Close
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

06.09.2017

ЯКА КОРИСТЬ БУДЕ ХМІЛЬНИКУ ВІД ГРОМАДСЬКИХ ІНСПЕКТОРІВ З БЛАГОУСТРОЮ?

Нещодавно виконавчий комітет міської ради затвердив Положення про громадський контроль в сфері благоустрою території міста Хмільника, яке було розроблено громадською організацією «ПРАВО».

Таким чином зараз в Хмільнику створені всі умови для того, щоб хмільничани могли контролювати благоустрій міста. Більше того – виконавчий комітет оголосив конкурс з відбору осіб, які після проходження навчання, стануть громадськими інспекторами.

Тому варто зараз розповісти про те, яка користь нашому місту буде від діяльності громадських інспекторів.

Законом України «Про благоустрій населених пунктів» визначено, що контроль в сфері благоустрою є державний, самоврядний і громадський. Логіка така: якщо не справляється держава – має спрацювати місцеве самоврядування. Але в нас ситуація склалася таким чином, що не спрацьовує ні державний, ні самоврядний контроль. Думаю, що майже кожен хмільничанин може розповісти про негативні приклади, коли відсутність контролю з боку держави та місцевого самоврядування призводить до того, що місто просто задихається від диму, коли спалюють рослинні рештки на городах, або потопає в бур’янах, які ніхто не скошує. Прикладів є дуже багато. І одним з варіантів вирішення цих проблем є саме запровадження громадського контролю в сфері благоустрою.

Згаданий вище Закон визначає, що громадські інспектори мають право проводити перевірки стану дотримання Правил благоустрою та складати протоколи про адміністративні порушення. Ці протоколи потім передаються до адміністративної комісії для притягнення винних до відповідальності.

Тобто громадськість отримує дуже серйозний та дієвий механізм впливу на порушників Правил благоустрою, який дозволить навести лад в місті.

Як вже згадувалося, виконавчий комітет оголосив конкурс для осіб, які хочуть бути громадськими інспекторами. Прийом документів триватиме до 11 вересня. То ж, якщо вам набридло дихати задимленим повітрям, якщо набридло сміття, якщо не до вподоби бур’яни в зріст людини, якщо болить душа через пошкоджені зелені насадження чи дитячі майданчики, а ні поліція, ні міська влада не реагують – долучайтеся до цікавої та корисної ініціативи!

Всі, хто зголоситься стати громадським інспектором з благоустрою спочатку пройдуть навчання, а потім, після проходження співбесіди, отримають відповідне посвідчення і зможуть приступити до виконання своїх обов’язків.

Якщо є бажаючі стати громадським інспектором – прошу натиснути ТУТ, щоб ознайомитися з переліком документів та інформацією, куди ці документи потрібно подати.

Віталій Дорох

Голова Ради

громадської організації «ПРАВО»

10 Comments on “ЯКА КОРИСТЬ БУДЕ ХМІЛЬНИКУ ВІД ГРОМАДСЬКИХ ІНСПЕКТОРІВ З БЛАГОУСТРОЮ?

Денис Житник
07.09.2017 at 21:08

Десь на сайті міськради зустрічав що міськрада хоче ввести ще дві посади інспекторів з благоустрою, так що гайда панове, будете щей посадовцями міськради і зарплату отримувати, це краще ніж бути таким інспектором на громадських засадах безкоштовно сваритися із людьми щоб забрали щебенку в себе біля забору. Щось організація Право не скоординувала дій з міськрадою, чи навпаки…

Дід Відун
08.09.2017 at 04:33

у Законі не передбачено проведення перевірок громадським інспектором одноособово

Віталій
08.09.2017 at 11:04

Та хоч ще 8 посад інспекторів з благоустрою!))) Яке це відношення має до впровадження громадського контролю в цій сфері?))) І навіщо взагалі з кимось сваритися?))).

Денис Житник
09.09.2017 at 20:26

Сваритися взагалі не потрібно, але людям це може не сподобатися особливо коли взнають що іх оштрафували, от тоді можуть бути конфлікти і сварки з ініціативи людей, незадоволеність діями громадських інпекторів та влади, посилення до них недовіри і сприйняття іх як ворогів. Як тоді влада буде йти на вибори. Як тоді громадські активісти будуть стимулювати людей ставати активнішими і щось міняти. Та ще й влада зверху може натякнути щоб згорнули цю ініціативу щоб народ не дратувати, а той й так передреволюційна ситуація через невдалу імітацію реформ, тотальну корупцію та беззаконня. Боротьба за благоустрій справа хороша, але невдячна і так як палиця на двох кінцях, то народне незадоволення повернеться проти ініціаторів, і чим активніше ініціатори будуть тим сильніше буде незадоволення. Ну а якщо ці інспектори для галочки, то все залишиться лише на папері. В людей ще живе стреотип “що хочу біля свого подвірья те й роблю, ті будматеріли ж там нікому не заважають. Серед людей перш за все необхідно провести розяснювальну роботу, і як на мене самим кращим початком буде запитати (зробити опитування, анкетування) в самих людей як вони бачуть організацію благоустрою у місті, запитати іх ставлення до діяльності роботи комунальних служб, може треба десь сміттєві ящики поставити, таким чином може й активізується діалог з людьми. А потім переходити до ознайомлення з правилами благоустрою і переконувати, що від іх дотримання краще буде всім.Тай взагалі можливо найти варіанти, щоб залучити до цього процесу голів вуличних комітетів та активних пенсіонерів. Неприпутимо проводити агітаціі та пропаганди у бюрократичному стилі, для галочки, що нагадуе комуністичні часи. Інспектори з благоустрою мають володіти комунікативними навиками на високому рівні, щоб вміло знайти спільну мову з людьми. Як і при будь якій реформі головне не робити іі через зад.

Віталій
09.09.2017 at 20:46

Ой, а давайте не будемо вимагати від поліції ловити злочинців. бо раптом це їм не сподобається і вони образяться))).

Денис Житник
10.09.2017 at 05:48

Тут говориться не за злочинців, а за більшість людей, чи Ви вже хочете іх до злочинців прирівняти і наперед винними зробити за те що правил благоустрою не дотримуються, а от той же комонхоз хіба працює так як треба, так що Ваша аналогія тут недоречна. Спочатку має бути переконання і заохочення а потім вже примус, це ж і поліціі стосуеться. От скажіть, що зроблено в рамках цього проекту для того щоб переконати людей дотримуватися правил благоустрою. От нехай громадські інспектори разом з працівниками ЖКГ та комонхозу йдуть від хати до хати та роблять опитування переконуючи людей.

Віталій
10.09.2017 at 11:45

Прикол в тому, що і ЖЕК, і комунхоз є найбільшими порушниками Правил благоустрою)))

Денис Житник
10.09.2017 at 13:20

От ЖЄК і комонхоз це й з……ці…пі…пі… пі… і влада разом з ними, трактори закуповлювали за 3 мільони непотрібну модель за завищеною ціною, а благоустрій так і не покращився. От спочатку нехай громадські інспектори і беруться за найбільших порушників. Якщо навіть протокол піде на адмінкомісію чи захоче штрафувати вона ЖЄК з комонхозом та іх керівників, якщо не захоче то Ваші діі пане Віталію?

Віталій
10.09.2017 at 14:06

А які можуть бути мої дії?))) Я не громадський інспектор і не член адміністративної комісії))). А якщо серйозно, то час покаже)))

Денис Житник
10.09.2017 at 18:50

В любому випадку чекаемо від Вас інформаційного висвітлення на форумі діяльності громадських інспекторів, особливо перших кроків по жеку і комонхозу…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *