Close
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

15.11.2010

ЗУПИНИ…

…Вбивчий законопроект «Про мови» – ЗАХИСТИ УКРАЇНУ!

Партія Регіонів, комуністи та Блок Литвина внесли до Верховної Ради законопроект «Про мови в Україні» (№ 1015-3), який передбачає «українсько-російську двомовність» і є інструкцією зі знищення української мови.

Настав час, коли кожен, хто називає себе українським патріотом, повинен довести свої почуття до України не на словах, а на ділі. Бо СПРАВЖНІЙ ПАТРІОТИЗМ ПОЛЯГАЄ не в патетичних фразах, не у вітанні «Слава Україні!», не в малюванні тризубів та гучних гасел на своїх сторінках в інтернеті, не у носінні вишиванки та співах і танцях на фестивалях, не в читанні книжок і перегляді фільмів про наших героїв, не у вшануванні їхньої пам’яті, а У ВЧИНКУ, яким кожен має довести, що хоч трохи гідний тих борців, які пожертвували для України кращими роками або й цілим життям.

І ДЛЯ КОЖНОГО, хто називає себе свідомим українцем, Є ЛИШЕ ОДИН ВИБІР: або ти щось робиш проти прийняття цього закону, або ти є просто не вартим поваги брехуном і лицеміром.

ЗУПИНИТИ ПРИЙНЯТТЯ цього вбивчого для української мови законопроекту МОЖНА ЛИШЕ в один спосіб – масово вийшовши на вулиці з ПРОТЕСТОМ та віддавши весь свій вільний час на підготовку цього протесту.

Існує небезпека, що злочинний законопроект «Про мови в Україні» винесуть на голосування найближчого пленарного тижня, і, можливо, поставлять на голосування вже у вівторок 16 листопада. Це буде відомо лише в понеділок, 15 листопада, о другій половині дня, коли закінчиться погоджувальна рада депутатських фракцій, яка сформує порядок денний сесії Верховної Ради на найближчі 4 дні.

Ніхто поки що не знає точної дати, коли доведеться вийти на масовий протест, але готуватися до цього «дня Х» потрібно вже сьогодні. Незалежно від того, коли настане цей день, кожен з нас повинен перебувати у повній готовності до виходу на вулиці та виїзду на Київ, починаючи з вечора понеділка 15 листопада.

Аби знати, коли все ж таки точно прийде час «встати і вийти», в понеділок після обіду зателефонуй за котримсь із цих номерів:

0967439082, 0993695076, 0933944196, 0930128767, 0661365984, 0636401512, 0932558302, 0978973103

– і тобі скажуть, чи буде у вівторок або інший день тижня акція протесту.

Також уважно і щоденно слідкуй за інформацією на сайті maidan.org.ua та у групах «Врятуй свою мову» в мережах facebook.com

Якщо почуєш чи побачиш в новинах або прочитаєш в інтернеті про те, що депутати внесли до порядку денного законопроект «Про мови в Україні» виходь на 9.30 до Верховної Ради.

Там тебе чекатимуть такі ж самі як ти люди, які вийшли на захист рідної мови (краще все ж таки час і місце уточнити за вищезазначеними посиланнями та телефонами).

Залиш свої контакти (телефон та електронну адресу) на сайті chesni-podatky.org або написавши на електронну адресу vidsich@gmail.com. З тобою зв’яжуться і повідомлять день і час, коли слід виходити на протест.

У «день Х» кожна відповідальна людина має бути готовою відкласти всі справиі приєднатися до протестів, щоб захистити наше майбутнє.

Завдяки громадським акціям протесту в Києві та багатьох областях України влада вже кілька разів відкладала внесення законопроекту «Про мови в Україні» до порядку денного сесії. Але головну вимогу – зняти антиконституційний і вибухонебезпечний проект з реєстрації – не виконано. Регіонали, комуністи та литвинівці прямо кажуть, що не відмовляться від прийняття закону про мови. Єдиний шанс їх зупинити – продемонструвати нашу рішучість захисти свою мову, зробити наші протести відчутними для влади. Кожна небайдужа людина має усвідомити рівень загрози і долучитися до активних дій. Бо йдеться не про філологію, а про саме існування незалежної України і про майбутнє кожного з нас.

У ЧОМУ НЕБЕЗПЕКА ЗАКОНУ?

Помиляються ті, хто вважає, що закон не зачепить їх особисто. Створення штучних переваг для російської мови і необов’язковість української створять проблеми для всіх:

— Кожен навчальний заклад буде зобов’язаний запровадити навчання російською, якщо цього забажають кілька батьків. В садочки, школи та вузи буде штучно внесений мовний конфлікт.

— Службовці, вчителі, лікарі, підприємці будуть витрачати масу зусиль не на професійну роботу, а на переклад купи паперів російською мовою.

— На переклад і дублювання російською документації, назв, надання послуг з бюджету будуть витрачені мільярди, а ще більше буде вкрадено. Ці мільярди можна витратити на лікування дітей чи інші справді важливі справи.

— Українська мова майже зникне з телебачення, радіо, преси.

— Навіть російськомовні книги, газети, фільми вітчизняного виробництва будуть витіснятися російським імпортом.

— Права українців на рідну мову можна буде ігнорувати «законно».

— Молодь, особливо на Сході та Півдні України, не зможе нормально вивчити українську мову. Нинішня влада буде змінена, але жертви її експериментів залишаться неконкурентоздатними на ринку праці й освітніх послуг.

Але найголовніше – цей закон спричинить конфлікт на всіх рівнях суспільства, бо українці не змиряться з нищенням нашої мови. За умов гострого протистояння, викликаного провокаційним законом, годі й мріяти про заможне життя чи економічний розвиток України чи будь-якої її частини.

Провідні академічні установи та університети в експертних висновках відзначили, що прийняття проекту призведе до дезінтеграції держави й загрожує зникненням українському народу.

ЧОМУ Ж ВОНИ ЦЕ РОБЛЯТЬ?

Влада не виконала економічних та соціальних передвиборчих обіцянок. Замість «покращення життя вже сьогодні» мільйони людей отримали небачене зростання цін і тарифів, міліцейську й чиновницьку сваволю, наступ на свої права і свободи. Все більше людей обурюються цим обманом у т.ч. й ті, хто голосував за цю владу.

Перша (тактична) мета влади – розділити українців на російськомовних і україномовних, зіткнути їх між собою, нацькувати «язик» на мову. Тим самим вони хочуть відволікти увагу від свого провалу в економіці, а власним виборцям кинути кістку, прозвітувавши про виконання хоч однієї обіцянки – «захисту російської мови», яку українці начебто гноблять і переслідують.

Друга (стратегічна) мета – ще небезпечніша. Влада прагне знищити українську мову як основу нашої ідентичності. Тільки тоді ця влада зможе зробити Україну частиною кремлівського «русского мира», яку можна буде безкарно ділити й грабувати.

ЧИМ Я МОЖУ ДОПОМОГТИ?

1. Поширюй інформацію, щоб більше людей знали, що робити. Розмнож цю листівку, роздай
знайомим, друзям, співробітникам і попроси їх зробити те саме. Поширюй інформацію через інтернет і телефон.

2. Надішли телеграму Литвину (01008, Київ, вул. Грушевського, 5, Голові Верховної Ради України Литвину В.М.) чи Януковичу (01220, вул. Банкова, 11, Президенту Україну Януковичу В. Ф.) з вимогою зняття з реєстрації законопроекту «Про мови в Україні» № 1015-1 як антиукраїнського, антиконституційного, розкольницького та провокаційного.

3. Візьми участь у формуванні в своєму місті груп людей, готових долучитися до протестів у Києві в «день Х».

4. Якщо можеш – заощадь гроші, щоб поїхати до Києва чи підтримати поїздку людей, які не можуть самі оплатити дорогу.

5. Слідкуй за інформацією, і як тільки стане відомо про «день Х» – долучайся до протестів. На цей день треба відкласти всі справи і бути у Києві. Якщо ти не можеш поїхати до столиці – підтримай протести у власному місті.

6. Допоможи організовувати акції протесту й поширювати інформацію, пожертвувавши свій час чи кошти.

Громадянський рух «Відсіч»

17 Comments on “ЗУПИНИ…

Rut@
15.11.2010 at 14:13

Стаття вражає. Чому громада розуміє весь масштаб проблематики, а влада – ні?

Віталій
15.11.2010 at 14:22

На мою думку й громада не зовсім цю проблему розуміє… А от якби давали по 50-100 грн., то на Майдані вже місцяне було б…

Козарлюга
15.11.2010 at 20:46

Не всі були на Майдані за 50-100 грн., хоча були й такі. А головна біда в тому, що за століття окупації окупанти знищили всіх хто чинив спротив, тому і виробився цей рабський менталітет – моя хата скраю. На мою думку “День Х” – це день коли кожен патріот зі зброєю вирушить до Києва, з полум”яним серцем, готовий померти за свою країну і народ. Так, як вчинили американські патріоти у Війні за Незалежність(1775-1783), так як вчинили наші славні предки під час Визвольної війни (1648-1657), так як чинили польські патріоти під проводом Т.Костюшка, так як чинили воїни Д. Гарібальді. Тому що бандитам байдуже до прапорців і галасу. Проведу порівняння – це всеодно що грабіжнику вночі розказувати про права людини, та норми Конституції :), замість того, щоб чинити спротив.

Віталій
15.11.2010 at 20:54

І яке головне гасло має бути на устах новоявлених патріотів? “Ми наш, ми новий мір построім, кто бил нічєм – тот станєт всєм”? Вже було…

Козарлюга
15.11.2010 at 20:59

Не потрібно “новий мір”. В Франції влада захищає французький народ і французьку мову, В Німеччині німецький і німецьку мову, в Польщі польський і польську, Іспанії, Росії, Грузії, Казахстані, Італії, Великобританії тощо. Чому наша влада захищає інтереси іншої країни?????

Віталій
15.11.2010 at 21:02

Що по твоєму означає влада “захищає мову”? Дивно, а чому ти не назвав інші країни бувшого соцтабору? Наприклад, жодної прибалтійської країни?

Козарлюга
15.11.2010 at 21:06

А в прибалтійських хіба є друга російська??? Географічно взяв врізнобій по Європі.

Козарлюга
15.11.2010 at 21:08

P.s. Сорі і Азії, там ще Китай, Японія, Корея, просто прикро, що російська і так в нас більше розповсюджена, ніж українська, а українську ще й утискають, це неправильно.

Віталій
15.11.2010 at 21:48

Погоджуюся щодо утисків української. А про прибалтійські країни згадав ось чому… Свого часу мені довелося побувати в Естонії. Так от, ми були на їхньому національному телевізійному каналі. Нам розповідали, як функціонує естонське ТБ, про їхнє ТБ в менежі інтенрнет і т.д. і т.п.))) Але саме більше враження справило те, що національне естонське телебачення, паралельно з мовленням естонською мовою, транслювало свої програми російською, дублюючи кожну (!!!) програму… На цілком логічне питання “навіщо?”, працівники каналу відповіли, щоб не втрачати глядача…
А тепер до України… В нас немає національного каналу, який би транслював хоча б новини російською мовою. Але люди, які живуть на сході та півдні України хочуть дивитися новини більш їм зрозумілою мовою – тобто російською… Неотримуючи якісного, справді патріотичного матеріалу (новини, публіцистика, ток-шоу),вони задовольняють свою потребу на російських каналах… Сподіваюся, що не варто пояснювати, якого змісту ті програми… Й заборонити це “східнякам” ніхто не зможе: супутникова антена – це вже не розкіш… То може не варто бути такими категоричними й подумати, а чи не втрачаємо ми глядача, який не менш за нас є патріотом України, але який зомбується неправдивим російським продуктом…

Козарлюга
15.11.2010 at 22:11

Як щодо пресси??? Нормальний автомобільний журнал українською мовою назви, модний журнал, книгу про техніку, ПК, програми, чому в приватних фірмах вся внутрішня документація на російській??? Щодо телебачення то російські канали беруть іншим – в них майже відсутня реклама, а якщо є то мало.

Віталій
15.11.2010 at 22:34

Я не назву нормальних навіть російською. Хоча ні. “Громадянське суспільство”, “Права людини” ну й ще кілька спеціалізованих… Не можна заставити вести внутрішнб документацію українською. А щодо відсутності реклами – то не згоден… До речі, ти звідки про це знаєш? ТИ ДИВИШСЯ РОСІЙСЬКІ КАНАЛИ?))))

Козарлюга
15.11.2010 at 22:53

Кілька разів було, а ще я непогано знаю російську, і планую вдосконалити це знання. І взагалі я прихильник, щоб українці вчили чим побільше мов, але українська перш за все!!!

Волошка
15.11.2010 at 22:59

Якщо ми не будемо відстоювати навіть свою мову, що вже говорити про інше? Росіяни й так дуже довго мали великий вплив на українців, і зараз це продовжується. Ну ніяк ми не можемо вийти з-під їхнього контролю(((

Віталій
15.11.2010 at 23:28

Я цілком з вами згоден, я проти насилля в цьому питанні. Ви ніколи не задумувалися, чому в нас багато російськомовних журналів? Так, згоден, просто їх багато друкують… Але ж якби їх не вигідно було б друкувати, їх не друкували б російською… Просто їх купують і цей продукт, напевно, більш витребуваний… В мене був випадок, коли одна пані бідкалася, що в її селі 3 генделики і тільки одна бібліотека… Мовляв, навіщо відкривати ще один, краще відкрили б ше одну бібліотеку… А хто туди піде, якщо діюча пістійно пустує? Як кажуть – так ото ж……

R0m@Nuke
16.11.2010 at 16:52

Пане Віталію в Україні є Один єдиний НАЦІОНАЛЬНИЙ КАНАЛ! ЦЕ “ПЕРШИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ” він є не приватним а саме ДЕРЖАВНИМ і він став ще більш цікавим з першого вересня! я його дивлюся більше ніж 1+1

Я наприклад із задоволенням дивлюся кіна та мульти на Українській мові! саме через переклад вони здаються ще більш смішнішими чим з Російским перекладом! но є і Російські переклади до яким Україїні рости і рости! одне радує що у цьому напрямку ми розвиваємося великими кроками
кому цікаво ось сайт де можна скачати самі нові тай старі фільми ВИКЛЮЧНО НА УКНАЇНСЬКІЙ МОВІ! Скачуйте та насолоджуйтеся філмами

http://torrent.share.net.ua/

Віталій
21.11.2010 at 18:03

А чи став він цікавішим для жителів сходу країни? Ти маєш статистику, які канали вони дивляться?

R0m@Nuke
21.11.2010 at 18:06

Статистики не маю! но багато хто з моїх друзів які живуть у СХІДНИХ регіонах люблять дивитися фільми на Українській мові!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *