Репортери без кордонів» назвали головних ворогів інтернету

Репортери без кордонів» назвали головних ворогів інтернету
13.03.2011
12 березня світ відзначає День боротьби з інтернет-цензурою.

Головні вороги інтернету серед держав світу – М’янма, Китай, Куба, Іран, Північна Корея, Саудівська Аравія, Сирія, Туркменистан, Узбекистан та В’єтнам. Проблеми з вільним доступом до інтернету також мають Австралія, Бахрейн, Білорусь, Єгипет, Еритрея, Франція, Лівія, Малайзія, Росія, Шрі-Ланка, Південна Корея, Таїланд, Туніс, Туреччина, Об’єднані Арабські Емірати та Венесуела – усі ці країни залишаються під спостереженням.

Оновлений список держав-ворогів інтернету 12 березня, у Міжнародний день боротьби з інтернет-цензурою, представила організація «Репортери без кордонів» разом із докладним звітом про ситуацію із свободою слова у Мережі (англійською мовою читайте тут) і оновленоюмапою кібер-цензури. Україна на цій мапі поки що належить до країн без цензури.

«Один із трьох користувачів інтернету в світі не має вільного доступу в інтернет, - заявив генеральний секретар організації Жан-Франсуа Жуйяр. – У понад шістдесятьох країнах діє цензура різного рівня, а користувачі Мережі перебувають під тиском. Щонайменше 119 осіб ув’язнені просто через те, що використали інтернет для висловлення своєї точки зору». За словами генсека «Репортерів», визначна роль, яку інтернет-комунікації відіграли в недавніх подіях у Тунісі та Єгипті, а тепер у Лівії, змушує уряди інших держав прагнути до контролю над інформацією, яка циркулює в інтернеті, задля вилучення критики та блокування опозиційної діяльності. Тож сьогодні відстоювати свободу самовираження онлайн і захищати кібер-дисидентів важливіше, ніж будь-коли досі.

«Репортери без кордонів» закликали всіх небайдужих користувачів інтернету долучитись дофлешмобу, змінивши свої юзерпіки на емблему Міжнародного дня боротьби з інтернет-цензурою (картинки українською і російською тут). Також організація просить усіх, хто переймається свободою слова в Мережі, поширювати інформацію всіма доступними їм способами.

Список ворогів інтернету зазнав змін у зв’язку з останніми подіями: Туніс і Єгипет були виключені з переліку держав-ворогів після результативних революцій, одначе разом із Лівією залишаються під спостереженням, поки не стане зрозуміло, що нова влада гарантує суспільству свободу слова. Під спостереженням залишаються три демократичні країни – Австралія, Південна Корея та Франція, які, на думку організації, застосовують подвійні стандарти до регулювання інтернету.

Нагорода Netizen Prize за протистояння цензурі в мережі цього року дісталась туніському колективному блогові Nawaat. У фіналі також опинились блогери з Бахрейну, Таїланду, Китаю, В’єтнаму і Наталія Радіна з білоруської «Хартії 97».

«Медіаграмотність»