Close
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

11.03.2021

ЯК ПОКРАЩИТИ ЯКІСТЬ ПОВІТРЯ В ХМІЛЬНИКУ В ВЕСНЯНО-ОСІННІЙ ПЕРІОД? – відбулася презентація нового проекту громадської організації «ПРАВО»

В 2011 році, природні території, на яких знаходиться місто Хмільник, а також прилеглі населені пункти, які зараз увійшли до складу Хмільницької міської територіальної громади, віднесено до курорту державного значення. На території нашої громади знаходиться 8 санаторіїв, а також бази відпочинку. Тобто наше місто та прилеглі території позиціонують себе, як екологічно чисту територію, де можна суттєво покращити здоров’я.

Але, особливо в весняний та осінній період, спостерігається масове спалення мешканцями громади рослинних решток, що суттєво погіршує стан повітря. Це негативно впливає на здоров’я мешканців громади, а також формує негативне враження в відпочивальників та гостей міста, суттєво впливаючи на імідж нашої громади, як лікувального центру.

 

Для того, щоб, хоча б частково, вирішити цю проблему, громадською організацією «ПРАВО» було розроблено проект «Чисте повітря», який було презентовано в районному Будинку культури. Участь в заході взяли представники виконавчих органів міської ради, Хмільницького бюро правової допомоги, а також інститутів громадянського суспільства, які діють на території громади.

Під час презентації було обговорено основні проблеми, які, на думку учасників, є причиною спалення рослинних решток, що, в свою чергу, призводить до забруднення повітря, а саме:

  • Неусвідомлення шкоди для здоров’я;
  • Нерозуміння вигод від компостування рослинних решток;
  • Відсутність належного контролю за дотриманням Правил благоустрою;
  • Відсутність альтернативи (наприклад, безкоштовна можливість вивезти рослинні рештки на місце сміттєзвалище чи для компостування);

Саме на, хоча б часткове, вирішення цих проблем спрямовано проект громадської організації «ПРАВО», який має назві «Чисте повітря». В рамках реалізації цієї ініціативи буде проведено таку роботу:

  • по перше – буде поінформовано членів громади про шкідливість спалення рослинних решток та про альтернативну можливість компостувати рослинні рештки, або безкоштовно вивезти рослинні рештки на міське сміттєзвалище. Для цього буде здійснено публікації на сайті організації та партнерських організацій, надруковано 4000 буклетів, а також проведено інформаційні зустрічі;
  • по друге – буде відібрано 10 осіб, які пройдуть навчання за спеціальною програмою і зможуть стати громадськими інспекторами з благоустрою. Варто зазначити, що громадські інспектори матимуть повноваження складати адмінпротоколи про порушення Правил благоустрою та передавати їх до адміністративної комісії при виконавчому комітеті міської ради;
  • по третє – буде забезпечено і поінформовано членів громади про безкоштовну можливість для мешканців громади вивезти рослинні рештки на місцеве сміттєзвалище чи для компостування;

Всю цю роботу планується виконувати в партнерстві з відповідними структурними підрозділами Хмільницької міської ради, старостами, Хмільницьким бюро правової допомоги та всіма зацікавленими громадськими організаціями. Термін реалізації цієї ініціативи – 6 місяців.

Варто зазначити, що фінансування цієї ініціативи відбувається в рамках проекту EPAIU, що виконується Міжнародним фондом «Відродження» за фінансування і сприяння Посольства Швеції в Україні. ГО «Екодія» є отримувачем фінансової підтримки в рамках цього проекту і реалізує Програму підтримки активістів, що відстоюють покращення якості повітря у містах України, «Друге дихання». Громадська організація «ПРАВО» стала переможцем конкурсу і реалізовуватиме проект «Чисте повітря» в Хмільницькій міській територіальній громаді.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *