СМІТТЯ ЧИ СКАРБ? - в Кривошиївській громаді говорили про роздільний збір сміття
02.10.2017
![](/sites/default/files/styles/compressor/314x188/text_images/988e8ebce6fc3885c6104f32b4b77a43.jpg?itok=r1pZaCmf)
Проблема поводження з твердими побутовими відходами в сільській місцевості постає останнім часом не менш гостро, ніж у містах.
![](/sites/default/files/styles/compressor/232x232/text_images/de999f9face52a480a43a0aefeba11b3.jpg?itok=v1TexLsV)
Кривошиїнською сільською радою вже зроблені перші кроки для покращення поточної ситуації зі збором та вивезенням сміття, вже оголошена закупівля та буде придбано спец-техніку, а також планується ряд заходів спрямованих на популяризацію сортування сміття.
![](/sites/default/files/styles/compressor/640x384/text_images/40b7098f867ee8eeb7637e3d5a220f67.jpg?itok=sadgY0F1)
Головною метою семінару було доведення до мешканців майбутніх можливих проблем пов’язаних з неналежним поводженням з твердими побутовими відходами як для території громади так і для навколишнього середовища загалом.
![](/sites/default/files/styles/compressor/640x384/text_images/295b9fda440549cfa13f7e3f039907c0.jpg?itok=GmPqY3iC)
Для дітей школи та садочка було проведено два конкурси на тему сортування сміття та збереження навколишнього середовища, за правильні відповіді учасники були нагороджені солодкими призами.
![](/sites/default/files/styles/compressor/640x384/text_images/89a3821de81e358c3b0b667040fbddea.jpg?itok=BDJ6WCU4)
Варто зазначити, що за офіційними даними в країнах з високим рівнем життя вже налагоджені і ефективно діють системи сортування та переробки сміття, велика увага приділяється навчанню дітей у школах необхідності економного використання ресурсів та сортування сміття. Використовуються економічні важелі, а саме: грошові компенсації та доступні можливості отримання прибутку через продаж різних видів побутових відходів.
Щороку в Україні утворюється майже 450 мільйонів тонн відходів, з яких на переробку йде не більше 3%. Решту захоронюють на полігонах , площа яких – 167 тисяч гектарів, що перевищує територію природно-захисного фонду України. За приблизними данними, на сміттєзвалищах зосереджено близько 30 мільярдів тонн побутового сміття – кландайк для переробників. Однак, замість того, щоб переробляти відходи і отримувати з цього зиск, потенційні бюджетні кошти роками перегнивають на полігонах, паралельно забруднюючи навколишнє середовище.
Необхідно усвідомлено ставитися до питання, що кожен з нас відправляє у власне відро для сміття. Цілком очевидно, що без налагодженої системи вторинної переробки використаних матеріалів, буквально через сторіччя Україна захлинеться в глобальних «сміттєвих» проблемах.
Давайте ж не чекати екологічного колапсу і вже зараз почнемо прищеплювати собі навики гармонічного життя в стилі еко!