Генеральний план – чому він так важливий?

Генеральний план – чому він так важливий?
27.05.2012
На Громадському Форумі Хмільниччини неодноразово в коментарях згадувався Генеральний план забудови міста. Хмільник має такий план, але чомусь мало хто згадує про нього, коли заходить мова про будівництво нових об'єктів в місті. Жодним чином не маємо бажання натякнути на те, що він в Хмільнику порушується. Просто громада до цього документу ставиться трішки з незаслуженою байдужістю.

То що ж собою являє Генеральний план? Відповідь на це питання ми знайшли за допомогою наших колег з Східноукраїнського центру громадських ініціатив, які запропонували розмістити інформацію на ГФХ. Ця організація вже не один рік займається питаннями доступності Генеральних планів для громади, і має великий досвід щодо цього питання. Вони навіть підготували вичерпну інформацію про важливість цього документу, а також 5 анімаційних відеоролики, які у доступній формі розповідають про генплани та поясніють , чому громадянам варто знати про цей документ.

Пропонуємо Вашій увазі кілька рекомендацій від Східноукраїнського центру громадських ініціатив, що стосуються генпланів міст:

1. Складовою генерального плану є план зонування території (зонінг). Він розробляється в суворій відповідності із генпланом. Цей документ встановляє функціональне призначення територій та вимоги до їх забудови. Зонінг встановлює, яка територія в місті призначена для громадських потреб, яка - для житлових, рекреаційних, виробничих, комунальних, транспортних і т.д. Тобто якщо в генплані та зонінгу за територією закріплено статус «рекреаційної», то будівництво в ній в промислових об'єктів має бути заборонено.

2. Умови для будівництва окремих об'єктів визначає такий вид містобудівної документації як «Детальний план території». Детальний план території розробляється відповідно до генерального плану міста та плану зонування території. Якщо генплан та зонінг визначають територію, на якій розташований ваш будинок, як житлову, то будівництво значних комерційно-виробничих, виробничих і т.п. об'єктів на цій території заборонено.

3. Плануєте придбати квартиру чи будинок? Чи знаєте, що буде поруч із вашим житлом через 5, 10 років? Якщо поруч із вашим будинком зараз є лісосмуга чи парк,це не означає, що у влади не має наміру побудови на цьому місці торгівельного центру чи заводу. Проте відповідні плани влади мають бути зафіксовані у генеральному плані міста. Перед тим,як купувати нерухомість, поцікавтеся змістом генплану!

4. Реалізація генплану міста майже завжди передбачає реконструкцію старих та будівництво нових районів. Цей процес супроводжується конфіскацією для суспільних потреб об'єктів нерухомості та земельних ділянок. На місці старого житла, дачних та присадибних ділянок, городів зводиться нове житло. Що отримують в якості компенсації власники конфіскованого майна, на яких умовах відбуватиметься відселення, має описувати розділ генплану «Проект розмiщення першої черги будiвництва». Вимагайте закріплення у генплані вигідних вам умов реконструкції та забудови нових районів!

5. Генплан населеного пункту -- це основний містобудівний документ громади. Він визначає принципові вирішення розвитку, планування, забудови та іншого використання території міста. Хоча генплан не описує в деталях, як має виглядати територія поруч вашого будинку, проте разом із зонінгом він визначає функціональне призначення територій та вимоги до їх забудови. Тобто, якщо в генплані та зонінгу район поруч місця вашого проживання віднесено до «житлової» або «рекреаційної» зони, то будівництво в ній в значних промислових, комерційно-виробничих об'єктів заборонено.

За цим посиланням Ви можете переглянути анімаційні відеоролики, які стосуються теми Генеральних планів:

http://www.cityplan.in.ua/video