Close
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

29.03.2010

Жінки та чоловіки в політиці: =, < чи >…

19 березня 2010 року прем’єр-міністр України Микола Азаров висловився дослівно: “Одні кажуть, що наш уряд великий, другі, що в уряді немає жінок, ні на кого подивитися під час засідання Кабінету міністрів. Самі нудні особи. За всієї моєї пошани до жінок – не жіноча справа проводити реформи”.

За словами Миколи Азарова, в новий уряд підібрані люди, які можуть працювати по 16 годин на добу, “без вихідних і прохідних”, можуть брати відповідальність і не бояться говорити “ні” начальству.

На думку громадських організацій та всіх небайдужих жінок і чоловіків нашої держави, висловлювання Миколи Азарова є сексистським, ґендерно дискримінаційним і таким, що порушує законодавство України, яке всі, і, в першу чергу, вищі державні чиновники, зобов’язані виконувати. Зокрема, порушено Конституцію України та Закон «Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків».

Нагадаємо, що сексизм це – ідеологія і практика дискримінації за ознакою статі, система уявлень, що приписують одній із статей (зазвичай жіночій) неповноцінність, гірші розумові та професійні здібності, надмірну емоційність та нездатність приймати рішення, необхідність опіки, позиціонують жінку як неповноцінний суб’єкт. В данному випадку сексистським можна вважати вислів: «не жіноча справа проводити реформи»…

На думку низки провідних українських організацій, прем’єр-міністр України Микола Азаров має вибачитися перед державними чиновницями, членами власної партії та усім жіноцтвом України.

А що думають про роль жінки в громадському та політичному житті країни читачі цього сайту?

7 Comments on “Жінки та чоловіки в політиці: =, < чи >…

Волошка
29.03.2010 at 20:46

Як жінка, мушу зазначити, що все одно певною мірою дискримінація жінок у нашому суспільстві є. Та в основному про таке говорять лише чоловіки, які підсвідомо відчувають перевагу деяких жінок над ними, бачать свою певну слабкість перед жіночою статтю. Вони не хочуть почуватися слабшими, через те намагаються пригнітити жіночу половину морально. Це не про всіх чоловіків сказано, але навіть нешанобливі висловлювання в бік жінки на кшталт “баба”, “вони тупіші за чоловіків” і т.п. викриває приховану боязливість та ненависть до жінок. Якщо я не права, переконайте в протилежному. Хотілося б почитати думки чоловіків з цього приводу… От тільки прохання писати правду…

Віталій
30.03.2010 at 11:46

Я хоч і чоловік, але цілком згоден з Волошкою. На превеликий жаль, це правда. Але проблема не тільки в чоловіках. В нашому суспільстві, нажаль, побутують подібні міркування щодо меншовартості жінок. Жінка – діти-кухня, чоловіки – робота-карєра.
Але варто відзначити, що подібні думки я зустрічав і в жінок. Причому різних вікових категорій: від молоді – до пенсіонерок. Але взагалі, то це право кожної жінки, обирати собі заняття. Саме вона, і ніхто інший, не повинен за неї це вирішувати.
А Азаров таки має вибачитися…

Слободянська кішечка
30.03.2010 at 12:56

На мою думку, жінка в політиці потрібна, не всі питання можуть вирішити лише чоловіки, інколи потрібнен “жіночий погляд” на ту чи іншу проблему! Але ні в якому разі, жінки не повинні забувати про те, що насамперед вони “слабка” стать і боротися з чоловіками у певних питаннях не варто, легше тішки відступити, а чоловік все одно зробить так, як захоче жінка, важливо вміло направити! А Азаров і справді має вибачитись!

Віталій
30.03.2010 at 13:07

Ну щодо слабкої статі я дуже сумніваюся. Я особисто знаю жінок, які дадуть фору багатьом чоловікам…

Слободянська кішечка
30.03.2010 at 14:14

Саме тому я написала “слабка стать”!)))

мілка
31.03.2010 at 11:48

А я вважаю, що кожен сам знайде своє місце! сильні жінки про свою слабкість не говорять – вони просто показують, що вони сильні! А такі розмежовувачі статей як Азаров з-під спідниці не вилазять.

....
31.03.2010 at 15:52

яскравий представники жіночої статі маргрет течер і ю Тимошенко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *