Close
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

22.09.2009

Заради здоров’я матері та дитини

Наприкінці серпня у Києві в рамках реалізації україно-швейцарської Програми «Здоров’я матері і дитини 2008-2010» українським фондом «Благополуччя дітей» – одним з партнерів програми, проводився дводенний тренінг для представників пілотних (експериментальних) районів: Івано-Франківської, Волинської, Вінницької областей та Автономної Республіки Крим. Тренінг проводився для представників ЗМІ, яких ознайомили з особливостями Програми: застосування сучасних технологій заради покращення здоров’я матері та дитини, розробка нових підходів до надання медичних послуг. Програма пропагує ідею відповідального ставлення людей до власного здоров’я. Увага акцентується на потребі використання нових підходів для розв’язання проблем здоров’я не лише за допомогою медичних закладів, але й через зміни в індивідуальній поведінці і у способі життя та через залучення громади до прийняття колективних рішень стосовно охорони громадського здоров’я.

Україно-швейцарська співпраця розпочалася в 1997 році. Відтоді у співпраці з МОЗ було надано підтримку Волинській, Івано-Франківській, Рівненській та Донецькій областям-партнерам: навчання медичних працівників і управлінців, встановлення медичного обладнання, запровадження телемедицини (консультації з фахівцями при важких клінічних випадках, обмін досвідом за допомогою Інтернету), розробка клінічних настанов тощо. Така співпраця й отримання постійно нових знань допоможуть не лише вирішити деякі проблеми у медичній галузі, але й підвищать кваліфікацію лікарів.

У Хмільнику Меморандум про співпрацю з україно-швейцарською Програмою було підписано у квітні 2008 року. Цікаво, що ж саме було зроблено в рамках цієї Програми у Хмільнику й районі? Ось що з приводу цього розповіла завідуюча акушерським відділенням Хмільницької ЦРЛ Оксана Шемета:

– Завдяки підписанню Меморандуму державною субвенцією були виділені кошти на ремонт пологового відділення. Встановлені пластикові вікна, утеплено зовнішні стіни, придбали водонагрівачі для забезпечення відділення теплою водою. Крім того, медичні працівники лікарні двічі брали участь в проведенні тренінгів, які проходили в містах Вінниці та Яремчі. Успішно практикуються нові методи роботи з батьками: на базі жіночої консультації діє Школа відповідального батьківства. Проводиться пропаганда і підтримка грудного вигодовування, практикуються партнерські пологи. При кесаревому розтині новонароджену дитину кладуть на дві години на груди батькові, щоб маля відчувало присутність хоча б одного з батьків. Завдяки Програмі у відділенні запровадили телемедицину. На 100 відсотків впроваджено сумісне перебування мами і дитини. Аби зменшити болі матері перед пологами, застосовується техніка вправ з м’ячем і гімнастичною драбиною, заохочується вільний вибір позиції в пологах. Хоча поки що при підтримці Програми не виділялися кошти на медичне обладнання, але у відділенні є й реанімаційний столик з підігрівом для новонароджених, і кювез (інкубатор) для виходжування немовлят, і апарат для штучної вентиляції легень… Щасливих мам виписують вже на третю-четверту добу, лише після оперативних пологів виписка зі стаціонару відбувається на 6-7 добу. Мабуть, все-таки завдяки підвищенню комфортних умов у відділенні, зміні світогляду на здоров’я матері й дитини, лояльному ставленню медперсоналу до породіль зросла кількість пологів (60% порівняно з минулим роком). Лише за серпень 2009 року було 48 пологів, а за 8 місяців – 396.

І це лише початок, адже співпраця почалася недавно. Попереду багато часу, копіткої праці і навчань….

9 Comments on “Заради здоров’я матері та дитини

Віталій
27.09.2009 at 09:27

Можливо я не володію інформацією, але нажаль поки що не відчувається отого “залучення громади до прийняття колективних рішень стосовно охорони громадського здоров’я”. Може це буде в наступних етапах проекту?

Волошка
28.09.2009 at 15:06

Можливо, в майбутньому передбачається залучення громади, але поки що цей процес поступово вступає у дію. Зі статті стає зрозумілим, що спочатку журналістів долучають до співпраці, і все для того, щоб громада знала про Програму.

Віталій
30.09.2009 at 08:39

Так от які вони хитрі… Все ж таки мені цікаво, якого роду буде залучення громади?

Волошка
01.10.2009 at 12:23

Навіть не знаю, але думаю, що буде якийсь певний вплив на підсвідомість, совість людей… щоб вони самі теж долучалися до ефективнішого і якіснішого медичного обслуговування, стежили самі за здоров’ям, і щось таке подібне. Надіюсь, що в подальшому ще прочитаю подібну статтю, адже ця тема повинна цікавити всіх дівчат))) Адже в Хмільнику нам потрібна якісна медицина, і пологи мають бути на вищому рівні))) щоб добавлялося хмільничан)))

Віталій
01.10.2009 at 12:58

я просто переймаюся, щоб громадська участь не звелася до простої формальності…

Зайка
01.10.2009 at 18:37

Я з вами згодна ! Можливо наша співпраця з іноземцями справді принесе користь … Тому,що справді вигляд деяких відділень нашої ЦРЛ покращився, це зокрема Травматологія, Роддом, Інфекція … А як же Дитяче відділення , Хірургія , та інші ? Будем надіятись на їх поліпшення !

Волошка
02.10.2009 at 09:38

Думаю, що якщо люди побачать певну ефективність у цьому, вони самі прагнутимуть до покращення і будуть робити все можливе для цього. І через якихось там … десятків років((( рівень медицини досягне європейського)))

Зайка
02.10.2009 at 15:55

Будем надіятись !

Волошка
05.10.2009 at 08:19

А й справді, бо ж як кажуть,:))) лише надія помирає останньою.)))

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *