Close
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

18.08.2010

Звівши дві двохповерхові будівлі для свого сина начальниця Хмільницького структурного підрозділу КПВООБТІ позбавила сусідів умов проживання у власних будинках

Викупивши одну кімнату у співвласника двохквартирного будинку по вулиці Столярчука, 26, та отримавши дозвіл на реконструкцію з добудовою забудовниця із сином звела двохповерхову споруду. І хоча господарі однієї квартири продали кімнату й не були проти будівництва – згоди інших на продаж та на будівництво ніхто на запитував. Будувалися вночі, і тоді, коли сусідів не було вдома. А коли на місці кімнати виросла двохповерхова будівля, то у сусідній квартирі, яка належить Людмилі Котовій і її донькам завалилася стіна, ззовні та зсередини будинку з’явилися тріщини, а оскільки двохповерхівка розташована від помешкання сусідів на відстані близько 20 сантиметрів, і закриває вікно – стіни квартири постійно мокрі, до помешкання затікає вода під час дощів.

«Коли почалося будівництво, у нас відрізали світло, і впала стіна у кімнаті. Почали тріскатися стіни, я ходила сваритися, суперечила новим сусідам, а вони мені погрожували, що викличуть міліцію. Стіну, яка завалилася забудували у пів цеглини, проте квартира стала непридатною для проживання.» – розповідає Людмила Котова.

Крім того будинок стоїть на газовій трубі. Про грубе порушення під час будівництва є документальне свідчення від Хмільницького управління газового господарства. А от забудовнику це ж саме УГГ офіційно дозволило будуватися. Цю документальну суперечність головний інженер Хмільницького УГГ пояснює тим, що на момент будівництва в управлінні газового господарства було інше керівництво, а порушення виявили при новому начальнику, тож пояснити факт дозволу і виявлення помилки в ХУГГ не змогли і судячи по інтонації розмови та гостинності – не захотіли.

Цими ж господарями на цій же вулиці збудовано двохповерхову літню кухню з гаражем. На цьому місці знаходилися 2 сараї, які разом із квартирою отримав громадянин Володимир Франківський . «Мене не було вдома, я був на відпочинку під час відпустки. А коли повернувся, сараї було знесено, а на тому місці починалося будівництво, яке вважається добудовою до будинку за номером 24.» – розповідає обурений сусід. «В сараях я зберігав вугілля й дрова для пічного опалення, зараз я їх зберігаю в квартирі. В моєму будинку після будівництва також з’явилися тріщини»

«У нас є всі документи та дозволи – розповідає забудовник Тетяна Шмаль. Син збирався тут жити. А коли почалися сварки із сусідами він вирішив продати і будинок, і літню кухню. Тепер ми до цих споруд ніякого відношення не маємо у них вже є інший власник.»

Отож ситуація склалася досить напружена, і потребує вирішення, що у цьому випадку зробити дуже складно. З цим погоджується і міський голова Хмільника Володимир Мельничук: “Історія давня і складна тут замішано багато сторін. Але ми будемо намагатися максимально вирішити цю проблему. Є порушення — це розширення меж, а відтак, скоріш за все на засіданні виконкому новому власнику буде відмовлено продовжувати будівництво ”.
Якщо теперішньому забудовнику буде відмовлено — то й в нього з’явиться ряд проблем. А хто ж поверне попередні умови у помешканнях постраждалим, (і чи повернуть взагалі) — невідомо.

2 Comments on “Звівши дві двохповерхові будівлі для свого сина начальниця Хмільницького структурного підрозділу КПВООБТІ позбавила сусідів умов проживання у власних будинках

Віталій
20.08.2010 at 08:45

В цій ситуації особисто для мене занадто багато незрозумілих питань. Наприклад питання співвласності на проданий будинок. В моєму розумінні співвласність – це коли кілька осіб володіють одним майном (одним будинком). Якщо згадані особи власники кожен своєї квартири, то вони, по моєму ніякі не співвласники… .
Але тут говориться, що продали тільки одну кімнату…
Потішила ситуація з газовою трубою. Попереднє керівництво дало незаконний дозвіл – теперішнє ні при чому… Але якщо там справді є факт порушення, то «за базар нада атвєчать…». Навіть попередньому керівництву… Якась же особа все ж підписала той дозвіл, напевно проводилося обстеження чи звірка плану забудови з розташуванням газопроводів… Ну чи мало проводитися…
Не менш цікава ситуація з сараями. «Ето ваащє капец всєму…». «Приїхав – сараїв немає…». Але питання в іншому: вони справді були його? Розповім про один випадок. В мого товариша був рідний дядько, який жив з його родиною на одному поверсі – квартири поруч. Так сталося, що дядько загинув. Яка ж доля квартири? А її місцева влада просто забрала й віддала іншому громадянину. І вона права. Тому що право власності не було оформлене. Так, раніше багато кому давали квартири. Але потім дали можливість та час їх приватизувати, тобто зробити СВОЄЮ власністю…
Те що в згаданої пані є всі дозволи не дуже переконує в законності. Не забуваймо про рівень корупції. За таких умов, будь-який дозвіл залежить від «палнати налітава стакана»…

Ester
20.08.2010 at 15:56

мені здається,хоч я не сильна в цих справах, але якщо співвласники – то і на будівництво і на продаж в сусідів повинні були б брати згоду. Тут багато залежало від сусідів їх незнання як правильно діяти і призвило до такої ситуації. Особисто я такий би піар зробила б цій будівлі, що її ніхто не купив би.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *