ОСН та ОСББ – знайди відмінності

ОСН та ОСББ – знайди відмінності
30.09.2011
Дуже радує, що міська влада нарешті зрозуміла значення органів самоорганізації населення в розвитку територіальної громади. Зроблено суттєві кроки, які сприятимуть в майбутньому розвитку самоорганізації в нашому місті. Після проведення громадською організацією «ПРАВО» громадської експертизи, виконавчим комітетом було затверджено Методичні рекомендації щодо легалізації ОСН в місті Хмільнику, а також зараз проводиться робота щодо роз’яснення мешканцям необхідності легалізації вуличних та будинкових комітетів. Є навіть окреме розпорядження міського голови з цього приводу. То ж справа зрушилася з мертвої точки…

 

Але для того, щоб читачам краще було зрозуміло принципові відмінності органів самоорганізації населення в порівнянні з іншими громадськими об’єднаннями, ми вирішили подати порівняльний аналіз особливостей ОСН та ОСББ, а також ОСН та громадських організацій. Необхідність в цьому порівнянні полягає в необ’єктивному висвітленні міською владою перспектив розвитку ОСББ в місті й переконання окремих посадових осіб, що ОСББ замінять собою будинкові та вуличні комітети (даруйте, але справді мали місце такі заяви в міськрайонній газеті «Життєві обрії» та на офіційному сайті міста Хмільника). Тож сьогодні поговоримо про відмінності між органами самоорганізації населення та об’єднаннями співвласників багатоквартирних будинків – між ОСН та ОСББ.

 

Пропоную сконцентрувати увагу на відмінностях в сфері їх діяльності, територіальних особливостях, повноваженнях та особливостях взаємодії з органами місцевої влади.

 

 

Отже:

Відмінності за сферою діяльності:

ОСН – складова системи громадянського суспільства, складова системи місцевого самоврядування…

ОСББ – господарюючий суб’єкт…

 

Територіальні особливості:

ОСН – може створюватися на території будинку, кварталу, вулиці, мікрорайону, села, селища (якщо його межі не співпадають з межами діяльності відповідної сільської чи селищної ради)…

ОСББ – виключно на базі одного будинку (цілісного майнового комплексу)…

 

Відмінності в повноваженнях:

ОСН – мають власні повноваження в сфері ЖКГ, благоустрою, соціальній сфері, охороні правопорядку тощо. Є можливість наділення їх власними повноваженнями органу місцевого самоврядування і передачею необхідних для їх виконання фінансів та майна…

ОСББ – мають власні повноваження в сфері управління будинком та прибудинковою територією. Органи місцевого самоврядування можуть делегувати ОСББ лише повноваження щодо передбачених законом пільг та субсидій окремим категоріям громадян по оплаті житлово-комунальних послуг та спожиту електроенергію…

 

Особливостях взаємодії з органами місцевої влади:

ОСН – будують свої відносини з органами влади на підставі підконтрольності та обов’язковості виконання їх актів…

ОСББ – як правило на договірній основі. Колишній власник будинку (наприклад, міська рада), на балансі якої раніше перебував будинок, бере участь в організації та фінансуванні першого капітального ремонту після передачі будинку на баланс ОСББ …