Close
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

18.04.2009

Звіт міського голови… Чи вдоволені «апетити» громади?

2 квітня в місті Хмільнику відбувся вже традиційний щорічний звіт міського голови. Як повідомляли місцеві ЗМІ, захід відбувся за високої активності учасників, за участю представників … І т.д., і т.п… Але я маю свої враження від побаченого, і користуюся нагодою, щоб поділитися ними з читачами сайту.

Отже, звіт міського голови… Розпочався він дещо незвично. В Хмільнику свого часу проводився конкурс творів серед учнівської молоді на тему «Якби я був мером». І от переможці цього конкурсу мали змогу поставити міському голові питання, які піднімалися в творах, як то кажуть «в живу». В принципі задум був непоганий. Але дивлячись на дівчат-призерів в мене склалося враження, що вони зараз продекламують якусь речівку чи лозунг, притаманий «доблєснай піанєріі» часів застою. Все було настільки неправдоподібно, настільки награно та завчено… Судячи з реакції залу громада також не була готова до такого початку звіту.

Потім були оди багатодітним матерям. Правда яка в цьому заслуга міського голови (а захід анонсувався саме як його звіт) особисто для мене лишилося таємницею. А можливо просто об’єднали два заходи в один. Навіщо ж проводити два… В принципі, що таке вшанування матері-героїні поряд з звітом? Так отож….

Далі був сам звіт, який тривав хвилин 15. В ньому міський голова традиційно розповідав про здобутки, співпрацю з депкутатським корпусом та проблеми молокозаводу. До речі остання тема по популярності може конкурувати з спекуляціями окремих політичних сил щодо вступу України до НАТО чи запровадження російської мови в якості другої державної. Хто тільки і під яким тільки «соусом» не подавав цю проблему. Тема молокозаводу міститься в майже кожній передвиборній програмі організацій політичних партій, причому не тільки міських, а навіть районих. Відсутність в промовах згадки про цей об’єкт скоро стане поганим тоном… ЖАХ…

Потім пішли звіти заступників, які в принципі, за своєю структурою та інформаційним наповненням мало чим відрізнялися від звіту міського голови. Трішки хочеться зупинитися на мові, якою лунали доповіді. Ні-ні, все було українською, але якою… Під час звіту мене не полишало враження, що я знаходжуся на семінарі для економістів чи юристів, які добре обізнанні з термінологією та специфікою теми. Але ж це був звіт перед громадою, і коли з трибуни говорять, що існує «тенденція зниження працюючих на господарюючих суб’єктах міста», то напевно не одному мені згадалася «експопріація експопрійованого» та пан Задорнов, який свого часу запитував: «Цікаво, а вони вдома з дітьми та матерями такою ж мовою розмовляють?»… Так і хочеться відповісти, що з точки зору банальної ерудиції така концепція досить тривіальна, тому що кожен індивідуум вищої ієрархії, сприяє підвищенню власної компетенції… (Оце то видав!!!)

Після всього цього були традиційні відповіді на запитання, причому сам процес відбувався дещо вяло в порівнянні з минулорічним заходом.

Якщо говорити про весь звіт взагалі, про його інформаійне наповнення та змістовність – то він був досить непоганий. Але в мене є певні зауваження. Уявіть, що Ви знаходитеся на звіті громадської організації, а її керівник розповідає Вам про роботу організації, наприклад, що в цьому році громадська організація надала послуг на 20 000 грн, що на 5% більше, ніж в минулому; вдалося залучити спонсорської допомоги на суму 5 000 грн., що на 20% більше, ніж за 2 останні роки. Цікаво? Зрозуміло? Ну слова начебто зрозумілі… Але зовсім не відомо, чи планувалося взагалі залучати спонсорські кошти, чи планувалося надати послугу якраз на 20 000 грн., чи може на 30 000? Хто не зрозумів, що я маю на увазі – пояснюю. Кожна організація чи установа має свій план дій, короткостроковий чи довгостроковий. Мав його звісно й міський голова, коли йшов на вибори в 2006 році… Але на превеликий жаль жодної згадки про цей документ я ні на минулорічному, ні на цьогорічному звіті так і не пеочув. Я зараз якраз маю перед очима передвиборну програму кандидата на посаду Хмілницького міського голови

– Мельничука Володимира Івановича. Ось деякі тези програми:

– завершити у 2006 році роботу над законопроектами щодо надання Хмільнику статусу курорту державного значення та функціонування його в інвестиційно-привабливому режимі “Курортополісу” з одночасним прийняттям Державної програми розвитку міста-курорту на 5 -10 років (навіть не знаю як прокоментувати…);

– забезпечити залучення внутрішніх та зовнішніх приватних і державних
інвестицій в розвиток території через надання в оренду на конкурентних засадах архітектурно-історичного комплексу “Замкова гора”, земельних ділянок для будівництва санаторіїв, пансіонатів, готелів та супутньої інфраструктури, а також на будівництво екологічно чистого сміттєпереробного підприємства (ну щодо сміттєпереробного заводу – то тут зрозуміло… Згадався також свого часу «розкручений» а нині забутий «Хмільник-резорт»… А щодо «архітектурно-історичного комплексу “Замкова гора”»… Під час доповіді міського голови прозвучало, що він є інвестиційно-привабливим об’єктом. Повірте, це нічний ЖАХ інвестора і ганьба всього міста. Не вірите – сходіть подивіться. Я минулого року мав нагоду переночувати в міському отелі, який розміщений в цьому комплексі… Хічкок відпочиває…);

– реконструкцію дитячого садка № 3 по вул.. Пушкіна (без коментарів);

– активізацію робіт по будівництву КНС-4, що врятує старе річище р. Південний Буг від аварійних стоків через малопотужну КНС-3 (без коментарів);

– реалізацію програми „Світло” з розширенням мережі зовнішнього освітлення щороку на 7-10 км (з початку повноважень міського голови та новообраної міської ради пройшло 3 роки, це четвертий. Отже, завдяки нескладній арифметиці маємо: наразі в місті повино бути, окрім того, що вже перед цим було освітлено, 21-30 км. «новоосвітлених» вулиць. А до кінця 2009 року – 28-40 км… Висновки зробіть самі…);

– ремонт придомових та будівництво нових дитячих майданчиків загального
користування (пошукайте в дворі свого будинку… Є? Так отож… Якби не дядько ПоROCHENко, то і в центрі міста б не мали майданчика).

Тепер зрозуміло, що я мав на учвзі.? Мені не цікаво слухати про те, що зробили. Я хочу чути про те, що мали зробити, що не зробили і чому…

33 Comments on “Звіт міського голови… Чи вдоволені «апетити» громади?

Романюк "МАЙЖЕ СВЯТИЙ" Сергій (Царь)
19.04.2009 at 12:23

ти забув ще славно звісні дороги згадати!))) я був на цьому взіті і почув шо мою вулицю зробили повінстю! її дісно зробили но тільки до великої ями як і минулі роки її просто не хотять робити а що року вона робиться все більша і більша!

Вовкулака
19.04.2009 at 12:35

Він ще багато чого не сказав, чи то просто не хотів чи як то кажуть “Старість не радість”…. Сподобалось питання щодо проходу на територію ЖД санаторію..
Мене уже два раза не пропустили і це по правді кажучи неприємно, чому так невже то є закрита територія….?

Романюк "МАЙЖЕ СВЯТИЙ" Сергій (Царь)
19.04.2009 at 18:10

канешно це закрита територия! от пристав ти директор ЖД і тобі приходять і жаліються на те шо люди не дають спати кричать дебоширят хамять постійно! от через таке бидло і стала тереторія закритою! правда смотря для кого!))))))

Ester
20.04.2009 at 10:50

А мені особливо сподобався звіт пані Гамак Любов Григорівни, яка опікується економікою міста. Не дивлячись на економічну кризу всі економічні показники міста мали тенденцію до зростання. І взагалі все у нас так добре, от тільки коли начинали відповідати на запитання жителів більш менш вимальовувалася реальна картина, яка існує в усіх сферах життєдіяльності міста.

Віталій
20.04.2009 at 11:02

Щодо ЖД – то потрібно брати до уваги, що санаторій – це лікувальний заклад. Я ще памятаю, що за часів Союзу висіли таблички з написом, що вхід на територію санаторію виключно по санаторним книжкам. Я думаю, якщо ніхто непорушував би громадський порядок то всіх нормально пускали б.

Володимир Великий
20.04.2009 at 11:28

Цікаво в цій ситуації те що на звіті МГ головний лікар Центру Реабілітації Залізничник (у народі санаторії ЖД) прокоментував що випадків із забороною проходу на території не було і не може бути. Що це було Отмазака перед людьми чи перед першою персоною міста… А що до табличок то там таких не має там є лише що після якоїсь прохід заборонено а зі сторони стоянки то там дійсно є але для автомобілів( не памятаю як звучить). От і виходить що туди не можна і ніхто не знає чого, а можливо то просто забаганка охоронця щоб йому було роботи менше….

Ester
20.04.2009 at 11:30

Десь совдеповськими настроями повіяло “за часів Союзу”. Та за часів союзу повсюди існували “подвійні стандарти”, одним “привілейованим” можна було все, іншим – “нєугодним” нічого, а зараз це називається порушенням прав Людини. Щось я ніде не чула і не бачила, що ЖД є закритою територією для всіх крім відпочиваючих. Якщо ж цього немаж тоді виникає запитання :Чому одним можна туди ходити, а іншим ні? Особисто я декілька раз туди заходила безперешкодно.

Володимир Великий
20.04.2009 at 11:35

Я на наступний раз зроблю іншим чином….А дійсно там десь я бачив що після 23:00 вхід заборонений!!! Да велике шоу було, от тільки цікаво для чого це все було, бо як я бачив громада не тільки не розуміла про що йдеться, та вона просто слухати не хотіла. Під час звіту, залу покинула більша половина присутніх….

Віталій
20.04.2009 at 11:35

А чи хто небудь запитував в охоронця – чому не можна?

Володимир Великий
20.04.2009 at 11:37

Віталій я на наступний раз так і зроблю при цьому постараюсь записати розмову!!!

Романюк "МАЙЖЕ СВЯТИЙ" Сергій (Царь)
20.04.2009 at 12:06

я запитував! і написав зверху причини які мені назвали! а пускають тільки тих хто вміє себе вести!!! і не порушують спокій відпочиваючих!

Володимир Великий
20.04.2009 at 12:11

Тоді пане Сергій, ви дали відповідь що хто дебоширить того не пускають, я вже давно там не був і точно не дебоширю, я останім часом лише з дівчиною гуляю…

Романюк "МАЙЖЕ СВЯТИЙ" Сергій (Царь)
20.04.2009 at 12:12

значить ти не викликаєш довіри в охорони!)))

Віталій
21.04.2009 at 11:05

Я так і не зрозумів – то чи вдоволені “апетити” громади? Чи задовольнив особисто вас звіт? Можливо ви хотіли б щось інше почути? Якщо так -то що саме?

Ester
21.04.2009 at 15:31

Що ми тут коментуємо дії охоронця ЖД чи звіт голови міської ради?

Романюк "МАЙЖЕ СВЯТИЙ" Сергій (Царь)
21.04.2009 at 23:09

просто де хто коментує тільки мої коменти а не статю та дії!!!))) я наприклад не задоволени! мені дісно хотілосяб почути що мали зробити що зробили і що НЕ ЗРОБИЛИ!!!

Володимир Великий
21.04.2009 at 23:38

Коментуєм як раз те про що йшлося на звіті(мене заділо це питання). Ще цікавить як вирішиться питання з таксистами. А я уже сказав свою думку.(

Романюк "МАЙЖЕ СВЯТИЙ" Сергій (Царь)
22.04.2009 at 09:15

без коментарів!!!

Наталя Олександрівна
27.04.2009 at 19:00

ужас)

Ксю
28.04.2009 at 08:48

Останній коментар не зовсім зрозумілий. Що саме ужас – звіт міського голови? чи коментарі до статті?

Сніжанка
28.04.2009 at 19:46

Я навіть не чула про цей звіт, і якби тут не було цієї статті, то навіть і не знала б, що таке відбулось. Думаю, не я така одна.Було б цікаво послухати…От я, наприклад, була учасницею конкурсу “якби я був мером”…Мені було сказано, що після написання цього твору будуть відомі результати,до речі вони мали бути ще на початку осені минулого року. То виникає запитання:”навіщо мені було сидіти стільки ночей,намагатися щоб мене почули,зробити щось корисне, а в результаті навіть відповіді не отримати???” То з такими темпами і зникає бажання робити добро для цього міста, намагатися змінити щось на краще!!!

Романюк "МАЙЖЕ СВЯТИЙ" Сергій (Царь)
28.04.2009 at 21:44

а дісно чому не прийшла така відповідь??? ооо пане Віталію а чи мона надіслати запит на отримана звіту в письмовому вигляді?

Віталій
29.04.2009 at 10:33

Якщо існує офіційно прийняте Положення про проведення такого конкурсу в місті, а в ньому (в Положенні) говориться про подальшу долю творів і самих його учасників, і ця вимога не виконана – цілком можна вимагати виправлення несправедливості. Але не сумніваюся, що там “всьо правильно по бумагам”, хтось написав гарний звіт та можливо отримав премію за активне залучення молодого покоління до розвитку рідного міста… До речі “Ужас” як сам звіт – так і деякі коментарі до статті. Причому коментарі на декілька порядків “ужасніші”…

Сніжанка
29.04.2009 at 21:22

Так, мені, здається, показувати положення про проведення цього конкурсу в місті (якщо дійсно то було воно)…Там повністю чітко були описані вимоги та критерії написання твору.(сторінок так зо 4-5).Ще було написано яка організація цим займається і т.п. і т.д…Це було в минулому році, тому не можу сказати точно, що там написано…Воно знаходилось у Посохіна Олександра Михайловича. НЕ думаю,що хтось зацікавиться вирішенням цього питання, бо як сказав пан Віталій: “всьо правильно по бумагам”. І я впевнена, що так проводився не один конкурс. Закрити на це очі,єдине правильне рішення, бо в цій ситуації ніхто нічого не доведе…(

Романюк "МАЙЖЕ СВЯТИЙ" Сергій (Царь)
29.04.2009 at 22:12

на майбутньє тепіро будеш знати, якщо порушили твої права то хай за це відповідають!!

Віталій
30.04.2009 at 10:27

Теза про “закрити очі” дещо граничить з байдужістю. Мені пригадався крилатий вислів якогось пана, який свого часу говорив приблизно таке ( не памятаю вислову в оригіналі, тут важливий сам смист): не бійтеся зрадників – вони можуть тільки зрадити, не бійтеся злодіїв – вони можуть тільки вкрасти, не бійтеся вбивць – вони модуть тільки вбити, бійтеся байдужих людей, бо тільки за їхньої німої згоди відбуваються зради, крадіжки та вбивства…

PLUT
30.04.2009 at 11:38

Дуже цікавий вислів. Мені сподобався. Дійсно, байдужість – це жахливо.

Сніжанка
30.04.2009 at 22:43

байдужість – це коли взагалі не звертати уваги на події, що відбуваються,бути пасивним, а це скоріше бездіяльність у ситуації, яку вірішити практично неможливо через брак компетентності…

Романюк "МАЙЖЕ СВЯТИЙ" Сергій (Царь)
01.05.2009 at 23:11

ну нічого собі загнули! я вудчув себе придурком!)) обидві тези досить цікаві я їх навіть собі записав!)

Сніжанка
02.05.2009 at 15:45

Романюк, ти заходиш сюди тільки для того, щоб тези позаписувати?)))

PLUT
05.05.2009 at 09:25

А цю тезу варто записати:) Мудро, і зі смаком. А байдужість, як і бездіяльність, завжди були, є і будуть. І треба з ними боротись. Для початку почати хоча б з себе.

Віталій
05.05.2009 at 09:45

Приємно, що вісм сподобався цей вислів. Маю надію, що всі зроблять відповідні висновки й спробують спочатку не бути байдужими, потім бездіяльними, ну а згодом … Хто його зна, що буде згодом. Вле в мене дуже гарні сподівання…

Романюк "МАЙЖЕ СВЯТИЙ" Сергій (Царь)
21.05.2009 at 20:04

ні я не через це сюди заходжу! і якщо можна занотувати якусь гарну думку фразу чи ідею тоб чомуб ні!))

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *