ПОВЕРТАЮЧИСЬ ДО ТЕМИ ДЕЛЬФІНАРІЮ В ХМІЛЬНИКУ

ПОВЕРТАЮЧИСЬ ДО ТЕМИ ДЕЛЬФІНАРІЮ В ХМІЛЬНИКУ
31.07.2015
delfin11Читачі Громадського форуму Хмільниччини пам’ятають про ситуацію, яка склалася в санаторії «Поділля» з дельфінарієм. (у фірми, яка орендує басейн, закінчився термін дії угоди. Власники «Поділля» не захотіли його продовжувати, що призвело до пікетування санаторію).

Після цього в ЗМІ з’явилися повідомлення, що з обласного бюджету вділено 2 000 000 гривень, начебто на відбудову басейну для дельфінів.

На сайті газети «33 канал» з’явився матеріал, який подає, м’яко кажучи, трішки інше бачення ситуації.

Зважаючи на таке, пропонуємо матеріал для ознайомлення:

Нещодавно обласна рада прийняла рішення виділити два мільйони гривень на впровадження методики дельфінотерапії для дітей-інвалідів на хмільницькому курорті приватною фірмою, яка зареєстрована в окупованому Криму і яка відкрито тримає в неволі з порушенням норм червонокнижних дельфінів!

Це сталося після того, як у власника дельфінарію завершився термін оренди басейну санаторію «Поділля», а в обласної ради знайшлися вільні гроші. Термін оренди завершився, а подіти дельфінів нікуди. Ось депутати й вирішили виступити в ролі палких захисників природи, тому й проголосували за виділення цієї суми з бюджету. Без всіляких тендерів та обговорень. Могилів-Подільському прикордонному загонові дісталося від облради лише 89 тисяч гривень, а курс лікування дельфінами дитини з ДЦП коштує щонайменше 9 тисяч гривень. Власне, тому місцеві активісти переконані: ці гроші хочуть «розпиляти» і використати не для дельфінів, а на наступні вибори. І розпочали боротьбу за скасування цього рішення.

– Хочу нагадати, що наш бюджет перевиконали за півроку на 35 мільйонів гривень, — заявляє Таїса Гайда. — І коли я переглядала документи, на які програми обласний бюджет виділив кошти, то побачила таке: у програмі, яка стосується охорони здоров'я, йдеться: «... виділити два мільйони гривень на впровадження методики дельфінотерапії на державному курорті «Поділля». Але ніякої затвердженої Мінохороною здоров'я методики дельфінотерапії не існує. Її придумали комерсанти. Власник фірми «Доктор Дельфін» каже, що до нього приїжджав губернатор й обіцяв допомогти з будівництвом спортивного комплексу, де будуть жити дельфіни. Але виявляється, що ця фірма зареєстрована у Алушті, й вона не перереєстрована. Податки нам не платить, то чого область має виділяти два мільйони? Мало того, одна із співласників цієї фірми у 2011 році з порушенням законодавства купила недобудований басейн у Хмільнику. Він коштував 2 мільйони 600 гривень, але продали за мільйон. То чому це губернатор дає гроші на приватний басейн? Власник дельфінарію Борис Когут — член партії «Солідарність». За послуги він бере гроші і зовсім не благодійник.

За словами Таїси Гайди, у 2012 році Кабміном були затверджені норми утримання дельфінів.

Прописано чітко, що мають бути два басейни: в одному плавають тварини, а в іншому живуть. А там один він, ще й глибина три метри, хоча має бути більшою ще на півметра. Тому теоретично й практично дельфінів не мали права продавати. Вони контрабандні. На них немає документів. Зрозуміло, що басейн за два мільйони не побудуєш. Скоріш за все, ці кошти підуть на виборчу кампанію власника. А дельфінам від цього краще не буде.

Директор санаторію «Поділля» Анатолій Реп'ях розповів:

«Раз виділили депутати гроші на дельфінарій, то їм видніше. Дельфінарій планують побудувати у самому Хмільнику, а поки що дельфіни все ще в нас, хоча договір оренди ми не продовжували, адже басейн в аварійному стані і терміново потребує ремонту. Власник дельфінарію написав гарантійний лист, у котрому зобов'язався забрати тварин з басейну до 1 жовтня».

Ось як прокоментував ситуацію власник дельфінарію Борис Когут:

«Моя фірма зареєстрована у Хмільнику, і податки я сплачую до бюджету, як інші підприємці. Інакше не можу, бо вся сім'я моя живе тут. І гроші ці попросив саме для добудови дельфінарію, а не на вибори чи якийсь піар. Дельфіни – це істоти, котрими недопустимо маніпулювати. Кошти я поверну назад до бюджету, це своєрідний кредит. Воїни АТО лікуються у мене безкоштовно зовсім не через піар. У мене діти, і тому я сам не можу поїхати захищати свою Батьківщину. Вирішив допомагати, як можу. А добудувати дельфінарій до 1 жовтня цілком реально. І утримуватися дельфіни будуть у морській воді. Зараз вони перебувають у частково морській воді».

У прес-службі обласної ради відповіли:

«На засіданні 39-ї позачергової сесії Вінницької обласної ради 6 скликання було ухвалено рішення, у відповідності до якого внесено доповнення до обласної програми «Здоров’я нації на 2013-2015 роки», що передбачає впровадження методики дельфінотерапії на базі Державного курорту «Поділля» міста Хмільника для реабілітації дітей – інвалідів». Зазначений проект рішення на розгляд сесії внесла Вінницька облдержадміністрація, і цей проект рішення був схвалений постійними комісіями обласної ради».

Зрозуміло, що це питання підлягає дискусії, бо дельфіни – це добре, але коли батьки онкохворих дітей, інші незабезпечені люди в цей непростий час не мають де і за що врятувати життя дитині, питання дельфінів вони навряд чи зрозуміють.