Чи потрібен Центр підтримки громадських ініціатив в Хмільнику

Чи потрібен Центр підтримки громадських ініціатив в Хмільнику
01.10.2009
Наразі, попри всі можливості щодо створення умов для покращення комунікації між владою та громадою на місцях, для покращення рівня участі членів територіальних громад в процесах прийняття рішень,а також щодо залучення коштів для розвитку місцевих громад з альтернативних джерел (різноманітні конкурси та програми фінансування), представники громадських та владних інституцій не володіють в повній мірі інформацією, а також базовими знаннями та навичками щодо підготовки проектної документації, створення та налагодження діяльності місцевих громадських організації, органів самоорганізації населення, розробки місцевої нормативно-правової бази тощо. Попри великі можливості, на практиці доводиться визнати, що представники територіальних громад міста Хмільника та Хмільницького району не використовують і сотої долі свого потенціалу для забезпечення стабільного розвитку своїх громад. Причини все ті ж - відсутність інформації, навичок та знань. В свою чергу відсутність в місцевих бюджетах коштів для вирішення нагальних проблем призводить до виникнення напруги в громадах та несе загрозу виникнення соціальних конфліктів.

На думку членів громадської організації «ПРАВО» у вирішенні цієї проблеми провідну роль мають зіграти місцеві громадські організації, які володіють певними ресурсами і могли б надавати інформаційно-консультативну допомогу органам місцевого самоврядування, органам самоорганізації населення, громадським організаціям та ініціативним групам. Свого часу така ідея отримала підтримку в учасників обласної конференції місцевих громадських організацій Вінниччини, яка відбулася в січні 2008 року в місті Хмільнику. Її учасники зокрема зазначили, що необхідно докладати зусиль щодо створення в районах інформаційно-консультативних центрів, діяльність яких має бути спрямована на поширення інформації щодо програм фінансування для ініціативних груп, громадських організацій та територіальних громад, надання консультативної допомоги з питань реєстрації та діяльності об’єднань громадян, надання правових консультацій, допомога в розробці та адмініструванні програм тощо Актуальність таких центрів очевидна - більшість активних громадян (мається на увазі сільське населення та жителі невеликих міст) залишаються осторонь процесів, що відбуваються в країні, області, районі.

В принципі інформаційно-консультативні центри могли б стати осередками громадського життя регіону. За дотриманням певних умов (формування мережі і т.д.), користь від таких центрів мали б як представники громадськості – так і органи державної влади та місцевого самоврядування.

Дуже хотілося б почути думку читачів сайту про доцільність створення інформаційно-консультативного центру (Центру підтримки громадських ініціатив в Хмільнику). Запрошуємо до дискусії…