НА ВІННИЧЧИНІ ЗАВЕРШИВСЯ ФЕСТИВАЛЬ ДОКУМЕНТАЛЬНОГО КІНО ПРО ПРАВА ЛЮДИНИ

НА ВІННИЧЧИНІ ЗАВЕРШИВСЯ ФЕСТИВАЛЬ ДОКУМЕНТАЛЬНОГО КІНО ПРО ПРАВА ЛЮДИНИ
26.12.2021
З 10 по 17 грудня 2021 року на Вінничині проходив 18 Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA.

Як і минулого року, більшість заходів відбувалась онлайн. Протягом 10 днів мешканці Вінницької області дивились найкращі документальні фільми, брали участь в круглих столах і тренінгах.

Організаторами Фестивалю у Вінницькій області виступили громадські організації: ГО «Право», ГО «Унікальна країна» і ГО «Подільський центр соціальних технологій».

«Поступово глядацька аудиторія Вінниччини вчиться дивитись і обговорювати документальні фільми онлайн. Бували складнощі з реєстрацією, але ми намагались допомогти кожній людині, яка хотіла подивитись кіно,» - розповів Андрій Сільченко, громадський активіст з Жмеринки, один з регіональних координаторів Docudays UA.

Протягом 10 днів відбулося 14 подій, це перегляди фільмів, дискусії і тренінги. В обговореннях домінувала тема фестивалю «Повне одужання». Пандемія вплинула і змінила людей, показала проблеми суспільства, які стосуються не лише охорони здоров’я. В обговорення документального фільму «Кур’єри, а не герої» піднімалась проблеми нелегального працевлаштування, а історія матері і доньки з фільму «Колумбійська родина» наштовхнула на роздуми про вигорання в українському громадському русі.

В рамках Всеукраїнської кампанії ГО «Докудейз» «Разом — за безпечні пологи!» відбувся показ документального фільму «Невидимі» та дискусія.

«Фільм класний і сумний. Чому сумний, бо піднімається дуже актуальна проблема. Після насильства в сім’ї - це така проблема, яка стосується кожної третьої жінки. Історії жінок з фільму схожі на українські, » - вважає Олена Габріель, громадська активістка з Турбова, мама двох дітей . Олена має досвід пологів з різницею у 13 років. На її думку зараз ситуація в Україні набагато краща, але проблеми залишаються. «Коли я народжувала вдруге, акушерка інформувала та пояснювала свої дії. Був присутній мій чоловік і це, я вважаю, врятувало життя моїй дитині» - згадує Олена.

Важливою є проблема жінок з післяпологою депресією. Громадська активістка розповіла, що знає жінок, які не змогли подолати післяпологову депресію і це негативно вплинуло на їхнє життя. У фільмі жінці допомогло мистецтво та підтримка фахівців.»

Документальний фільм «Кріт» розповідає про буденність закладу для людей старшого віку. Ця зворушлива історія особливо сподобалась глядачам і глядачкам. «Дуже сентиментально, забуваєш, що детективний формат фільму. Вражає людяність, щирість, труботливість працівників будинку. Емоції переповнюють. Щемно" – писали у коментарях після перегляду.

Docudays UA – єдиний в Україні міжнародний фестиваль документального кіно про права людини. Входить до Міжнародної мережі правозахисних кінофестивалів Human Rights Film Network. Відбувається щороку в Києві впродовж останнього тижня березня. Після завершення Docudays UA традиційно презентує найкращі фільми в регіонах України під час Мандрівного фестивалю.