ЧИНОВНИКИ ВІННИЧЧИНИ НЕ ЗНАЮТЬ, ЯК ПИСАТИ ПРОГРАМУ РОЗВИТКУ КУРОРТУ ХМІЛЬНИК

ЧИНОВНИКИ ВІННИЧЧИНИ НЕ ЗНАЮТЬ, ЯК ПИСАТИ ПРОГРАМУ РОЗВИТКУ КУРОРТУ ХМІЛЬНИК
22.04.2013
yokСаме під такою назвою побачив світ матеріал, який було підготовлено журналістом Українського національного інформаційного агентства пані Наталею Журбенко. Пропонуємо вам ознайомитися з цим матеріалом:



"На папері" місто Хмільник - курорт державного значення і на його розвиток передбачено близько півмільйона гривень. Але коштів немає, бо вінницькі чиновники за півтора роки (з часу отримання Хмільником статусу - Авт.), так і не спромоглися написати проект концепції Програми розвитку міста-курорту.

Такі висновки зробила громадська організація "ПРАВО" за результатами проведення громадської експертизи, яку надали кореспондентові УКРІНФОРМу.


"У травні 2011 року місто Хмільник Вінницької області офіційно визнано містом-курортом державного значення. Але з того часу, чиновники навіть не спромоглися написати грамотний проект концепції Державної цільової програми його розвитку. А від наявності цієї програми напряму залежить фінансування нашої здравниці", - обурюється голова ГО "ПРАВО" Віталій Дорох.


Як з'ясувалось під час експертизи, "папірець" наспіх "накрапали" клерки із Хмільникської міськради, які не мали ні відповідних знань, ні повноважень. Отримавши цей "документ", відповідальні особи Вінницької облдержадміністрації не знайшли кращого, ніж відправити його на підпис Івану Мовчану, який тоді виконував обов'язки голови Вінницької ОДА. Більш того, жодних громадських слухань з цього питання не проводилось. А проект концепції програми, всупереч Закону, похапцем опублікували на офіційному сайті міста Хмільника вже після того, як відправили завірений керівником області документ у профільні міністерства. "Для розробки проекту концепції мала б бути створена відповідна робоча група. Але жодного документу розпорядчого характеру, який би визначав коло осіб, залучених до розробки концепції, терміни її підготовки, оприлюднення, тощо - не було. Не дивно, що цей проект повернули з міністерств, так і не затвердивши. Та ще й з якою критикою! Виявилось, що ті, хто писав проект, не орієнтуються у діючому законодавстві та прямо його порушують", - коментує В. Дорох.


Ні програми, ні очікуваного фінансування - такий стан справ наразі. Адже, за угодою між Кабміном та Вінницькою облрадою, Хмільник, маючи затверджену Програму, міг би претендувати на 467 746 000 гривень із державного бюджету на розвиток. Проте, експерти "ПРАВА" сподіваються, що в подальшому події будуть позитивніші. Бо контролювати процес прискіпливо взялась громадськість. "Запевняю, що ця експертиза - не остання. І чиновники виконуватимуть покладені на них обов'язки, як того вимагає чинне законодавство", - каже громадський активіст.


ДОВІДКА. У травні 2011 року м. Хмільник Вінницької області офіційно визнано містом-курортом. Закон "Про оголошення природних територій міста Хмільника Вінницької області курортом державного значення" ухвалено Верховною Радою України 12 травня 2011 року та підписано Президентом України 1 червня 2011 року. Курорт Хмільник представляють 8 оздоровниць, де понад 3000 місць. Щороку тут оздоровлюються понад 50 тисяч осіб, а можливість надання послуг є значно більшою. Унікальні радонові та мінеральні води за дослідними показниками перевершують знані джерела із Цхалтубо та Баден-Бадену. Ефективність лікування сягає понад 90%. Тут успішно долають хвороби опорно-рухового апарату, нервової, серцево-судинної, ендокринної систем, печінки, нирок, жовчного та сечовивідного шляхів, бронхів, легенів, гінекологічні та шкірні недуги.


Наталія Журбенко, ВІННИЦЯ. 22 квітня 2013 року.