Close
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

31.01.2012

Як живеш, сільська школа?

Громадська організація «ПРАВО» долучається до моніторингу якості і доступності освіти у сільських громадах Вінницької області. Дослідження відбуватиметься в рамках проекту Вінницької обласної громадської організація «А-ВЕСТА» «Моніторинг якості і доступності освіти у сільських громадах Вінницької області», який реалізовується за підтримки Міжнародного Фонду «Відродження».

У Вінницькій області як і всюди в Україні йде процес закриття сільських шкіл. У 2010 році було закрито 4 школи і діяльність ще 13 шкіл було призупинено.

У 2011 році закрито вже 7 шкіл, призупинено діяльність 8 шкіл. Найбільше шкіл закрито у Немирівському районі – загалом 8 навчальних закладів. По три школи у Погребищанському та Могилів-Подільському районах. По 2 школи у Літинському, Хмільницькому, Тиврівському та у Вінниці. По одній школі в Гайсинському, Липовецькому, Жмеринському, Чернівецькому, Тростянецькому, Барському районах. Загалом – 32 школи

Основна мотивація до закриття шкіл – прагнення забезпечити дітям кращі умови для навчання. Місцеві громади реагують на закриття шкіл по різному, відбувається або активна протидія, і школа залишається, або закриття. У другому випадку важливо визначити, чи діти дійсно отримують кращі умови для навчання, чи школи, в які їх перевели, краще обладнані в матеріально-технічному плані, там працюють більш кваліфіковані вчителі, забезпечені санітарно-гігієнічні умови, і, особливо, чи можуть діти добратись до нової школи.

На жаль, процес закриття шкіл в цілому залишається поза контролем громадськості, а це важлива і болюча тема, яка стосується багатьох людей і зачіпає найдорожче – майбутнє українських дітей.

Головним результатом, який планують отримати за результатами проведення моніторингу є визначення, чи дійсно закриття шкіл у сільських громадах дає дітям можливість отримати кращу освіту і у кращих умовах

Зараз визначено райони, в яких буде проводитись моніторинг, це Немирівський, Літинський, Могилів-Подільський, Хмільницький і Погребищенський. Також розроблено  концепцію моніторингу якості і доступності освіти у сільській місцевості та розпочато сам моніторинг.

Також проектом передбачається оприлюднення результатів під час громадського обговорення, а також розробка та подання пропозиції за результатами моніторингу до

управління освіти Вінницької ОДА та Вінницької обласної ради.

10 Comments on “Як живеш, сільська школа?

Паштет
01.02.2012 at 12:03

А в вас достатньо спеціалістів в освітній галузі, щоб робити такі речі?

Віталій
01.02.2012 at 17:01

))) Щоб провести такий моніторинг не обов’язково бути спеціалістом в освітній галузі))) Достатньо бути спеціалістом з моніторингу))) А в рамках моніторингу, під час збору інформації, необхідно проаналізувати офіційні документи, опитати всіх зацікавлених (батьків, дітей, освітян (!!!)) , а потім всю цю інформацію узагальнити та зробити висновки. В цьому і полягає моніторинг…)))

Волошка
01.02.2012 at 19:57

До моніторингу можна залучати й експертів з інших міст, наприклад Вінниці))) От там є звідки черпати як інформацію, так  і людей, які знаються на подібній тематиці!

Віталій
01.02.2012 at 20:23

))) Експерти з Вінниці якраз і залучають експертів з районів для того, щоб цю інформацію зібрати, систематизувати, а вони проаналізують та зроблять висновки про ситуацію у всій області)))

Волошка
01.02.2012 at 20:53

А-а-а)) Тепер зрозуміло)) 

Паштет
02.02.2012 at 12:12

Як же можна перевіряти освітні заклади нічого в них не тямлячи, не знаючи ні норм ні вимог?

Віталій
02.02.2012 at 12:26

))) Ну Ви ж судите про діяльність громадських організацій, абсолютно не знаючи ні норм, ні вимог))))))))))))))

Паштет
02.02.2012 at 15:06

Коли таке було?

Віталій
02.02.2012 at 15:43

))))))))))))))))))))))))))))))))))

Паштет
02.02.2012 at 19:46

А без флуду ніяк?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *