В ХМІЛЬНИКУ ГОВОРИЛИ ПРО РЕФОРМУ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ
03.03.2015
![101_0864](/sites/default/files/styles/compressor/160x120/text_images/1fc13ba8a5ddeea6e9ff91d91022c9de.jpg?itok=DYrcT7CC)
Участь в заході взяв голова обласної ради Сергій Свитко.
Під час засідання «круглого столу» було обговорено ключові проблемні питання проведення реформи, з якими стикаються на місцях.
Варто відмітити, що дискусія була досить професійною. Зокрема, начальник фінансового управління райдержадміністрації пані Зоя Григорівна Бонсевич представила присутнім результати дослідження, в якому було проаналізовано практичні наслідки об’єднання територіальних громад на прикладі двох громад Хмільницького району.
![101_0860](/sites/default/files/styles/compressor/640x480/text_images/dbdd783be735526c60e429171940851b.jpg?itok=LdYwKsdG)
![101_0862](/sites/default/files/styles/compressor/640x480/text_images/ed0a1375226b16f26d89727047424059.jpg?itok=a1qahLQ1)
Всі учасники дискусії дійшли висновку, що реформа має відбуватися в умовах широкого інформування членів територіальних громад. Тільки тоді можна уникнути можливих ризиків.
![101_0863](/sites/default/files/styles/compressor/640x480/text_images/e2fed42a07cb7e08c1a7c100f3b17a72.jpg?itok=QexWPzER)
![101_0866](/sites/default/files/styles/compressor/640x480/text_images/670adf44230813e7dee4a9c2da2ada30.jpg?itok=aBkcDi4c)
Керівник громадської організації «ПРАВО» Віталій Дорох передав голові обласної ради Сергію Свитку пропозиції, які було напрацьовано експертами організації за наслідками участі в україно-польському проекті «Супільний капітал для українського місцевого самоврядування». Пропонуємо до вашої уваги ці пропозиції:
Зважаючи на те, що в Україні впроваджується Концепція реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні, затверджена розпорядженням Кабінету Міністрів України від 1 квітня 2014 р. № 333-р, враховуючи необхідність залучення до діалогу щодо реформи місцевого самоврядування широких кіл громадськості пропонуємо:
- Ініціювати проведення навчання для представників громадськості та органів влади з сільських громад області щодо імплементації на практиці Концепції реформування місцевого самоврядування татериторіальної організації влади в Україні та Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад»;
- Посприяти оприлюдненню Перспективного плану формування громад у Вінницькій області, якщо такий було розроблено Вінницькою ОДА на виконання п. 2 Плану заходів щодо реалізації Концепції реформи місцевого самоврядування, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України №1456-р від 2 грудня 2009 року;
![101_0868](/sites/default/files/styles/compressor/640x480/text_images/0f3230aa54fdbbd7e618b3c3de95ca3f.jpg?itok=A3xRu6U2)
![101_0870](/sites/default/files/styles/compressor/640x480/text_images/f57c2713cfff88a017a12620f16aa00e.jpg?itok=oIenyWgB)
![101_0871](/sites/default/files/styles/compressor/640x480/text_images/ea538c3ad704a0eaa306dc7164838628.jpg?itok=LOWymyk4)
5. Зважаючи на те, що Планом заходів щодо реалізації Концепції реформування місцевого самоврядування татериторіальної організації влади в Україні передбачено у місячний строк з дня набрання чинності Законом України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» утворити регіональні робочі групи з підготовки перспективного плану формування територій громад відповідного регіону, забезпечити участь в роботі таких груп представників всіх територіальних громад області через створення подібних робочих груп на місцях, які делегують свого представника до регіональної робочої групи;
6. Активізувати проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи з питань реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади із залученням представників органів місцевого самоврядування та їх асоціацій, громадських організацій, міжнародної технічної допомоги, а також через створення відповідних рубрик в комунальних засобах масової інформації.