Close
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

27.07.2015

ЯК МАЄ ВІДБУВАТИСЯ І КОЛИ МАЄ ЗАВЕРШИТИСЯ ПЕРЕЙМЕНУВАННЯ ВУЛИЦЬ В ХМІЛЬНИКУ?

завантаження1Нещодавно в Хмільнику відбувся захід, під час якого обговорювали необхідність перейменування вулиць, які носять назви радянської доби. Неприємно вразила риторика окремих громадян, які нарікали на те, що «хтось там понаприймав закони, а нам їх виконувати». Навіть лунали заклики не виконувати цей закон та залишити все, як є.

Але зараз про інше. Після заходу склалося враження, що не всі розуміють, що ж має відбутися і, власне, як має відбуватися перейменування вулиць. Тому є потреба роз’яснити окремі моменти Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» щодо обов’язків міської ради, а також міського голови та голови обласної адміністрації.

Одразу зазначу, що про те, які саме вулиці мають перейменувати, можна подивитися в самому законі. Ми ж поговоримо лише про алгоритм дій для кожного суб’єкта, який так чи інакше, задіяний в процесі перейменування.

Законом передбачено, що органи місцевого самоврядування, в нашому випадку – міська рада, має у шестимісячний строк з дня набрання чинності цим Законом перейменувати сквери, бульвари, вулиці, провулки, узвози, проїзди, проспекти, площі, майдани, набережні, мости, які носять назви радянської доби.

Одразу уточняємо про строки: закон набрав чинності 21 травня 2015 року, тому прийняти рішення про перейменування вулиць міська рада має до 21 листопада 2015 року.

Що ж буде, якщо міська рада не виконає вимоги закону та не прийме рішення про перейменування вулиць?

Закон говорить, що в такому випадку рішення про перейменування вулиць приймається у формі розпорядження, міським головою. Таке розпорядження має бути видане у тримісячний строк з моменту закінчення терміну, який було відведено для міської ради.

Іншими словами: якщо міська рада не перейменувала вулиці до 21 листопада 2015 року, то це має зробити міський голова своїм розпорядженням до 21 лютого 2016 року.

Що ж відбудеться, якщо, наприклад, і міській раді, і міському голові не вистачить політичної волі, щоб зробити такий крок?

Закон визначає наступне: якщо міським головою не прийнято розпорядження про перейменування вулиць, то таке перейменування здійснюється розпорядженням голови відповідної обласної державної адміністрації, який зобов’язаний прийняти таке розпорядження у тримісячний строк, тобто до 21 травня 2016 року.

Таким чином нові назви вулиць ми можемо отримати вже в серпні-вересні 2015 року, але,  якщо і міській раді, і міському голові не вистачить політичної волі для прийняття таких рішень, то цей процес може затягнутися аж на цілий рік – до травня 2016 року.

Але цей процес незворотній: закон потрібно виконувати і вулиці мають бути перейменовані.

Варто зазначити, що схожа ситуація і з демонтажем пам’ятників діячам радянської доби.

Також варто зазначити, що всі ці процеси мають відбуватися у відповідності до законодавства, яке передбачає широке обговорення таких ініціатив. Але не того, чи потрібно перейменовувати вулиці чи ні – це вже визначено законом. Обговорення мають відбуватися в площині «яку нову назву має носити конкретна вулиця». І тут справді дуже важлива думка членів громади, бо саме їм жити на тій чи іншій вулиці…

Віталій Дорох

громадська організація “ПРАВО”

9 Comments on “ЯК МАЄ ВІДБУВАТИСЯ І КОЛИ МАЄ ЗАВЕРШИТИСЯ ПЕРЕЙМЕНУВАННЯ ВУЛИЦЬ В ХМІЛЬНИКУ?

Небайдужий
27.07.2015 at 11:09

Цікаво, коли наші місцеві обранці (про виконавчі органи міськради я промовчу, бо там нема за що взагалі говорити) дотумкають прибрати з центральної площі міста алею колорадських ватно-сепарських лєнточок?….

Віктор
27.07.2015 at 14:47

Прибрати все можна, а хто прибере вату з голови, зокрема, тих, хто проти перейменувань та закликає не виконувати Закон?

Юрій
28.07.2015 at 19:41

А хто може сказати, скільки людей зареєстровано, наприклад, по вул. Леніна? Скільки організацій?
На цих вулицях Військкомат, Райвідділ міліції, Податкова.
ВИ уявляєте – скільки геморою буде з цим перейменуванням?

Юрій
28.07.2015 at 20:27

А як Вам варіант:
вул. Леніна перейменувати на вулицю відомого винанахідника і раціоналізатора нашого часу Зелінського Миколи Здіславовича?

Віталій
28.07.2015 at 20:29

Ідея гарна, але вже запізно))) Вулиці Леніна в Хмільнику вже не існує – її перейменовано на проспект Свободи…)))

Юрій
28.07.2015 at 20:35

А як так, вул. Леніна не існує? Адже на вул. Леніна зареєстровано велика кількість і державних і приватних організацій і установ?
Як же бути людям, що живуть на цій вулиці (проспекті)?

Віталій
28.07.2015 at 20:39

Вулицю Леніна вже перейменували. І не думаю, що будуть якісь дуже негативні наслідки для всіх зазначених Вами суб’єктів…)))

Юрій
28.07.2015 at 20:40

Яким чином вносити зараз зміни до єдиного державного реєстру підприємств і організацій?
Яку адресу писати?

Віталій
28.07.2015 at 20:46

Навіщо вносити зміни до реєстру саме зараз?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *