Яким стане свято Перемоги для органів влади?
28.03.2011
В травні (якщо не помиляюся, то саме 9 травня) набирає чинності Закон України «Про доступ до публічної інформації» (від 13 січня 2011 року N 2939-VI). Сьогодні ознайомився з його текстом й хочу висловити особливу подяку Верховній Раді України (за те, що його прийняла), а також Президенту України (за те, що його підписав)… Також користуючись нагодою, хочу висловити своє співчуття органам влади, які, згідно нового закону, потрапляють у досить пікантне становище…
В чому воно полягає? Розглянемо всього два моменти (щоб бути точнішим, то один, стосовно доступу до нормотворчої діяльності органів влади, – в цьому матеріалі, а другий, стосовно інформаційних запитів, – в наступному).
Отже, першим моментом є доступ до нормотворчої діяльності органів влади…
Якщо хтось колись цікавився цим питанням, напевно звертав увагу на таку особливість: в газеті чи на офіційному сайті публікується розпорядження міського голови про скликання сесії та додається порядок денний майбутнього пленарного засідання. В порядку денному вказано кілька питань, а також багатообіцяюча категорія «Різне»… В тому «Різному» може бути велика кількість питань, причому досить цікавих… Але ні на офіційному сайті, ні в друкованих засобах, і у будь-який інший спосіб не оприлюднюються самі проекти рішень, які виносяться на сесію… (це не стосується проектів рішень, які попадають під визначення «регуляторний акт», але і тут є свої особливості регуляторної політики…)))).
А що ж говорить новий Закон? Цитую частину 3 статті 15:
«Проекти нормативно-правових актів, рішень органів місцевого самоврядування, розроблені відповідними розпорядниками, оприлюднюються ними не пізніш як за 20 робочих днів до дати їх розгляду з метою прийняття»…
Тобто тепер органи влади мають оприлюднити в прийнятний спосіб (на мою думку найприйнятніший у випадку Хмільницької міської ради – це офіційний сайт міста Хмільника) всі проекти рішень (САМЕ ПРОЕКТИ РІШЕНЬ, А НЕ ПОРЯДКИ ДЕННІ!!!), не пізніше, як за 20 днів до пленарного засідання сесії. Ну як, круто?
Також Закон передбачає можливість здійснення громадського контролю в сфері доступу до публічної інформації. Цитую частину 2 статті 17:
«Громадський контроль за забезпеченням розпорядниками інформації доступу до публічної інформації здійснюється депутатами місцевих рад, громадськими організаціями, громадськими радами, громадянами особисто шляхом проведення відповідних громадських слухань, громадської експертизи тощо»…
Не знаю як вам, а мені такі норми дуже подобаються, хоча визнаю, що цей Закон принесе певні (м’яко кажучи) незручності працівникам владних структур. Бо, як то кажуть, хто володіє інформацією – володіє світом…
В чому воно полягає? Розглянемо всього два моменти (щоб бути точнішим, то один, стосовно доступу до нормотворчої діяльності органів влади, – в цьому матеріалі, а другий, стосовно інформаційних запитів, – в наступному).
Отже, першим моментом є доступ до нормотворчої діяльності органів влади…
Якщо хтось колись цікавився цим питанням, напевно звертав увагу на таку особливість: в газеті чи на офіційному сайті публікується розпорядження міського голови про скликання сесії та додається порядок денний майбутнього пленарного засідання. В порядку денному вказано кілька питань, а також багатообіцяюча категорія «Різне»… В тому «Різному» може бути велика кількість питань, причому досить цікавих… Але ні на офіційному сайті, ні в друкованих засобах, і у будь-який інший спосіб не оприлюднюються самі проекти рішень, які виносяться на сесію… (це не стосується проектів рішень, які попадають під визначення «регуляторний акт», але і тут є свої особливості регуляторної політики…)))).
А що ж говорить новий Закон? Цитую частину 3 статті 15:
«Проекти нормативно-правових актів, рішень органів місцевого самоврядування, розроблені відповідними розпорядниками, оприлюднюються ними не пізніш як за 20 робочих днів до дати їх розгляду з метою прийняття»…
Тобто тепер органи влади мають оприлюднити в прийнятний спосіб (на мою думку найприйнятніший у випадку Хмільницької міської ради – це офіційний сайт міста Хмільника) всі проекти рішень (САМЕ ПРОЕКТИ РІШЕНЬ, А НЕ ПОРЯДКИ ДЕННІ!!!), не пізніше, як за 20 днів до пленарного засідання сесії. Ну як, круто?
Також Закон передбачає можливість здійснення громадського контролю в сфері доступу до публічної інформації. Цитую частину 2 статті 17:
«Громадський контроль за забезпеченням розпорядниками інформації доступу до публічної інформації здійснюється депутатами місцевих рад, громадськими організаціями, громадськими радами, громадянами особисто шляхом проведення відповідних громадських слухань, громадської експертизи тощо»…
Не знаю як вам, а мені такі норми дуже подобаються, хоча визнаю, що цей Закон принесе певні (м’яко кажучи) незручності працівникам владних структур. Бо, як то кажуть, хто володіє інформацією – володіє світом…