В Хмільнику половина вартості ремонтних робіт в будинках лягла на плечі мешканців
13.07.2012

Відповідно до «Положення про участь коштів населення у фінансуванні реконструкції або капітального ремонту багатоквартирних житлових будинків…», балансоутримувач будинку, для того, щоб міська влада розглянула питання щодо включення цього будинку до переліку об’єктів, які ремонтуватимуться за кошти міського бюджету в наступному році, окрім інших документів, має подати й «рішення зборів вуличного (або будинкового) комітету щодо необхідності проведення ремонтних робіт та про згоду на співфінансування проведення робіт».
Положення також визначає й обсяг співфінансування мешканцями ремонтів багатоквартирних будинків. Так, відповідно до Положення, дольова участь населення від загальної кошторисної вартості робіт визначається у відсотках залежно від виду робіт, але не менше:
- капітальний ремонт даху та фундамента – 50%;
- капітальний ремонт внутрішньобудинкової мережі водопостачання та водовідведення – 50%;
- капітальний ремонт ліфтів – 50%;
- капітальний ремонт віконних та дверних блоків – 70%;
- капітальний ремонт інших конструктивних елементів – 80%.
Кошти власників квартир (квартиронаймачів) спрямовуватимуться до цільового фонду, створеного у складі спеціального фонду міського бюджету.
Введення відсоткової ставки обов’язкового внеску для мешканців будинків на практиці може бути просто «не підйомною» для громадян. Зважаючи на вартість виготовлення проектно-кошторисної документації, яке має відбуватися з врахуванням участі населення (фінансової?), а також на вартість самих робіт, наприклад з ремонту покрівлі будинку, 50% вартості може стати занадто великою сумою, якщо взяти до уваги сукупний доход окремих сімей, а також наявність в будинку мешканців пільгових категорій (пенсіонери, інваліди тощо)…