Чергові особливості регуляторної політики в Хмільнику…

Чергові особливості регуляторної політики в Хмільнику…
22.03.2011
В останньому номері «Життєвих обріїв» було розміщено матеріал під назвою «Автоперевізників визначено». Стосувався цей матеріал організації пасажирських перевезень в місті Хмільнику, зокрема можливості запровадження нових маршрутів або зміни напрямків руху існуючих.

В статті зокрема говорилося, що до виконавчого комітету надходять численні звернення громадськості з пропозиціями переглянути маршрути руху за якими здійснюються пасажирські перевезення.


Якщо коротко, то виконавчий комітет Хмільницької міської ради запевняє, що перегляд маршрутів є неможливим, так як «призведе до порушення умов договору» між виконавчим комітетом та перевізниками.

Також стаття містить роз’яснення, що перегляд маршрутів руху, тобто вносити зміни до маршрутів, стане можливим лише в 2 півріччі 2015 року.

В мене виникло питання: а чи справді це так? Чи справді Закон України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» (а саме на нього посилається виконком) не дає можливості втрутитися в ситуацію, змінивши певне рішення, якщо воно не відповідає запитам членів територіальної громади? Адже цей Закон діє на принципах ефективності та збалансованості інтересів, тобто забезпечення у регуляторній діяльності балансу інтересів суб'єктів господарювання, громадян (!!!) та держави. І якщо «до виконавчого комітету надходять численні звернення від громадськості», то чи не порушений цей баланс інтересів?

Відкрию велику таємницю: Закон справді передбачає таку можливість. Зокрема частина 7 статті 1 визначає таку процедуру, як «перегляд регуляторного акта», пояснюючи, що це заходи, спрямовані на приведення регуляторним органом прийнятого ним регуляторного акта у відповідність з принципами державної регуляторної політики (як я вже наголошував, що одним з принципів є збалансованість інтересів. Якщо баланс порушено – читаємо трішки вище…).

Про це говорить також стаття 5 «регуляторного» Закону, зазначаючи, що забезпечення здійснення державної регуляторної політики включає перегляд регуляторних актів…

Є ще одна цікава норма, на яку вказує стаття :6 Закону, що, наприклад, консультативно-дорадчі органи мають право подавати до регуляторних органів пропозиції про необхідність підготовки проектів регуляторних актів, а також про необхідність їх перегляду…

То чому ж позиція міськвиконкому така однозначна? Чи можливо саме в нього немає механізмів, щоб ініціювати перегляд рішення, яким затверджено маршрути та внести до такого рішення зміни?

Відповідь на це питання дає стаття 11 вже кілька раз згаданого мною Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності». Цитую:

«Стаття 11. Перегляд регуляторних актів.

Перегляд регуляторного акта здійснюється:

- на підставі аналізу звіту про відстеження результативності

цього регуляторного акта;

- за ініціативою регуляторного органу, який прийняв відповідний

регуляторний акт…»

Тобто Закон вказує на можливість внесення змін до рішення, яким встановлюється маршрут руху і не вводить жодних часових обмежень щодо неможливості його перегляду. Можливо такі обмеженні існують в інших нормативно-правових актах, але, на жаль, в статті немає жодного на них посилання…

… Це вже не перше таке «непорозуміння», яке випливає з офіційної позиції виконавчого комітету Хмільницької міської ради. Свого часу в «Життєвих обріях» та на Офіційному сайті міста Хмільника з’явилося запевнення, що ОСББ виконуватимуть функції органів самоорганізації населення. Тоді мною був підготовлений та розміщений на цьому сайті матеріал, який роз’яснював принципову різницю між ОСН та ОСББ. Але жодної реакції на ту публікацію з боку місцевої влади так і не було.

Тому прошу Івана Сотника, як фахівця в питаннях маршрутних перевезень, дати офіційне роз’яснення позиції виконавчого комітету Хмільницької міської ради стосовно можливості зміни маршрутів пасажирських перевезень… У випадку, якщо Ви, пан Сотник, не вповноваженні це зробити, прошу дати роз’яснення з позиції посадової особи місцевого самоврядування, до обов’язків якої входить вирішення саме цих питань… Заздалегідь вдячний…