Роздуми після оголошення результатів виборів…
11.11.2010
![](/sites/default/files/styles/compressor/150x150/text_images/b02e471810227d7cbef4c8b95edd1fe1.jpg?itok=r8KU3SiM)
Нещодавно мені на очі потрапила інформація про офіційні результати виборів. За новообраного міського голову проголосувало аж 2 306 виборців… От я і вирішив зробити певні розрахунки.
В нашому Хмільнику є 20 007 громадян, які мають право голосу на місцевих виборах. За нового мера віддали свої голоси всього 2 304 виборці. Беручи загальну кількість виборців за 100%, робимо розрахунки, результати яких не зовсім втішні… Виявляється, за нового міського голову проголосувало близько 12% виборців Хмільника. 88% хмільничан за пана Грушка не голосувало…
Я ні в якому разі не хочу ставити під сумнів результати виборів чи волевиявлення членів територіальної громади міста Хмільника, але тут постає питання «соціальної легітимності» новообраного міського голови. Чи вважатимуть і чи сприймуть хмільничани Василя Пилиповича, як «свого» мера? Питання досить риторичне…
На мою думку, така ситуація закладена вже в самому виборчому законодавстві. За низької явки виборців, а вона в Хмільнику склала всього 42,1%, беручи до уваги велику кількість кандидатів на посаду міського голови, а також за відсутності в законі норми, яка встановлювала б мінімальний необхідний відсоток для обрання мера та/чи проведення виборів міського голови в два тури, склалася ситуація, коли тільки 12% голосів членів територіальної громади, забезпечили прихід нового мера до влади… Маю на увазі вже згадане мною вище поняття «соціальної легітимності»…