ЕКСПЕРТИ ОРГАНІЗАЦІЇ ВЗЯЛИ УЧАСТЬ В НАВЧАННІ ЩОДО ГЕНДЕРНОГО БЮДЖЕТУВАННЯ
15.07.2019
У конференц-залі Хмільницької міської ради відбувся тренінг на тему: «Ґендерно–орієнтоване бюджетування в сучасних умовах» для керівників структурних підрозділів міської ради, Соколівського старостинського округу, представників громадськості.
Навчання проводиться за ініціативи Проекту «Партнерство для розвитку міст» (проект ПРОМІС) з метою впровадження на території Хмільницької міської об'єднаної територіальної громади заходів у сфері ґендерно-орієнтованого бюджетування.
Участь в заході взяли експерти громадської організації «ПРАВО» Олена Черній та Віталій Дорох.
В якості тренера залучено українську експертку Тамару Огородову, яка має значний досвід у цій сфері, від Проекту ПРОМІС координацію процесу навчання здійснюють Світлана Жаворонкова – експертка з ґендерної рівності проекту ПРОМІС та регіональна координаторка Проекту ПРОМІС у Вінницькій області Оксана Бондар.
Для довідки:
Гендерно-орієнтоване бюджетування (ҐОБ) – це застосування комплексного ґендерного підходу в бюджетній політиці та бюджетному процесі на державному й місцевому рівнях, що включає розподіл бюджетних коштів за ґендерним принципом, а також
спричиняє посилення прозорості та підконтрольності.
ҐОБ – це спосіб бюджетування, у центрі якого конкретні люди – жінки та чоловіки з різних соціальних та демографічних груп. Основними складниками процесу ґендерно-орієнтованого бюджетування є:
1) ґендерний бюджетний аналіз;
2) зміни в програмах та бюджетах;
3) системна інтеграція ҐОБ у бюджетний процес.
Ключовим компонентом у процесі впровадження ґендерно-орієнтованого бюджетування є ґендерний бюджетний аналіз.
За інформацією Відділу інформаційної діяльності та комунікацій із громадськістю Хмільницької міської ради
![](/sites/default/files/styles/compressor/640x360/text_images/3f78369bfaffd48d626c74d71745ad99.jpg?itok=wxhVDC-q)
Навчання проводиться за ініціативи Проекту «Партнерство для розвитку міст» (проект ПРОМІС) з метою впровадження на території Хмільницької міської об'єднаної територіальної громади заходів у сфері ґендерно-орієнтованого бюджетування.
Участь в заході взяли експерти громадської організації «ПРАВО» Олена Черній та Віталій Дорох.
![](/sites/default/files/styles/compressor/640x360/text_images/40cc813f4f2fa88abedf85679333c56d.jpg?itok=lnoPhn6o)
![](/sites/default/files/styles/compressor/640x360/text_images/e313468273e83a27c6ebfc5e071d8c82.jpg?itok=1YG1vSTr)
В якості тренера залучено українську експертку Тамару Огородову, яка має значний досвід у цій сфері, від Проекту ПРОМІС координацію процесу навчання здійснюють Світлана Жаворонкова – експертка з ґендерної рівності проекту ПРОМІС та регіональна координаторка Проекту ПРОМІС у Вінницькій області Оксана Бондар.
![](/sites/default/files/styles/compressor/640x360/text_images/f637979630933c478bdc51196f6cf70e.jpg?itok=VmvHtM5U)
Для довідки:
Гендерно-орієнтоване бюджетування (ҐОБ) – це застосування комплексного ґендерного підходу в бюджетній політиці та бюджетному процесі на державному й місцевому рівнях, що включає розподіл бюджетних коштів за ґендерним принципом, а також
спричиняє посилення прозорості та підконтрольності.
ҐОБ – це спосіб бюджетування, у центрі якого конкретні люди – жінки та чоловіки з різних соціальних та демографічних груп. Основними складниками процесу ґендерно-орієнтованого бюджетування є:
1) ґендерний бюджетний аналіз;
2) зміни в програмах та бюджетах;
3) системна інтеграція ҐОБ у бюджетний процес.
Ключовим компонентом у процесі впровадження ґендерно-орієнтованого бюджетування є ґендерний бюджетний аналіз.
За інформацією Відділу інформаційної діяльності та комунікацій із громадськістю Хмільницької міської ради