Close
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

14.04.2012

Замок Ксідо – спроба №2

Нещодавно Хмільник відвідала знімальна група телепрограми «Факти» каналу ICTV. Причина візиту – палац графа Ксідо. Вірніше ініціатива міської влади щодо його реставрації. Як повідомляв Громадський Форум Хмільниччини, на чергову сесію Хмільницької міської ради, яка відбудеться в квітні, мають намір винести рішення «Про утворення цільового фонду для акумулювання коштів на фінансування ремонту та реставрації палацу графа Ксідо К.І.»:

http://pravongo.org/miska-vlada-maje-namir-stvoryty-tsilovyj-fond-dlya-vryatuvannya-palatsu-hrafa-ksido/

Варто також зазначити, що ще в жовтні 2010 року, міська влада подавала заявку на участь в Проекті Ради Європи “Реабілітація культурної спадщини історичних міст”.

http://gurt.org.ua/news/competitions/7784/

У поданій заявці було запропоновано створити на базі архітектурно-історичного комплексу «Замкова гора» туристичний комплекс, який включатиме музей, туристично-інформаційний центр (бюро), готель, виставково-представницьку агенцію. Розробники пакету документів ставили перед собою мету, через реалізацію проекту, реставрувати історико-архітектурні пам’ятки, створити економічно самодостатню структуру, яка в майбутньому зможе підтримувати на належному рівні стан пам’яток.

За результатами презентації міст-кандидатів експерти Ради Європи затвердили Перелік 10-ти пріоритетних міст проекту. Місто Хмільник також увійшло до цього переліку:

http://hmilnyk.osp-ua.info/?pokaz=41751

Наступним етапом мала стати презентація пріоритетних міст в Страсбурзі в листопаді 2010 року. За її результатами планувалося затвердити кінцевий список територій, що зможуть стати головними учасниками проекту Ради Європи «Реабілітація культурної спадщини історичних міст». На превеликий жаль інформація про подальшу долю заявки Хмільника на участь в цьому проекті відсутня…
Вашій увазі пропонується відео репортаж телеканалу ICTV

6 Comments on “Замок Ксідо – спроба №2

Глеб
14.04.2012 at 15:00

Почему-то про Страсбург в репортаже не упомянули 🙁 Было бы не плохо, если бы проект прошел

Євгенія
16.04.2012 at 16:51

не так вже й багато потрібно для реставрації такого палацу, особисто я думала, що потягне на круглішу суму з більшою кількістю нулів.

Віталій
16.04.2012 at 17:03

як на мене, то суму, яка потрібна на реставрацію можна буде визначити тільки після виготовлення проектно-кошторисної документації… А так – то просто слова…

Небайдужий
16.04.2012 at 17:22

Точно. Все залежить від того, яка то “реставрація” 🙂

Віталій
18.04.2012 at 01:40

А в мене питання: на чийому балансі знаходяться ці споруди, і якщо це не воасність територіальної громади міста, то чи можна її реставрувати з міського бюджету?

Небайдужий
18.04.2012 at 09:17

Наскільки я пам’ятаю. Замок, башта та міст перебувають на балансі обласного рівня. Не міста- це 100%.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *