час то тоді приймалися б якісь міри а так це не ДУЖЕ ВЕЛИКА проблема!! Є проблеми і по важливіші чим ця!!!
Якщо вам треба варіанти то ось один із них!! візьміть бездомну собаку до себе додому і годуйте її і вона стане не бездомною! якщо хочь 100 людей так зробить проблема зникне!! Ви всі тільки і робите що розводите базар, а як до діла то в кущі!! Я цієї зими годував 3-ох собак у своєму дворі + одного бомжа який живе на подкришніку дома!!! Хтось може сказати щось подібне?? навряд чи от і розводьте дискусії далі!!  дякую за увагу!
Якби ви Автор статті хотіли бути почутими ви б шукали можливості, а не причину!!!

Хмільничанин
13.04.2011 at 16:36

Круто працюєте пані автор і пане замовник. Створили на рівному міста глобальну проблему людства))) Скажіть є тут такі кого покусали ті “пікінеси” в центрі? Особисто для мене проблема дурнів, поганих доріг та тротуарів набагато болючіша чим кілька нещасних голодні песиків, які до речі опинились на вулиці завдяки таким двоногим як ми з вами. То може варто карати та садити в клітки не собак а людей, які так поводяться з тваринами?

Sofia
13.04.2011 at 20:08

Цікаво, а яким чином ви намагаєтесь вирішити ті проблеми, які вас хвилюють? Ви зверталися до влади,  пропонували своюдопомогу, чи хочеб шляхи вирішення цих проблем?

Хмільничанин
14.04.2011 at 14:01

Аналогічне питання можу задати вам. Чи ви вважаєте що цією своєю писаниною зміните світ?

Хмільничанин
14.04.2011 at 14:01

То є тут покусані?

Sofia
14.04.2011 at 14:47

А, що пропозиції з’являться тоді коли будуть покусані?
Якщо, комусь від цього стане радісно, то, нещодавно, “пікінеси” (як дехто їх називає) покусали хмільничанина у Києві. (Цей чоловік там працює.) Причому порвали так, що не дай Бог, комусь…  То, що нам теж чекати, поки когось покусають, а тоді приймати міри?
З дурнями зрозуміло, їх лікують у відповідних місцях, з дорогами також все ясно, а от з собаками – ні.  Товчемо воду в ступі, і так і не дійшли висновку – труїти, стріляти, чи створювати приют……..

R0m@Nuke
14.04.2011 at 17:29

А може просто погодувати ??? а не все те що ви запропонували!!!))) мій спосіб більш гуманний))

Хмільничанин
14.04.2011 at 17:32

Ви глибоко помиляєтесь, вийдіть на вулицю гляньте на село і побачите скільки не вилікуваних дурнів. І що вам ясно з дорогами?

Sofia
14.04.2011 at 17:46

Схоже мені ясно, те чого не ясно Вам, шановний Хмільничанин, але це вже інша проблема.

Ester
14.04.2011 at 18:15

пане Михайло, трохи з запізненням, проте не можу не відреагувати на Ваш другий комент від 10.04. . Щось я не чула про такий каральний орган у нашій державі як “Профспілковий” санаторій.
пане R0m@Nuke,  це добре. що Ви кормили собак та бомжа проте ці собаки так і осталися бездомними, а бомж так і остався бомжом. Чому ж додому не взяли?  Тоді собаки точно не несли б загрозу дітям та дорослим. Чи Ви тільки іншим пропонуєте взяти до себе, видно також хочете чужими руками жар загортати.
В коментах завжди розглядається проблема якось одностороньо: хтось вибирає життя та здоровя людей, а хтось не хоче щоб вбивали тварин.  Але ж це одна й та сама проблема і нашій власті зробити життя людей безпечним, і при цьому залишити життя тваринам.
пане Віталій я не пропонувала продавати депутатів. Я пропонувала їх позбутися щоб не платити їм зарплпту та їх захмарні витрати на відрядження та інше.
пане Мандрівник, якщо Ви вже прокоментували на цьому сайті то виникає сумнів щодо групи “однодумців” за клубним признаком :))).

Хмільничанин
14.04.2011 at 19:40

А Ви пані Ester покажіть приклад і візьміть того бомжа додому. І добро зробите і приклад гарний покажете і чоловік в домі з’явиться. Ви що пропонуєте не продати а вбити депутатів? Це вже пахне криміналом.

R0m@Nuke
14.04.2011 at 20:06

Я б із задоволенням узяв би собаку до дому але я живу у 9 поверховому і не сам! І такої можливості просто не маю!! Але той мінімум який я можу їм дати даю!!! Якби я жив у СЕЛІ чи У БУДИНКУ я б узяв би собаку до дому!! А що ви пані Естер окрім таких коментарів зробили для собак? Видно що у вас просто ВЕЛИЧЕЗНА неприязнь до моєї особи))))))))

Синьоглазочка
14.04.2011 at 22:58

А я можу похвалитись)))) Я взяла бродяче цуценя додому. Тепер вона живе і всім добре, як нам так і їй))) От тільки, на жаль, бомжа немає куди взяти))) Але  знаю, де знаходиться  один будиночок на дереві у місті, колись я назвала його “будиночок Юлі-бомж”-)) Це давня історія, тож пояснювати не буду.  Отже, екстремали-бомжі могли б спробувати ноу-хау з житлом)))
А взагалі я весь час казала, що тварини кращі за людей. Тож не варто їх ображати!!!!

Grab
14.04.2011 at 23:36

Як на мене, в притулку основний фінансозатратний аспект це харчування тварин. Нагадаю, що у нас в місті є 6 санаторіїїв, в яких є їдальні, в яких є (мають бути) відходи-недоїдки   – думаю логічний ланцюг  продовжувати не потрібно ?

Папа карло
15.04.2011 at 01:24

Є ше аспект зданія, людей які будуть там робити і машини шоб возити тих собак, ви ж їх небудете волокти за шию через весь город

Віталій
15.04.2011 at 09:11

Ланцюг то логічний, але вже давно “порваний”… Працівники санаторію забирають ті відходи для своїх бобиків та хрюшок. Але я про інше. Підтримую пані Естер – незалежно від того, будемо ми годувати бездомних собачок та людей чи ні, їх кількість від цього не зміниться. Ба, навіть буде збільшуватися. І питання стоїть не в гуманному поводженні з тваринами чи людьми. Тут важливо досягти балансу між гуманністю та безпекою… Наголошую, саме безпекою!!! У багатьох випадках собака може не вкусити. А просто налякати дитину? А якщо дитина зробить якийсь необережний рух, який тварина сприйме, як агресію? Варто брати до уваги, що пси озброєні “до зубів” та інколи дуже небезпечні. Тож цю проблему рано чи пізно необхідно буде вирішувати. Але зараз на заваді стає одвічне: 2Грім не гряне – мужик не перехреститься…”…

grab
15.04.2011 at 09:17

http://www.youtube.com/watch?v=Wth1T2iTwPY
В деяких випадках треба людей від тварин ізолювати аніж тварин від людей (((

Віталій
15.04.2011 at 09:31

Згоден, але я знову дозволю нагадати про необхідність балансу між поводженням з тваринами та безпекою… Погодьтеся, що бродячі тварини таку небезпеку несуть…

Хмільничанин
15.04.2011 at 11:42

Тепер нагадаю я. Покусані є? А може є ті кого собака вигнала з дому? Про який баланс ви говорите.

R0m@Nuke
15.04.2011 at 13:33

Ще раз повторюся бродячі собаки нападають тільки на злих та п’яних людей!!! на дітей собаки не нападають!! Пане Віталію якщо ви так шукаєте баланс візьміть одну собаку до себе додому!!! А Волошці тільки РІСПЕКТ за цуцика!! на одного бродягу стало менше!!! А штучно роздувати проблему не варто!! Хтось статистику глянув скільки було нападів бродячих собак у нашому місті на людей за останні мінімум 5 років??? У понеділок я буду такою інформацією володіти!!!

Ester
15.04.2011 at 18:04

В кожного знайдеться “отмазка” щоб не робити того чи іншого, і я не виключення – в мене вона також є. 
Чоловік в хаті з українським менталітетом та способом життя мені не  то що в хаті не потрібний, а й близько біля хати. А інших нажаль немає, або ж я не бачу, або ж не хочу бачити – це вже не  Ваші заботи :).  Пощзбутися – не означає вбити, є й інші варіанти…))) 

Хмільничанин
15.04.2011 at 18:10

То де зафіксовані напади бродячих собак? Не розумію чому вам так весело пане Віталій

Віталій
15.04.2011 at 18:14

Дякую Сергію, що ти насилу погодився, що бродячі собаки все ж нападають…)))))))))))))))))))))))) виявляється, коли хочеш, то можеш робити висновки…))) Ще раз дякую, і сподіваюся, що інші скептики, так само я і ти, визнають, що бродячі собаки все ж таки нападають… ))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

R0m@Nuke
15.04.2011 at 18:25

Подивимося після статистики чи нападають чи ні!!! а вже після цього будемо робити висновки чи я з вами погоджуюся чи ні!!

Sofia
15.04.2011 at 19:14

Ось зафіксовані напади і небезпека, яку несуть за собою бодячі собаки.
http://www.33channel.vinnitsa.com/2008/08-05-36.php
http://33kanal.com/10-32/672-10-32-24
http://www.volynnews.com/messages/871/
 
 

R0m@Nuke
15.04.2011 at 21:07

Цікаво було почитати про випадки НЕ У НАШОМУ МІСТІ!!! а питання піднімається про НАШЕ МІСТО!! В мене таке враження що автор штучно роздув цю тему У НАШОМУ МІСТІ!!! Шкода що треба чекати аж понеділка щоб дізнатися таку інформацію… Ото буде сміху якщо таких випадків не було!!))))

Хмільничанин
15.04.2011 at 21:50

А де там Хмільник? Та й я мав на увазі справжні факти а не газету пліток та байок

Синьоглазочка
15.04.2011 at 22:07

Дякую, grab, за відео! Як можна було образити таке миле створіння, не розумію!(( А кривдника не завадило б на шибеницю відправити, або ж таким самим чином з ним зробити!  Більшість людей гірші за тварин! І навіть так звані друзі можуть зрадити, але вірний пес – ніколи! Отже! Може, нам варто дечому повчитися від братів наших менших? А?!!!  А ще є такі люди-тварюки, які навмисне дресирують псів і прививають  їм агресію…

Хмільничанин
15.04.2011 at 22:20

А ще є люди-тварюки, які нацьковують одних людей на інших. Собаки такого не роблять

Віталій
16.04.2011 at 09:11

Не думаю, що всі випадки нападу тварин на людей документуються. І проблему краще попередити, чим потім вирішувати… Хіба варто чекати поки когось порвуть? Бродячі собаки несуть небезпеку, причому не тільки тоді, коли когось кусають…

Віталій
16.04.2011 at 09:29

Прошу ознайомитися з цим матеріалом. Тут можна знайти багато відповідей щодо ефективності та вартості притулків для бродячих тварин… Звичайно я розумію, що це не загальноукраїнська практика поводження з тваринами. Але де гарантія, що якщо в нас зроблять притулок, він не перетвориться в щось подібне:
http://gazeta.ua/articles/scandals-newspaper/379007

Хмільничанин
16.04.2011 at 12:31

От ви, пане Віталій, як начебто активний громадський діяч, напишіть якийсь проект, виграйте кошти, тай побудуйте бідним “пікінасам” притулок, чи ви тільки пустодзвонити вмієте?

Віталій
16.04.2011 at 13:54

А чому б і справді не написати? Якщо випаде нагода – обовязково долучуся до його розробки. От тільки одна особливість: є таке поняття, як фінансова сталість проекту. Іншими словами: хто буде утримувати (на чийому балансі буде знаходитися) цей притулок після закінчення грантових коштів? Як Ви думаєте, погодиться місцева влада прийняти цей обєкт собі на баланс і, як наслідок – витрачати кошти на його утримання? Це не малі кошти… За іншої умови цей притулок перетвориться в той жах, про який йдеться в матеріалі за посиланням в минулому моєму коментарі…

Хмільничанин
16.04.2011 at 20:22

От про що і мова, пане Віталій, в міському бюджеті немає грошей на утримання таких притулків, тому їх і не має.

Віталій
17.04.2011 at 08:57

Але від цього не зникає сама проблема… До того ж проетк міг би бути спрямований не на створення притулку, а на стерилізацію тварин. Це хоч якось контролювало б їх розмноження…

Baby
17.04.2011 at 10:38

Думаю,якщо звернутись до влади, вона посприяє, або певним чином підтримає вирішення цієї проблеми.
 

Хмільничанин
17.04.2011 at 11:33

Здається хтось казав що вони кусають і рвуть людей, а хіба від того що ви їх стерилізуєте вони перестануть це робити?

Віталій
18.04.2011 at 08:20

Хтось мені казав, що стерилізовані тварини менш агресивні. До того ж це вплине на їх кількість – вони не зможуть розмножуватися. А загалом цю проблему також варто, як у випадку з твердими побутовими відходами, вирішувати в комплексі. Можливо і стерилізація, і притулок, і робота з населенням тощо. Погоджуюся, що тільки одним з цих заходів проблему не вирішиш.

Хмільничанин
18.04.2011 at 12:17

Пішло по колу щоб не писати ще раз читайте коментар від  16.04.2011

Віталій
27.04.2011 at 18:05

Сергію, дозволю собі нагадати, що ти обіцяв оприлюднити статистику “покусаних” в Хмільнику ще в понеділок. То в який саме понеділок? А то я думав, що в найближчий. Уточни, будь-ласка. І попрошу статистику викласти в якійсь офіційній формі. Варіант “Мені сестра казала” реально не канає. Я звик працювати з папірціми, на яких є печатка та підпис, або з відсканованими їх копіями… То ж прошу…

Sofia
27.04.2011 at 18:25

А, що покусані,спеціально реєструються та виносять це на публіку?

Віталій
27.04.2011 at 18:31

Так ото ж… Якщо така статистика і є, то тільки дуже і дуже приблизна. Але все ж таки дамо Сергію шанс…

Sofia
27.04.2011 at 19:38

А поки проблема не вирішена, ще й в собачок буде шанс… покусати -збільшити статистику. До речі, можна вже ходити вулицями і реєструвати.

R0m@Nuke
27.04.2011 at 23:40

Я просто чекав коли ж ви згадаєте про це!! Я НЕ ВЕТЛІКАРНЯ ЩОБ ОФІЦІЙНО ПОДАВАТИ ТАКІ РЕЧІ!!!! А ви подайте запит і вам дадуть відповідь на папірці!! А я напишу що покусаних регеструють но там сумарна статистика йде ПОКУСАНИХ ДОМАШНІМИ СОБАКИМИ ТА ВУЛИЧНИМИ!! Так що там не розбереш чи то була домашня тварина чи вулична!! А щодо кількості покусаних… то просто я дам вам можливість ще ветлікарню закидати вашими улюбленими запитами)))))))))
P.S. Я маю багато друзів у різних закладах у яких мені достатньо просто запитати те що мене цікавить і я отримаю набагато швидше відповідь і без запитів))))))) Якщо ця інформація не конфіденційна!!! І до чого тут сестра???

Віталій
28.04.2011 at 09:18

В мене також є знайомі і вони мені сказали, що за минулий рік кількість покусаних бродячими тваринами (зокрема собаками) склала тільки по Хмільнику 172 випадки. А тепер, Сергію, спробуй мені  заперечити…

R0m@Nuke
28.04.2011 at 10:23

А де офіційна бумажка??? Бо в мене інша інформація!!

Віталій
28.04.2011 at 10:29

Молодець, що зрозумів. І в тебе інформація, і в мене інформація. От в таких випадках, щоб мати офіційну інфу і варто звертатися з офіційними запитами… А принцип Бі-Бі-Сі (баба бабі сказала) тут не канає…

R0m@Nuke
28.04.2011 at 11:49

))))))))))))))) Просто таке враження що ви свою інформацію з потолка взяли!))) Або ваше місцеве Бі-Бі-Сі (баба бабі сказала) вам таке сказало!!!))))) От і зверніться із запитом і вам видадуть цифру набагато меншу від вашої!)))

grab
28.04.2011 at 12:02

Неизвестная собака демонстрирует угрозу, совсем не так, как хорошо знакомое с вами или же собственное животное. Большинство собак, которые кусают людей в населенных пунктах и публичных местах, не бродячие – у них есть хозяин, и они могут иметь с ним отличные взаимоотношения. Но эти животные потерялись и/или гуляют без присмотра. Ниже приведена информация относительно общих особенностей поведения гуляющих без присмотра собак, которая может помочь людям избежать их укусов.
1. Собаки, объединившиеся в группы, более уверены в себе, и их реактивность выше, чем у одиночных животных.
2. Одиночные собаки более осторожны и осмотрительны, но и они могут покусать человека, если окажутся загнанными в угол.
3. Собаки становятся смелее и самоувереннее, находясь в районе, который прилегает к их дому. К сожалению, если человек не знает данную собаку, то установить, где та постоянно живет, у него нет возможности.
4. Пристальный взгляд человека собаки могут воспринимать, как угрозу.
5. Собаки начинают погоню за убегающим человеком в двух случаях. Либо они воспринимают его как чужака, проникшего на их территорию, либо как объект охоты. В обоих случаях бегающее на четырех лапах и вооруженное большими острыми зубами животное имеет все преимущества.
6. Шумные дети подвергаются большему риску нападения собак, чем спокойные.
7. Бросать в собаку камни, палки и другие предметы, а также агрессивно размахивать руками не следует, это не успокоит собаку, а только усилит ее агрессию.
8. Маленькие дети и старики подвергаются большему риску нападения собак по сравнению с молодыми взрослыми людьми. Это связано с тем, что из-за недостаточно хорошей координации движений они не в состоянии быстро убежать или отразить атаку животного, кроме того, им сложнее заранее предвидеть возможность нападения. По данным статистики смертность от нападения собак в этих двух возрастных группах значительно выше, чем среди взрослого населения.
9. Хотя утверждать, что собаки некоторых пород более агрессивны, чем другие и неверно, и некорректно, тем не менее, собаки крупных пород наносят людям более тяжелые травмы. Чем собака крупнее и больше по размерам, чем подвергшийся атаке человек, тем она опаснее. Если жертва нападения – ребенок, то вероятность тяжелых увечий и даже летального исхода многократно возрастает. Поэтому нельзя разрешать детям играть с незнакомыми собаками, если только рядом не находятся взрослые. Это необходимо для обеспечения безопасности людей и собак. И дети, и собаки могут быть непредсказуемыми, в результате их взаимоотношения порой принимают чрезвычайно опасный характер. Многие собаки начинают проявлять агрессивность к детям только после продолжительного плохого обращения с ними, но при этом у животных нет присущего людям сдерживающего фактора – сомнений относительно правильности своих действий. Взрослые обязаны обеспечить защиту и своих детей, и своих собак. Если в общественном месте к ребенку подойдет гуляющая без присмотра собака (особенно если она крупная), он сразу же должен обратиться к взрослым, а те – сообщить людям, отвечающим за порядок в этом месте.
Дружелюбно настроенную собаку при желании можно приютить у себя дома. Но если в поведении животного улавливается настороженность или угроза, этого делать не стоит. Чтобы продемонстрировать угрожающее поведение, собака широко расставляет лапы и опускает голову, поза сопровождается рычанием и оскаливанием зубов. У животного расширены зрачки, пристальный взгляд, а шерсть стоит дыбом. Виляние хвоста свидетельствует лишь о желании вступить в контакт, но отнюдь не о дружелюбном настрое. А контакты с животными могут быть не только дружескими.

Когда к вам приближается чем-то обеспокоенная собака, необходимо:
1) избегать пристального рассматривания животного, а наблюдать за ним искоса;
2) медленно отойти от собаки, стараясь не споткнуться;
3) держать руки по швам и не делать резких движений ногами;
4) говорить с ней спокойно и тихо, если вам кажется, что разговор успокаивает собаку;
5) стараться выглядеть максимально высоким;
6) выбрать самый прямой путь к безопасному месту (зданию, машине и т.д.).

Именно такие советы обычно дают людям, когда в условиях дикой природы у них есть вероятность встретить – ягуара, медведя или волков. Это правильные советы. Не думайте, что вам следует попробовать убежать от стоящей на месте собаки. Это может получиться, если до входа в здание всего несколько шагов. В остальных случаях попытка убежать спровоцирует поведение преследования. Кроме того, убегая, вы повернетесь к собаке спиной, чего нельзя делать ни при каких обстоятельствах. Если Вам удалось скрыться от собаки, зовите помощь и ждите ее. Научите этим правилам своих детей. Объясните им, что в случае, если собака прыгнет на них, они должны молча упасть на землю, свернуться «калачиком», обхватив голову руками, замереть и лежать тихо. То же самое следует делать и убегающему от собаки взрослому, если он споткнулся и упал. Если собака сама вступила с вами в контакт, спокойно и тихо стойте на месте, не двигаясь, чтобы не подать недружественного сигнала. Последнюю часть данного совета не так уж легко претворить в жизнь, но она чрезвычайно важна.

В большинстве случаев, когда собаки наносили укусы людям, последние пытались выдернуть из пасти руку или другую часть тела. Врожденный рефлекс заставляет собаку сжать челюсти на ускользающей добыче и трясти ее. Эти реакции – начало истинного нападения, в результате которого жертве наносятся серьезные повреждения вплоть до умерщвления. Будьте начеку: как только собака разожмет челюсти, постарайтесь удалиться от нее с соблюдением описанных выше правил. Если собака схватила ребенка, не начинайте с ней бороться, пытаясь его освободить, в результате малыш обязательно получит дополнительные травмы. Вместо этого, на животное надо набросить подходящий для такой цели предмет (например, покрывало) или выплеснуть воду из ведра. Проявляйте выдержку и сохраняйте спокойствие. Попросите ребенка вести себя тихо и не напрягаться. Попытайтесь отвлечь от него собаку. Даже если следовать этим рекомендациям результат все равно может быть ужасным, но если вы вступите с животным в борьбу, будет только хуже.

Віталій
28.04.2011 at 12:10

Звичайно, що я взяв цю цифру з потолка. Але гарантії, що тобі інформацію надали звідти ж – жодної… То ж зрозумій, що коли спілкуєшся з органами влади, то варто вірити тільки тому, на чому стоїть підпис та печатка…
Я й так знаю, що для Хмільника бродячі собаки – це проблема. Якщо маєш намір мені заперечити – то надай більш достовірну інформацію…

grab
28.04.2011 at 12:15

Я залишаюсь при своїй думці, – першочергово люди винні в такій поведінці собак.

grab
28.04.2011 at 12:42

Віталій: “Я й так знаю, що для Хмільника бродячі собаки – це проблема”
Віталій, розкажіть будь-ласка конкретні випадки, та їхні наслідки. Я пам*ятаю лише один випадок покусу в Хмільнику, іто домашнім псом, іто обйшлось зеленкой та лекопластирьом. Вважаю дану тему не настільки актуальною, щоб бити на сполох. Я знаю більше історій свавілля нашою (хмільницькою) міліцією, аніж випадків із собаками. Гуглив слово “загриз” – дійсно є випадки, восновному з участю бійцівських домашніх собак. Судячи з того як підхвачують такі новини змі – випадки поодинокі. На жаль статистики не знайшов, але є статистка про ту ж міліцію – за три місяці з початку цього року  у відділках загинуло 15 осіб, припускаю що цифра ця набагато більша, 15 – це те, що не вдалось приховати.

Baby
28.04.2011 at 12:56

Я ще слава Богу не покусана, але щодня, коли йду зранку на маршрутку за мною біжить зграя злих псів (у районі сидорихи). Гавкають, намагаються схопити за ногу. Намагаюсь стримувати страх (бо собака відчуває адреналін), – не вистачає терпіння. Діти кожного дня ходять до школи, і також в супроводі зграї собак та під їхній гавкіт. Як поведе себе дитина в такому випадку – невідомо, як і невідомо чим це скінчиться… Владо роби щось!

Віталій
28.04.2011 at 13:27

Можливо ви здивуєтеся, але мені також відома статистика по міліції))). А якщо конкретно про тварин, то сьогодні до нас на офіс заходила одна пані, яка повідомила, що вчора на її дитину, яка каталася на велосипеді,  напав пес. До “загриз” справа не дійшла, але хто виміряє переляк дитини? Також ця пані розповіла, що вранці біля заводу ЗБК не можливо пройти до зупинки маршрутного таксі саме через бродячих собак. Десь в попередніх коментах згадувалося, що діти до другої школи змушені ходити через стадіон. То Ви маєте намір довести ситуацію до “загриз”?

grab
28.04.2011 at 16:01

І що рука не дрогне у вас дати собаці отрути чи вистрілити в неї ?
Ніякої людяності в людей… пам*ятаю своє дитинство, – збиралися з дітьми будували песикам будки, носили їсти. Вважали тих псів за друзів… йшов в школу, мене провожала собака “Джесі” йшов з школи обов*язково ніс якісь півбулки четверолапому другу. Не забуду ту душевну рану, коли прийшов зі школи а “друг” в конвульсіях, піна зрота – втравили хазяї курятників за те, що бігав за їхньой птицьой, яка не звикла сидіти в огорожі. До цих пір сльози набігають згадуючи як намагався залити з шприца марганцовку в глотку майже бездиханному тілу. Так і помер мій друг в мене – 9річного пацана на руках…  Зима, промерзша земля, а я заплаканий довбу землю лопатой вдвічі більшою за мене … не можу більше писати, хай викрутить руки тому, хто це зробив.

Sofia
28.04.2011 at 16:03

Якщо мова зайшла про наслдки і “загриз”, є факт. – Одного хмільницького хлопчика покусав собаку пів року тому. Дитина йшла по вулиці, дорослих поряд не було. Наслідком стресу стало те, що зараз 10-ти річний хлопчик лисий. Після пережитого в нього випало все волосся.

Віталій
28.04.2011 at 16:13

Так це погано. Не варто у такий спосіб вирішувати проблему. Але її рано чи пізно вирішувати доведеться…

Тигриця
28.04.2011 at 18:47

Доброго дня, шановна громадо! Хочу висловити і свою думку щодо даної проблеми, оскільки хвилює вона мене вже давно, просто не думала що в мене є однодумці. Пане grab, я також з вами згодна що вбивати бідних тварин дуже жорстоко. Не знаю як в мене зараз вистачає сили волі, щоб не заплакати, коли бачу їх мертвими на дорозі. Переконую себе, що цим вже я не допоможу. В мене давно існували деякі думки щодо цього приводу, проте боялась їх висловлювати, щоб не бути осміяною.
Я вважаю, що потрібно сворити притулок для тварин, їжу можуть приносити не байдужі люди, але потрібно щоб вони знали про такі можливості. Щодо статті про жорстоке поводження з тваринами у притулку, то щоб не допустити цього, потрібно щоб за цим міг спостерігати будь-хто, хто забажає. Тобто можливість бути присутнім при годуванні і т. д. Можна проводити різні акції як для збору коштів, так і для пробудження людяності у серцях хмільничан.
Щодо акцій.
Назвемо її “Собака – друг людини”, або щось на кшталт цього. Щоліта проводити невеликий концерт за участі школярів та добровольців у парку Шевченка. Можна щоб волонтери ходили зі скриньками для збору коштів. (Так як під час акції “Серце до серця”). Також знаю (таку акцію вже проводили) що можна різні речі обгорнути непрозорим папером і продавати за стандартною ціною (припустимо 5 грн), наприклад серветки, жуйки тощо. (“Покупка-сюрприз”.)  Тобто ті речі, які в повсякденному житті коштують дешевше. (Для збору коштів)
Також можна розставити скриньки для збору коштів по Хмільнику щорічно.
На мою думку далеко не всі хмільничани такі безсердечні як здається на перший погляд, і думаю відізветься дуже багато людей. Головне почати. Ми всі напевно знаємо, що у нашому місті менталітет такий, що “Якщо Вася піде, то і я піду.” Всі бояться бути першими, оскільки підозрюють “а може це соромно, а може не варто так робити”. І я така ж. Просто не хочеться виставляти себе на посміх. І зі всього вище сказаного, мало не найважливішим є пробудити нашу свідомість, заставити людей задуматися.
Також, звертаюсь до всіх учасників цієї дискусії. Можливо не варто ритись у статистиці, виливати купуагресіїї один на одного. Як на мене краще висуваймо обгрунтовані пропозиції вирішення проблеми, після чого можна разом написати звернення до міськради із пропозицією.

Тигриця
28.04.2011 at 18:56

Єдине, щодо чого я невпевнена: чи дійдуть кошти у потрібному напрямку без  “фільтрації”.
 
Ще хотіла додати, що краще було б щоб притулок знаходився поближче до центру, оскільки на окраїну ніхто їжу не понесе.
 
Для догляду за тваринами можна було б спробувати віднайти волонтерів, могли б допомагати і діти, проте з розумом (для їхньої безпеки). Як на мене добре змалечку привчати їх любити тварин.

Гольцман
28.04.2011 at 21:53

А як вам таке? – йде людина, до неї підбігає собака, хай навіть без агресії, а вона на неї замахується… Треба знищувати в першу чергу скажених собак, хоча їх також шкода. А звичайні пси не несуть ніякої загрози, просто треба знати, як з тваринами поводитись, от і все.  А ще мати добрі помисли, бо тварини все відчувають!

Хмільничанин
28.04.2011 at 23:49

Вам ще не набридло цю нісенітницю обговорювати…

Baby
29.04.2011 at 08:22

Цілком згодна з пані Тигрицею. Дешевше скинутись на харчі ніж потім на лікування укусу чи сказу. Якщо навчити дітей змалечку правильно поводитися з тваринами, то й в майбутньому не буде проблем.
Я згодна пийняти участь а акціях чи долучитись до інших заходів, які будуть проводитись. (Хочеш змінити світ почни з себе!)
 

Віталій
29.04.2011 at 08:53

Ну, для когось це нісинітниці, а для когось є досить важливим. Я вдячний пані Тигриці за такий змістовний коментар. Впевнений, що такій справі варто дати поштовх, а далі вона піде. Тільки варто вирішити дві проблеми:
1. Де саме такий притулок має бути розміщений (мова йде за саме приміщення. До того ж, на мою думку, не варто розміщувати його в центрі. Все ж таки це галас, проблема “відходів” від самих песиків і т.д.);
2. Все це варто добряче прорахувати (витрати на ремонт та облаштування приміщення (якого?), утримання персоналу (обовязково вет-лікаря), організація служби відлову тварин і т. д.)
Але ідея цілком прийнятна, і я готовий долучитися до його реалізації. До речі, це питання можна винести на громадську раду та обговорити, з виробленням пропозицій для виконавчого комітету… Прийдете, пані Тигрице?

Небайдужий
29.04.2011 at 09:02

Я теж хочу долучитись до реаллізації. Мені можна прийти на громадську раду?

Хмільничанин
29.04.2011 at 10:43

Пане Віталій, Ви готові долучитись до кожної проблеми, яку Ви самі вишукуєте і роздуваєте на своєму сайті, але попри те ні до чого не долучені

Віталій
29.04.2011 at 11:25

Та ну? А звідки Ви знаєте?  Наприклад, якщо це стосується питань благоустрою, то тут ми працюємо й повірте – дуже плідно. А долучитися я обіцяю справді до багатьох речей. Наголошую – ДОЛУЧИТИСЯ!!!. Не зробити, а долучитися… (я просто багатьох речей не вмію, не є фахівцем в багатьох сферах, але якщо буду корисним хоть чимось – то вже добре). Причому я щиро здивований позицією пані Тигриці. Бачу, що ми не одні в своїх помислах. То ж пропозиція в силі й чим зможу – тим і допоможу))).

Хмільничанин
29.04.2011 at 16:57

І що ж Ви благоустроїли, крім своєї оселі?

Віталій
30.04.2011 at 11:58

Ми:
– проаналізували ситуацію з методично-правовим забезпеченням діяльності громадських інспекторів з благноустрою в Хмільницькому районі;
– розробилии Иетодику відбору кандидатів на посаду громадських інспекторів;
– розробили та рекомендували сільським радам району затвердити правила благоустрою (4 сільських ради це вже зробили);
– проаналізували нормативно-правове забезпечення здійснення заходів з благоустрою в місті Хмільнику;
– розробили механізм зменшення вірогідності виникнення стихійних сміттєзвалищ на території міста.
Я цей список міг би продовжувати, але думаю, що не варто. Прошу зрозуміти, що назва нашої організації – “ПРАВО”. От ми й працюємо в основному в галузі ПРАВА. Якби ми називалися “Віник”, “Мітла”, “Лопана” чи “Граблі” – то звичайно греблися б, як кури, на стихійних звалищах чи садили дерева… Кожен має свою спеціалізацію)))))…..
 

Віталій
30.04.2011 at 13:14

Небайдужому – звичайно можете. Тільки варто, щоб Вас попередили, коли вона відбудеться. То того ж не гарантія, що це питання буде розглядатися на найближчому засіданні. Зараз громадська рада вирішує в основному організаційні питання своєї діяльності. То ж пропоную надіслати АМдміну свої контакти…

Хмільничанин
30.04.2011 at 15:18

Пане Віталій, я спитав що ви покращили в місті, що прибрали, а аналізи ваші мене не цікавлять.

Месник
01.05.2011 at 09:41

Хмільничанин, зустрічне питання, а що покращили ви, а то кругом читаю: мене і так влада слухає…. Якщо сам у владі, то роби так, щоб ГО міста, району не находили прогріхи в роботі. А якщо вже знайшли, то хоч дослухайся, а не одраху в штики. Підписуватися Хмільничанином і не висловлювати думку більшості городян – це по хамськи. Чого на себе одіяло тянути. Гуртом і батька лагше бити!!!

Месник
01.05.2011 at 09:43

в мене взагалі виникло таке враження, що у вашому баченні влада тільки для того щоб мусорніки розгрібати. агов, панове, вона покликана організовувати керівний процес, створювати базу для роботи інших. В місті є служби,які повинні горнути, сапати та латати. Влада повинна створювати для них умови. Все інше то на публіку!

Небайдужий
01.05.2011 at 10:37

Дуже дякую. Обов’язково надішлю!

Віталій
01.05.2011 at 11:53

Нічого! І не приховую цього. І наша організація не створювалася для того, щоб стояти з віниками. Я з пошаною ставлюся до людей, які знаходять час та натхнення вийти й прибрати. В мене його просто немає. То ж не варто так говорити. Ми робимо те, що вміємо. А благоустрій в моєму розумінні, починається не тільки з прибирання. Це і впорядкування місцевої нормативно-правової бази, і навчання окремих категорій населення, і розробка нових підходів до вирішення питань благоустрою. Це – наше… От ми його й робимо)))

Хмільничанин
01.05.2011 at 14:19

Міська рада теж не створювалась для прибирання, але це їм не заважає виходити на суботники. Судячи з того як Ви повільно пересуваєтесь з одного кінця міста в інший, тільки для того щоб зайти в інтернет, не сказав би що в Вас немає часу. Також не думаю, що Ви більше завантажені роботою ніж апарат міської ради.

Тигриця
01.05.2011 at 17:45

Звичайно прийду. Лише куди? І коли??

Тигриця
01.05.2011 at 17:46

Звичайно прийду. Лише куди? І коли?

Тигриця
01.05.2011 at 17:47

От ще мене цікавить питання нашого кінотеатру. Чому його зачинили?

Хмільничанин
01.05.2011 at 20:19

До чого тут кінотеатр, якщо мова взагалі була про собак. Може відразу обговоримо будівництво аеропорту в Хмільнику?

Гольцман
01.05.2011 at 20:29

Аеропорт – це цікаво))))))))))) А ще військову базу зі стелсами на озброєнні)))))  Колись у Хмільнику хотіли зробити, щоб їздили тролейбуси))))))))))))) Може, задумаються і над будівництвом вертолітного майданчика?))))

Гольцман
01.05.2011 at 20:43

А мені прийти можна? Чи ви запрошуєте лише особливих?))))

Хмільничанин
01.05.2011 at 21:08

можна ще зробити монорельс, як в Дубаї, теж буде недурно.

Володимир Великий
02.05.2011 at 05:10

Попередження! Зверніть увагу на тему!

Хмільничанин
02.05.2011 at 14:56

Володимир Великий, а ви самі зверніть увагу на тему і на те, що по темі вже давно ніхто не пише.

Віталій
02.05.2011 at 16:26

Дуже добре, що Ви розумієте, що міська рада, її ввиконком не створювалися для прибирання. І основна їх робота – задовольняти потреби нас з вами. Якщо ці люди під час свого робочого часу займаються іншою діяльністю, хай навіть корисною – це порушення. І рано чи пізно все це дасться взнаки. За них же ніхто не виконує їх пряму роботу, за яку вони отримують запрбітну плату. І коли прийде час звітувати перед обласним начальством, вони змущені будут сидіти вихідними чи в будні до пізна. Я вже не кажу про випадки, коли громадяни приходять у відділи та сектора міської ради, а працівників немає на робочих місцях. І люди змушенні йти ні з чим. Так що міська рада та її виконавчі органи справді ствроювалися не для прибирання…

Тигриця
02.05.2011 at 16:33

Пане Віталію, яким чином я можу надіслати свої контакти адміну??

Віталій
02.05.2011 at 16:51

Ви можете скористатися розділом “ІНФО” на сайті чи надіслати контакти на електронну пошту: voha87@gmail.com

Хмільничанин
02.05.2011 at 17:14

Пане Віталій, Ви мені нагадали нашого колишнього мера, не будимо нічого робити бо це незаконно. Краще потонути в власному гімні але жити по законам, так по вашому?

Хмільничанин
02.05.2011 at 17:16

І ще одне питання, а кому ж тоді прибирати якщо ніхто для цього не створений? Від того що ви аналізуєте, розробляєте і розказуєте яка наша влада погана, в місті чистіше не стає.

Віталій
02.05.2011 at 17:26

Кожен вибирає для себе – тонути чи ні… А прибирати повинен комунхоз, який має таку функцію. Звичайно, від наших аналізів чистіше не стане. Але ми й не ставимо таке собі за мету.

Baby
02.05.2011 at 17:30

А для чого по вашому Комунсервіс та двірники? Чи може вони погано справляються зі своїми обов’язками, що їм допомагає міськрада?

Хмільничанин
02.05.2011 at 17:31

Тоді зрозуміло чому вам не подобається, що міська рада ходить на суботника, Вам просто подобається жити в смітті по вуха. Хоча Ви ж не живете в Хмільнику, тому вам і байдуже чисто тут чи ні.

Хмільничанин
02.05.2011 at 17:33

Baby ви певно теж не з Хмільника, інакше не задавали б таких безглуздих питань.

Віталій
02.05.2011 at 17:38

Щоб там не говорили, але чиновник сидить для того, щоб обслуговувати членів громади, а не для того, щоб бути підмітайлом… А по великому рахунку, мені байдуже, що будуть робити працівники виконавчих органів міської ради. Головне, щоб вони вчасно та на належному рівні надавали громадянам послуги. Якщо їм подобається стояти з мітлами, то до чого тут я? Головне, щоб це було не в збиток основному їх призначенню…

Хмільничанин
02.05.2011 at 17:46

Обслуговувати кажете… Обслуговують офіціанти, а чиновники мають працювати на благо міста, та громади. А прибирання сміття це теж благо для міста і його жителів.

Baby
02.05.2011 at 17:48

Ви навіть на елементарне питання відповіді дати не можете, а розкидаєтесь  понтами ніби пуп Хмільника.
http://hmilnyk.osp-ua.info/?ch=3&fl=komunal
 

Віталій
02.05.2011 at 17:58

Чиновники надають послуги))) Адміністративні послуги і ніщо інше))). Вони слуги народу і обслуговують своїх роботодавців, тобто нас з вами)))))))))))). Мені дивно, що Ви цього не розумієте)))))))))))) Дякую Baby за посилання))))

Хмільничанин
02.05.2011 at 17:58

Це ви кому? Хіба це тема про інфраструктуру міста?

Хмільничанин
02.05.2011 at 18:07

Віталій, а чому ви постійно за когось розписуєтесь “Мені дивно, що Ви цього не розумієте))))))))))))” я все чудово розумію, навіть краще за вас. Не розумію тільки одного, ви анічогісінько корисного не незробили для міста, а критикуєте тих хто робить, хіба це по-людськи?

Віталій
02.05.2011 at 18:20

Одвічна проблема українців: як робити – по закону чи по справедливості)))

Хмільничанин
02.05.2011 at 18:27

Ні це проблема всіх, просто в інших країнах закони справедливі і таких дилем не виникає.

Віталій
02.05.2011 at 18:33

А чим Вам наші рідні закони не до вподоби? Приклади наведете?)))

Хмільничанин
02.05.2011 at 18:41

Ні, Ви самі писали – кожному своє

R0m@Nuke
02.05.2011 at 20:00

Мда… чого НА МЕНЕ не кидаються собаки??? Чи ще на багатьох людей?? МОЖЛИВО СОБАКА ВІДЧУВАЄ НЕ ТІЛЬКИ СТРАХ???
Віталій 28.04.2011 о 13:27
Можливо ви здивуєтеся, але мені також відома статистика по міліції))). А якщо конкретно про тварин, то сьогодні до нас на офіс заходила одна пані, яка повідомила, що вчора на її дитину, яка каталася на велосипеді,  напав пес. До “загриз” справа не дійшла, але хто виміряє переляк дитини?” А ви що санстанція? чи ветлікарня що до вас ходять і жаліються?? чи може вимірюєте степінь переляку дитини?? тим самим підпрацьовуєте на міліцію???

Sofia 28.04.2011 о 16:03
Якщо мова зайшла про наслдки і “загриз”, є факт. – Одного хмільницького хлопчика покусав собаку пів року тому. Дитина йшла по вулиці, дорослих поряд не було. Наслідком стресу стало те, що зараз 10-ти річний хлопчик лисий. Після пережитого в нього випало все волосся.” А ви питалися в хлопчика ЧИ ДРАЗНИВ ВІН ТУ СОБАКУ ЧИ НІ??? Бо собаки на дітей просто так не нападають навіть ГОЛОДНІ!!!
 
Гольцман 28.04.2011 о 21:53
А ще мати добрі помисли, бо тварини все відчувають!” Цілком підтримую!!
Віталій 2.05.2011 о 18:20
Одвічна проблема українців: як робити – по закону чи по справедливості)))” Не ця одвічна проблема Українців, а інша “МОЯ ХАТА З КРАЮ Я НІЧОГО НЕ ЗНАЮ” а з ваших уст ця проблема трішки перефразовується “Я ПОСОВЕТУЮ, А ВИ ЩО ХОЧТЕ ТЕЙ РОБІТЬ” а потім відразу кричите “Я Ж КАЗАВ ЯК КРАЩЕ ЗРОБИТИ НО МЕНЕ НІХТО НЕ ПОСЛУХАВ!!” перечитуючи коментарі виникло запитання А ЩО МІСЬКА РАДА РОБИТЬ У СУБОТУ??? КОЛИ ВОНА У СВІЙ ЗАКОННИЙ ВИХІДНИЙ ДОПОМАГАЄ ЗРОБИТИ МІСТО ЧИСТІШИМ!!!?? Просто пане Віталію Пи… не мішки носити!! От і аналізуйте надалі все що вам треба і не треба!!! А нормальні люди будуть робити все щоб зробити своє місто чистішим та кращим!! Великий уклін їм!!! Навіть якщо там буде пані Естер і навіть не із своєї волі!!)))))
Щодо СОБАК то можу сказати тільки одне НЕ РОЗДУВАЙТЕ ПРОБЛЕМУ ТАМ ДЕ ЇЇ НЕМА!!!

ADMIN BOT
02.05.2011 at 22:43

Попередження R0m@Nuke

Віталій
03.05.2011 at 09:43

Якщо Ви погоджуєтеся, що кожному своє, то дозвольте нам виконувати свою роботу)))

Хмільничанин
03.05.2011 at 10:18

О знов манія величі, про себе в третьому лиці. А яким чином я вам заважаю працювати? Я Вас що в кандали закував чи у темницю зачинив? Як би Ви хотіли працювати, то працювали б, а не розводили тут пусті балачки.

Віталій
03.05.2011 at 10:23

Балачки не пусті))) Дивись і ви чогось навчитеся)))

Хмільничанин
03.05.2011 at 10:37

Ваші балачки пусті. Ви писали що дуже зайняті роботою, а по півдня сидите в інтернеті, якась не стиковочка.

Віталій
03.05.2011 at 17:14

А хіба в інтернеті люди не працюють? Чи працювати можна тільки віником? Хто на що вчився)))

Хмільничанин
03.05.2011 at 17:23

Таки працюють, тільки розводити пусті балачки на сайтах це не робота.

Зоро
01.12.2011 at 14:33

http://tsn.ua/groshi/ukrayinciv-hochut-obklasti-podatkom-na-brodyachih-tvarin.html    хтось піднімав проблему бродячих собак на цьому ресурсі. Ось як хочуть боротися з нею в Україні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *