Close
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

31.03.2011

Завершальну сесію Школи громадської експертизи пройдено…

У минулі вихідні завершилася остання, друга сесія Школи громадського контролю для інститутів громадянського суспільства Вінниччини, яка відбулася за сприяння громадської організації «ПРАВО» та фінансової підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

В Школі взяли участь представники раніше сформованої групи з Вінницької області та міста Хмільника.

Завдяки кваліфікованим тренерам учасники Школи отримали неабиякі знання з таких тем, як, наприклад «Планування кампанії громадського контролю. Моніторинг як інструмент громадського контролю» (Ольга Стрелюк, громадянська мережа ОПОРА), де ознайомились з такими питаннями: кампанія громадського контролю. Основні етапи її підготовки та реалізації; визначення мети, об’єкту та предмету кампанії громадського контролю; моніторинг як інструмент громадського контролю.

Наступного дня – у суботу матеріалом по темі « Громадська експертиза як форма громадського контролю» з учасниками ділився Олексій Хмара (ТОРО), який дав відповіді на питання: що таке громадська експертиза?;

Чим громадська експертиза може допомогти в кампанії громадського представництва?; Планування проведення громадської експертизи. Основні кроки; Проведення громадської експертизи. Підготовка експертного висновку; Способи оскарження дій або бездіяльності органів влади з приводу невиконання Постанови КМУ про проведення громадської експертизи.

Третього дня, 27 березня спеціальний гість Школи, представниця Інституту Медіа Права – Ольга Сушко ознайомила учасників з успішними практиками проведення громадської експертизи діяльності органів виконавчої влади.

Наприкінці Школи громадської експертизи всі представники громадянського суспільства Вінниччини й просто слухачі заповнили анонімно оціночні анкети, в яких вони дали конкретні відповіді на запитання про проведення Школи та її ефективність, роботу Школи загалом і тренерів по окремо…

Отже, аналізуючи анкети, вдалося визначити, що завдяки зрозумілому викладенню матеріалів та активному процесу навчання учасники залишилися задоволеними від отриманих знань. Завдяки Школі активісти довідалися про написання висновків і рекомендацій, визначення понять контролю і громадської експертизи, розуміння ефективності в співпраці з людьми, як методично правильно проводити експертизу й як писати запити. А дехто навіть зрозумів, що він/вона є важливою одиницею суспільства.

Учасникам отримана інформація виявилась цікавою й корисною, яку вони зможуть застосувати в майбутньому. Інформація, викладена на Школі, суттєво змінила ставлення декого з учасників до громадської експертизи. А саме «підтвердила, що можна діяти правильно методично в рамках чинного законодавства і на конкретний результат», а в декого думка не змінилася – учасник не змінив свого ставлення і підтримує громадську експертизу як дієвий інструмент співпраці з владою, а також як поліпшення послуг, які отримує населення. На запитання, що доцільно було б змінити у програмі Школи на таку тему, щоб вона відповідала очікуванням учасника, майже всі відповіли одностайно – не вистачало роботи в групах.

Наступним кроком учасників буде проведення громадської експертизи у власних населених пунктах, після чого вони отримають сертифікати про успішне проходження Школи.

4 Comments on “Завершальну сесію Школи громадської експертизи пройдено…

Віктор
01.04.2011 at 15:55

який термін на проведення ГЕ?

Волошка
02.04.2011 at 01:23

А ви, пане, не чули? Всього 3 місяці. Тож поспішайте)))

Віктор
02.04.2011 at 16:16

встигну……………………

Віктор
04.04.2011 at 11:43

я просто в неділю (останній день школи) від’їхав на змагання з футзалу 😉

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *