Close
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

14.04.2020

ЯКИМ БУДЕ СТАТУТ ХМІЛЬНИЦЬКОЇ ГРОМАДИ – експерти громадської організації «ПРАВО» розробили проект Статуту територіальної громади

Експерти громадської організації «ПРАВО» розробили проект Статуту Хмільницької міської об’єднаної територіальної громади, взявши за основу Методичні рекомендації щодо розроблення Статуту територіальної громади, запропоновані Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України.

Протягом останніх кількох місяців експерти організації проаналізували діючу редакцію Статуту територіальної громади міста Хмільника і дійшли висновку, що окремі норми Статуту застаріли та не відповідають чинному законодавству, що створює перешкоди, а інколи – унеможливлює участь членів територіальної громади в процесах прийняття рішень.

Експертами проекту було розроблено пропозиції щодо оновлення Статуту та приведення його у відповідність до вимог чинного законодавства, які було надіслано на ім’я Хмільницького міського голови.

Розпорядженням міського голови було створено відповідну робочу групу, члени якої дійшли висновку в недоцільності коригування чинної редакції Статуту громади, погодившись, що варто розробити принципово новий документ, взявши за основу рекомендації Міністерства регіонального розвитку.

Експертами громадської організації «ПРАВО» було проведено аналіз Методичних рекомендацій та підготовлено проект Статуту Хмільницької міської об’єднаної територіальної громади, а також коментарі до норм Статуту, які потребують додаткових консультацій з представниками всіх цільових груп (міським головою, депутатами міської ради, старостою, інститутами громадянського суспільства, громадськості тощо).

Ознайомитися з розробленими документами можна тут:

Проект Статуту

Коментарі до окремих норм проекту Статуту

Сьогодні розроблені документи було направлено на ім’я міського голови з проханням забезпечити розгляд проекту Статуту членами робочої групи, а також ініціювати проведення консультацій з громадськістю у відповідності до Порядку проведення консультацій з громадськістю виконавчими органами міської ради, затвердженого рішенням виконавчого комітету Хмільницької міської ради.

Розробка проекту Статуту територіальної громади проводилася в рамках реалізації проекту «Створення системи безоплатної правової допомоги в Хмільницькій громаді», який реалізується громадською організацією «ПРАВО», в партнерстві з Хмільницькою міською радою та Хмільницьким бюро правової допомоги, за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

One Comment on “ЯКИМ БУДЕ СТАТУТ ХМІЛЬНИЦЬКОЇ ГРОМАДИ – експерти громадської організації «ПРАВО» розробили проект Статуту територіальної громади

Михайло Бардин
28.04.2020 at 20:45

Дуже вчасно і доречно розроблено оновлений проект Статуту Хмільницької ОТГ з огляду на наявність часу у багатьох на аналітичну роботу. Зокрема місцевих депутатів і громадських активістів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *