Close
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

08.02.2017

ЯК ЗАБЕЗПЕЧИТИ МЕШКАНЦІВ СІЛЬСЬКИХ ГРОМАД ЯКІСНОЮ БЕЗОПЛАТНОЮ ПРАВОВОЮ ДОПОМОГОЮ?

Як забезпечити сільське населення якісною безоплатною правовою допомогою? Про своє бачення вирішення цього проблемного питання розкажуть експерти громадської організації «ПРАВО» під час презентації нового проекту «Безоплатна правова допомога в Хмільницькому районі: посилюємо правові можливості громад».

Захід відбудеться 9 лютого, в четвер, в читальному залі районної бібліотеки для дорослих.

Початок презентації – 10.00.

Під час заходу буде поінформовано присутніх про кількарічний досвід роботи громадської організації «ПРАВО» над налагодженням системи безоплатної правової допомоги в Хмільницькому районі, а також презентовано заходи нового проекту.

До участі запрошуються представники органів державної влади та місцевого самоврядування, представники громадських організацій та організацій політичних партій, представники засобів масової інформації та активні громадяни.

Для довідки:

Проект «Безоплатна правова допомога в Хмільницькому районі: посилюємо правові можливості громад» реалізується громадською організацією «ПРАВО» в партнерстві з Хмільницькою районною радою та Хмільницьким Бюро правової допомоги, за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

Контактна особа:

Віталій Дорох

067 425 84 95

18 Comments on “ЯК ЗАБЕЗПЕЧИТИ МЕШКАНЦІВ СІЛЬСЬКИХ ГРОМАД ЯКІСНОЮ БЕЗОПЛАТНОЮ ПРАВОВОЮ ДОПОМОГОЮ?

Денис Житник
09.02.2017 at 09:21

Десь раніше на форумі була інформація про те, що по селах є якійсь там правові консультанти, теж по іх запровадженню був там якийсь проект іх навіть тренували, а який результат іх роботи невідомо думаю що ніякий, проект закрили і про них напевно забули. Новий проект зявився і знову піднімаеться ця тема. Створено бюро правовоі допомоги у Хмільнику, зайшов я на сторінку козятинського місцевого центру, якому прямо підпорядковане наше бюро і побачив там коротенькі статі з фотками, які повідомляють про показушні заходи семінари, лекціі, вуличні опитування, зустрічі з керівниками різних установ. Особливо багато таких по центру зайнятості, якому теж вигідна показуха і з яким бюро співпрацюе по договору, домовились і сказали безробітним обовязково прийти. Зустрічі з керівниками різних установ це організаційний захід і про кожну зустрічь коротенька замітка, правильніше зробити одну замітку на кілька зустрічей, тобто треба не кількість, а якість, а людям треба показувати результат. Жодноі статті про розяснення законодавства. Інформаційна діяльність бюро бажає бути кращою. Працівники бюро без належного досвіду юридичноі практики у сфері надання правовоі допомоги, навряд чи вони зможуть надати правову допомогу у складних випадках. З бюро співпрацює два адвокати, які роблять позови і представляють інтереси людей у судах, а що ж тоді роблять працівники бюро. Навряд чи працівники бюро володіють на високому рівні інформаційно комунікаціними навичками і такими методиками як тренінги, коучінг, людей треба мотивувати і зацікавити знати своі права і захищати іх, у людей необхідно виховувати перш за все почуття самоповаги і відповідальності, хто буде поважати себе, той буде мотивований захищати своі права і поважати інших людей та бути відповідальним Ходили чутки що у бюро набирали ще працівників, але на сайті інформаціі про конкурс не було Звісно те що вони роблять це лише початок і дає певний результат, але цього явно не достатньо, тому що робота як і у більшості державних установ імітуеться, для виправдання свого існування і фінансування, тому і в краіні порядку немае. Тепер ближче до теми у місті людям простіше прийти до бюро, дивлячись сторінку бюро у фейсбук я побачив що іх заходи проводяться тільки у місті і жодного в селі, ніхто не бажае іздити по селах у цьому і проблема, там є два працівники, один нехай сидить на місці, а інший нехай іздить по селах, а потім нехай змінами міняються як на вахті. Необхідно за цим посилити контроль громадськості, залучати до бюро мотивованих молодих працівників, організовувати виізд алвокатів по селах.

Віталій
09.02.2017 at 09:31

Ви особисто зверталися до Бюро? Бо як можна судити про кваліфікацію його працівників?

Денис Житник
09.02.2017 at 16:31

Пане Віталію особисто не звертався, але чув від декількох людей, які зверталися, а в бюро іх відправляли до адвокатів. Так як працівники бюро відправляють людей до адвокатів, то у них відсутні умови для набуття належного досвіду, особливо по складних справах. Навряд чи вони володіють навиками проведення тренінгів по захисту прав людини так як Ви пане Віталію. Хотілося б почути Ваше бачення як же належним чином забезпечити сільських жителів безоплатною правовою допомогою. Звертаюся до жителів міста та району йдіть у бюро, беріть довідки про зарплати, які офіційно зараз мінімальні (особа яка мае дохід не вище прожиткового мінімуму мае право на безоплатну правову допомогу), після того як отримали послуги від бюро діліться інформаціею на форумі і у соцмережах, висловлюйте своі думки і побажання.

Віталій
09.02.2017 at 16:41

Знову ж таки – аяматьйогойоб!))) Ну Ви хоч закон про безоплатну правову допомогу прочитайте, чи що!))) А то вже аж не смішно!))) Вони ЗОБОВ’ЯЗАНІ відсилати окремі категорії громадян, які потребують правової допомоги, до адвокатів!)))

Денис Житник
09.02.2017 at 17:08

Якщо адвокати допомагають людям безоплатно, то нащо тоді бюро, як на мене законодавець помилився. Якби закон прописати так щоб обласне управління юстиціі може самостійно укласти договір про правову допомогу з адвокатами, а ті б вже самі б вирішували кому надавати правову допомогу безоплатно на підставі законодавства. Якщо працівники бюро направляють людей до адвокатів, то самі при цьому не набирають досвіду і не має стимулу в них його набиратися і по селах іздити також вони не люблять, але треба іх заставити це зробити тому що в місті легше дістатися до допомоги, а сільські жителі обділені.

Віталій
09.02.2017 at 17:14

А може просто взяти Закон України “Про безоплатну правову допомогу” і прочитати, а не умнічати?)))

Денис Житник
09.02.2017 at 17:49

Віталію прочитав я закон знову, нічого для себе нового не відкрив, бюро ще може надавати первину допомогу, але органи місцевого самоврядуаання і держвлади також можуть іі надавати. Напевно саме вторина правова допомога має найбільшу питому вагу і важливість для людей у правовій допомозі взагалі. У вториній правовій допомозі бюро лише виконуе функціі посередника між людьми та адвокатами і не більше. Не володіють працівники бюро навиками проведення тренінгів, що є самим діевим способом навчання. Зважаючи на це все у працівників бюро відсутні умови для набуття серьозного досвіду і стимули для цього, тому рівень іх професійноі кваліфікаціі заслуговуе бажати кращого.

Віталій
09.02.2017 at 19:42

Ну якщо Ви уважно читали закон, то мали б побачити, чи мають працівники бюро проводити будь які тренінги)))

Денис Житник
09.02.2017 at 20:51

Пане Віталію напевно крім закону є всілякі інструкціі, положення про бюро, посадові інструкціі. Я не знайомий з ними, але припускаю що про тренінги там не йдетьсч так як і у законі і це погано, це вже проблема реформ на законодавчому рівні, внаслідок чого погіршиться ефективність правовоі просвіти. До речі закон не забороняе ім володіти тренінговими методиками і це було би краще для всіх.

Віталій
09.02.2017 at 21:04

Ага, також закон не забороняє їм вишивати хрестиком, запускати повітряних зміїв, влаштовувати квести та флеш-моби, організовувати екскурсії…))) Але є стаття 19 Конституції України, яка зобов’язує їх робити виключно те, що передбачено законом)))))))))))))))))))))))

Денис Житник
09.02.2017 at 21:37

Вишивання хрестиків не мае ніякого відношення до правовоі просвіти, а от тренінги на правову тематику, мають саме пряме до цього відношення і було би доцільно внести відповідні зміни до законодавства щоб працівники бюро мали б оволодівати передовими соціально-комунікаційними технологіями і тренінгами, на жаль імітатори реформ приймають недосконалі закони, тому й все так хромає.

Віталій
09.02.2017 at 21:45

А чого вишивка Вам не до вподоби? Нею можна було б передавати зміст окремих статей кримінального кодексу)))))) А уявляєте, скільки людей можна просвітити, якщо до повітряних зміїв чіпляти плакати з витягами з Загальної декларації прав людини?))). Я вже не кажу про екскурсії малолітніх правопорушників в місця нє столь отдальонниє))) Класна була б профілактика злочинності. Але… Стаття 19 Конституції… ))) Так що не переймайтеся так діяльність Бюро і починайте вчитися на тренера. Будете самі тренінги проводити)))

Денис Житник
09.02.2017 at 22:00

Вишиванки мають вишивати вишивальниці, а працівники бюро у цьому випадку мають ім надати ескіз правового тексту який треба вишити, у кожного мае бути своя функція, інакше це буде бардак. Щеб сказали щоб працівники бюро навчилися татуювання робити в тюремному стилі з текстом статей кримінального кодексу. А от Ви Віталію й беріться тренувати іх, бо з мене такий тренер як з Мао Цзедуна балерина.

Віталій
09.02.2017 at 22:01

Бачу, що таки дійшло, що кожен має займатися своєю справою)))

Денис Житник
09.02.2017 at 22:05

Так чим же по Вашому мають займатися працівники бюро, озвучте основні функціі?

Віталій
09.02.2017 at 22:07

Аяматьйогойоб! ))) Давайте з самого початку: відкриваємо Закон України “Про безоплатну правову допомогу” і читаємо…))) Успіху)))

Денис Житник
09.02.2017 at 22:16

Вони займаються мало чим, належного досвіду і мотивааціі та умов для цього у них не мае. Вони здатні тільки проводити лекціі, тренінги провести не можуть, вони направляють людей до адвокатів, а ті в свою чергу роблять заяви і йдуть до суду.

Віталій
09.02.2017 at 22:18

Алілуя…)))

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *