Продовжуємо листуватися з депутатами… Відповідь В.П. Нечипорука

Продовжуємо листуватися з депутатами… Відповідь В.П. Нечипорука
27.03.2010
Отже, лист депутата від БЮТ Нечипорука В.П. Чому така увага до саме цієї відповіді? Він суттєво відрізняється від всіх отриманих листів та спонукав нас до певних дій. Але все по порядку. Вважаю за потрібне привести цей «шедевр епістолярного жанру» повністю. Зі всіма мовними зворотами, які використав пан Нечипорук.

Гр. Пилявському О.В.

проживаючому м. Хмільник

вул. 50-ти річчя СРСР,53

На Ваше звернення про дачу відповіді на запитання, які поставлені в Вашому листі від 28,12,2007 року сповіщаю, що всі дані про роботу любого депутата можна одержати в оргвідділі міської ради, куди Вам і потрібно звернутись.

Депутат від БЮТ В.П. Нечипорук

Тобто пан Нечипорук вважає, що відповіді на всі питання, які цікавлять пересічного громадянина щодо роботи депутата місцевої ради можна отримати в оргвідділі міської ради. З ним солідарний і депутат від КПУ Бондарчук В.С. : «…якщо Ви хочете взнати про мою депутатську діяльність, … , дуже прошу зайдіть в міську раду і Вам розкажуть». Відверто кажучи, отримавши такі відповіді, ми були трішки спантеличені. Чомусь переконання депутатів, що виконком міської ради, чи міський голова, чи оргвідділ опікуються виконанням передвиборних програм організацій політичних партій здалося нам блюзнірством. Але потім ми подивилися на ситуацію з іншого боку. Пересічний громадянин вважає, що депутат – людина освічена, знає свої права та обов’язки, а також знайомий з законодавством. Якщо так, то прохання звернутися в оргвідділ міської ради має сприйматися виборцем як конкретна і розумна пропозиція. Тож нами було вирішено справді звернутися з листом на ім’я міського голови, додавши до нього копію листа пана Нечипорука, з проханням дати відповідь на вже традиційні питання: про прийом виборців, кількість проектів рішень та про діяльність щодо виконання передвиборної програми.

Невдовзі нами був отриманий лист-відповідь, знову ж таки за підписом міського голови, від 20.02.2008 року за №02-18/178, на ім’я керівника громадської організації «ПРАВО». В ньому зазначалось, що пан Нечипорук приймає виборців «безпосередньо на підприємстві водопровідно-каналізаційного господарства» (приймати громадян на робочому місці це вже традиція!), «що допускається ст.6 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад»… Маленьке непорозуміння. Згадана стаття регламентує поєднання депутатської діяльності з виконанням виробничих або службових обов’язків і говорить, що депутат місцевої ради здійснює свої повноваження, не пориваючи з виробничою або службовою діяльністю. Мається на увазі,що він не зобовязаний звільнятися з свого місця роботи після обрання депутатом, як ото секретар міської ради чи голова районної. А дозволів чи заборон щодо проведення прийому громадян вона не встановлює…

Далі у своєму листі міський голова запевняє, що депутат брав участь у роботі 29 сесій. Щодо проектів рішень, то міський голова повідомляє (приведемо дослівно): «На розгляд сесій міської ради ним (Нечипоруком прим. авт.) були подані проекти рішень, переважна більшість яких стосувалась встановлення тарифів на послуги з водопостачання та водовідведення, проведення фінансування ремонтних робіт на КНС-3, освітлення та проведення ремонтних робіт по вул. Пирогова». Тобто, як стверджує міський голова, пан Нечипорук подав на розгляд сесії щонайменше 3 (три) проекти рішень. Прохання до читача запамятати кількість рішень! Чому ми акцентуємо на цьому увагу поясню пізніше. Нагадаємо, що у депутата Бондарчука, згідно його письмової відповіді - два проекти рішень, плюс, як мінімум, три – пана Нечипорука.

Далі міський голова розяснює ставлення міської ради до виконання передвиборних програм місцевих організацій політичних партій, представлених в Хмільницькій міській раді 5-го скликання. На думку міського голови «згідно чинного законодавства України, депутат міської ради не звітує перед радою про виконання передвиборчої програми блоку, а втручання органів місцевого самоврядування в діяльність місцевих осередків політичних партій в частині, яка не передбачена законодавством, забороняється».

З цього можна зробити висновок, що виконання передвиборної програми місцевою організацією політичної партії є «Тайнай за сємью пєчатямі». Депутат не звітує і не відповідає – рада не має права. Як в приказці: «Іван киває на Петра – Петро киває на Івана». Спробуємо все ж в цьому розібратися…