Close
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

17.12.2010

Як проводять дозвілля діти під час карантину…

Школи міста закрито на карантин. Тож вільного часу у школярів вдосталь. Поки батьки на роботі, учні молодших та середніх класів проводять своє дозвілля так, як вважають за потрібне: грають в сніжки, натирають один одному обличчя холодним снігом, гуляють по кризі на міському ставку, бавляться петардами.

Нещодавно п’ятеро дітлахів, кидали запалені петарди під автомобілі поблизу Білого дому. Це не поодинокий випадок, постріли цих засобів піротехніки можна почути і в міському парку і на вулицях міста, і в інших місцях.

Дуже часто діти ходять без головних убрань, а інколи й зовсім без верхнього одягу. Пояснення цьому одне – вони безпризорні. Батьки на роботі, тому не бачать, чим займаються їхні чада протягом дня. Цілком очевидно, що така поведінка може призвести до травмування, опіків, обмороження та інших нещасних випадків. Діти нічим не зайняті, а енергію та вільний час потрібно витрачати.

Тож чи допоможе карантин зупинити хвилю грипу у місті, якщо школярі й надалі будуть себе так поводити? Можливо, було б краще, все ж таки, щоб учні перебували на заняттях в теплих класах, під наглядом вчителів і «гризли граніт науки»?
Ангеліна Сидорук

20 Comments on “Як проводять дозвілля діти під час карантину…

Волошка
17.12.2010 at 19:26

А звідки така інформація, що в класах тепло?… На жаль, це не так(( Якщо навіть вдома при включеному котлі прохолодно… Тим більше, що діти і в школах не одягаються, коли вибігають на вулицю. А зауваження вчителів в частих випадках не беруться до уваги(( От і хворіють.
Сьогодні мені один хлопчик – другокласник, сказав що хоче в школу)) Не хоче сидіти вдома))
Карантин – це не вихід… Пізніше навпаки діти забувають шкільну програму і доводиться вчитися по суботах…

Слободянська кішечка
17.12.2010 at 23:03

Я повнстю згодна з волошкою в тому, що в класах далеко не тепло, а карантин це й справді не вихід. Таке враження, що просто комусь вигідно робити його, адже не настільки багато дітей хворіє. Ти м більше,школи закрили саме під приводом “хвілі ГРЗ”. А де ж вона???

Віталій
20.12.2010 at 10:13

Карантин вводиться для того, щоб уникнути великого скупчення людей. Тож проблема бездоглядності під час карантину буде актуальною, напевно, завжди. Нещодавно бачив передачу, про те, як в одному місті, завдяки місцевому кабельному телеканалу, учні змогли під час карантину дивитися цікаві лекції по телевізору. В якості ведучих телепрограм – вчителі місцевих шкіл. Так вдалося хоч певну кількість дітей залишити вдома, щоб не тинялися вулицями…

Sofia
20.12.2010 at 20:05

А, хіба, не можна зробити це в Хмільнику? У місті ж теж є телеканал.

Віталій
21.12.2010 at 10:20

Тут варто говорити про те, що такі речі потрібно продумувати й передбачати ще задовго до оголошення карантину. Ми щороку хворіємо на грипі щороку наступаємо на граблі бездоглядності дітей в цей період. Напевно варто всім молодіжним структурам це все узгоджувати й продумувати, а потім залучати і місцевий канал, і ще якісь засоби, наприклад інтернет…

Слободянська кішечка
21.12.2010 at 16:49

Чомусь я більш ніж впевнена, що молодіжні структури успішно скинуть це на міський відділ освіти, ну а той, звичайно, скине це все на школи))) і віддуватись будуть класні керівники) Так от я к сьогодні почули хохму: вчителі повинні будуть розробити для кожного учня бузпечний маршрут руху з дому до школи і зі школи додому… Ми сміялись довго…

Sofia
21.12.2010 at 20:07

Цікаво, а хто це придумав??????

Слободянська кішечка
21.12.2010 at 21:25

що саме? якщо ви про маршрути, то це офіційний наказ)))

Волошка
22.12.2010 at 00:10

:))))))) Це я за маршрут))))))))))))))))))
Нічого тупішого ще не чула)))) Жах! Чим заставляють займатися вчителів! Це мабуть щоб не думали, як якісніше і ефективніше навчати дітей і не мати взагалі часу для написання конспектів, журналів чи розробки сценаріїв… Точніше, “все робиться для людей”…

Sofia
22.12.2010 at 09:42

Жах!!!

Віталій
22.12.2010 at 11:03

Мінуточку!!!… Щось я не зрозумів приколу з маршрутами. Не знаю, коли набрав чинності той Наказ, але такий план я особисто малював своїй дитині на протязі кількох років, починаючи, якщо не помиляюся з 2004-го. І чому цього не було в хмільницьких школах мені невідомо. Погоджуюся, що класний керівник не повинен малювати такі маршрути (з власного досвіду: свого часу класний керівник моєї доньки намалювала такий план. Згідно його, ми жили в хаті, в якій одна підприємлива бабця збувала “зеленого змія”, в народі – шинкарка… Я після цього почав такий план малювати сам). Хай класні керівники напишуть такий план намалювати, як домашнє завдання… До речі, підготовка такого маршруту буде корисна й окремим батькам: ну хоч пригадають, де знаходиться та школа (я про відвідування батьківських зборів)…

Ester
22.12.2010 at 12:26

Щодо розробки безпечних маршрутів учнями під супроводом вчителя і поясненнями вителя де варто уникнути загрози, як себе поводити щоб бути у безпеці то ідея гарна, не варто забувати, що діти не винні, що батьки у них недолугі і не здатні додуматися, що дитині щось подібне варто пояснити і розказати. Але щодо розробки кожному учневі саме вчителями безпечного маршруту, то згодна це дурниця.

Слободянська кішечка
22.12.2010 at 16:59

Я також згодна з тим, що вчитель повинен розказати учням, як безпечно поводитись та як безпечно пройти з дому і додому. Але малювати маршрути кожній дитині – ви мене вибачте!!! В класного керівника й так писанини вистачає, але ж про це ніхто не говорить.

Волошка
22.12.2010 at 19:54

Віталій: Згідно його, ми жили в хаті, в якій одна підприємлива бабця збувала “зеленого змія”, в народі – шинкарка… Я після цього почав такий план малювати сам)^)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
Оце і я про це!! Як вчитель може детально намалювати такий план? Це справжній маразм. Впевнена, можуть, але тільки ті, які живуть на одній чи сусідніх вулицях з цією дитиною… А якщо дітей в класі більше двох десятків і ще й різних районів? Це вчитель має до кожного завітати, а по дорозі відмічати що де побудовано?)))))

Sofia
23.12.2010 at 10:16

Припустимо, що маршрут намалюють,( чи батьки, чи вчителі). А хто контролюватиме чи ходять діти цим маршрутом? Школярі інколи люблять відпроситися, чи прогуляти уроки, або навмисне вкоїти те, що їм забороняють робити.

Віталій
23.12.2010 at 11:26

З всього цього можна зробити висновок, що такий план все ж потрібен))). Намалювати його можна на виховній годині за участю класного керівника та дітей й обговорити якщо не всі, то хоча б найтиповіші проблемні ситуації.
Наскільки я знаю, класний керівник зобовязаний побувати в будинку, де меншає учень/учениця. Переконання таке вселяє те, що в Голодьківській школі саме так і є…
І щодо “відпроситися” маю аргумент: на місця вчителя я вимагав би хоча б якоїсь записки від батьків…

Sofia
23.12.2010 at 11:47

Так, але, якщо в дитини, наприклад “раптово” заболіла голова і вона просить відпустити додому?

Віталій
23.12.2010 at 12:00

На мою думку, варто відправити дитину до медпункту…

Sofia
23.12.2010 at 12:43

Логічно, але не всі відправляють, і це лише один із прикладів. Директор однієї сільської школи, до якої ходять діти з семи сіл, маршрутів не малює, але діти в неї максимально знаходяться під контролем, вона постійно підтримує з ними звязок по моб.телефоні. Батьки знають коли в дітей закінчуються уроки, а якщо дитина без поважної причини, чи попередження не зявилась до школи їм про це повідомляють.

Віталій
23.12.2010 at 13:08

В нас також можна запровадити таке. Питання в іншому: чи потрібне все це окремим батькам? Директор проявив ініціативу, яка принесла користь. Можливо й новація з маршрутом принесе свій результат? Тут не є метою припахати когось робити ці маршрути, тут метою є безпека дітей. І який механізм буде застосовано – то вже не настільки важливо. Якщо він буде від маршрутів, намальованих та обговорених з дітьми – то добре… Якщо спрацює мобільний звязок – також не погано. Головне, щоб діти знали, які небезпеки чатують на них по дорозі до школи та назад…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *